• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

E

el pibe

Guest
Benzinac Mod.ALN 330WB.ACME motori.A gle teško mi je reći što bi mogao biti uzrok.Zna ova moja isto neki put imat muhe iz čista mira.I onda opet pali ko mina.A ovo sa benzinom bolje nemoj kemijati nikakve cvičeke ni bevande.Možda je bilo i nečistoča.Ja sam jednom posudio gorivo,čovjek mi uredno vratio vjerovao sam i to me koštalo da mi se Husqvarna razletila.Od onda ne uzimam gorivo od nikog da ga i badava dobim.Zato pažljivo sa gorivom.Ja stari benzin koristim jedino za pranje zauljenih dijelova(ako baš moram).Makar kod mene je podosta mehanizacije kultivator, kosilice, motorke tak da u pravilu nema benzina na lageru.Redovito se troši.:icon_super:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Motor LA300 ima sito u spremniku. Vadi se kad skineš pipu.
Drugo sito je na kraju L cijevi, na ulazu u fergazer (bar je tak na mojem, na kojem je IPM-ov MGHV).
Pogledaj da ti nisu zaštopana sita. Kad si skidal spremnik i opral ga? To je dobro napraviti bar jedanput godišnje, jer se skupi taloga od prašine koja uđe kroz rupicu.
Jesi li ikad ispuhal dize na rasplinjaču? Ima li goriva u lončiću i do koje je razine?

Nije to loš motor, samo ga treba upoznati i malo održavati.

Inače, moj LA300 popije sve staro 2T gorivo za motorne pile/trimer, koje ostaje nepotrošeno od jeseni.

U benzin dodajem i malo ARAL Bleiersatz aditiva (nadomjestak za olovo u benzinu), da ne gore ventili.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Kad ti se ugasio pod većim opterećenjem, i nije htio upaliti. Znači da je došlo do pregrijavnja (dištemperale se faše). To znači da je kompresija u tom momentu puno manja od kad je motor hladan. Druga stvar je da ventili ne dobro zatvaraju komp. prostor, i treća stvar su vođice ventila (koje su vjerojatno istrošene). To su tri glavna elementa da motor može pravilno raditi. Znači treba udovoljiti ta tri elementa pa onda ići dalje. A obično se ide obrnuto (platine, svjećica, krburator itd..). Naravno da i ti elementi moraju biti ispravni . Ali da bi motor radio pravilno, moraju biti zadovoljeni svi elementi koji ga sačinjavaju!:icon_twisted:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
diznu samo onu ispod,metodom /usta na usta:icon_twisted:

moj rezervarćek je bivši vlasnik dlaku preradija..zavarija je dio za navidat tomosovu špinicu..ostalo je samo donje sito na karbu.nije začepljeno..imam i filter od goriva izmedju karba i rezervoara..samo neznam po karbu di su dizne,to sam otvara kad mi je muta došla u mene ali sam zaboravija kako to izgleda.."vodostaj" sam namistija 10mm od vrha lončeta i nisam ima problema s paljenjem.normalno..donedavno mi se traktor jako rijetko gasija rjetko bi za šta zapea..ali kad se tako ugasi,onda bi se napoteza i redovito skida svićicu i poteza konop kod skinute svićice,i iza toga naliva gorivo..i zavida svićicu..tad bi upalija nakon 2-3 poteza..pali većinom na 2/3 ćoka,i nakon 5 sekundi počme trokirat i vraćam ćok..
 
E

el pibe

Guest
Bubamarac posluhni ti mene i lipo to otpeljaj kod nekog pouzdanog servisera.I zdravo diko_Ovak su buš samo napatio.Možda su ventili, možda svječice, možda slabe karike...Možda su u šumi.Koliko je meni poznato doli pri vas se dosta koriste kultivatori pa vjerojatno ima neko da to popravlja?Mene ne zanimaju nikakve gefufne,rikverc ulja i ne znam kaj još.Zato su mehaničari ja njih ne tlačim sa postotkom vlage u drvetu i duplim falcima.Znam samo ak je dobro odrađen posao i ak makina ide.Ovak imaš račun i ak nekaj ni dobro reklamiraš.Ak treba i sto puta pa bu valjda serviser obavio korektni posao.Naravno ako je majstor on stoji iza svojeg rada i potpisa,od prve će odraditi posao.Samo ti more dati garanciju."NEKI RADE ŠTO ZNAJU A NEKI ZNAJU ŠTO RADE"
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
Ha ha sad malo pretjeruješ.Ja i moj brat"također":eek::zajedno nemamo sto pedeset kila pa smo je dignuli u omegu karavana.Ni muta tak teška,mora ići.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
moj čaća je pravija kćeri:=:)

karavan ima ravnu podnicu portapaka i ne triba ga dignit dodatno priko onog govna nazad,a da opet ne bubne u staklo zadnjih vrata, gori iznad glave,ka meni kod una...

ja sam ovu moju u bivšu astru uvalija sam..upalija ju i na kumplug,parkira u astru..
u polju sam ju isto sam izvadija van..taj arbajt više neznam opisat,a virujem da ga ti uopće nemožeš zamislit,jer više nemogu ni ja:(think):

ipak,nakon svega,ako ikako mogu bez vozanja tog govanca,svakako bi to izbjega..
lakše odnit radionu imehaničara do polja..:icon_rofl:

danas sam bija gori popravljat..dijagnosticira sam kvar..

u 2-3 sata,opra sam rezervoar,špinicu,ima sito u rezervoaru,njeno,kompletan karburator,skinija,opra,stega sve nazad..prominija gorivo,stavija novo..upalila mi je 3 puta..svaki put nakon porodjajnih muka..prvi put sam jumalo provoza po vrtu,frežući,s malo više gasa,osjetija sam da tuče tvrdo udublje..pa sam iša montirat ono ralo,na frezu..ugasija ju na botun,ali sam je prije toga ugura u kućicu,ako ne upali..i nije..po sata potezanja pa rastavljanje karba..opran,malo goriva,druga svićica,isto stara ali druga,i upali na 5-6 poteza..
izvučem ju van,do vrta,dam gasa,jer na male djire malo oće i nemirno radit,na gas-ona se zaguši i ugasi.(po ure pozezanja i nalivanja goriva pod svićicu, start spreja i svega čega-NEĆE:mur:)..guraj ka sivonja do kućice i betona,priko prifrezanog,viruj mi teška je!!!na betonu opet skinem svićicu,opet druga,(ladna)malo benzina pod nju,upali..dam gasa,normalno ga primi,digne pristojno djire..niti trokira,niti se guši..već se mrak skuplja,uvezem ja nju u kućicu i zaključam,i doma..ima sam osjećaj da bi radila uru normalno,prije nego šta bi opet počela brljavit..:icon_eyes:

do jučer je normalno radila,palila je na 1,ili 2 poreza..
po današnjem iskustvu,smatram da kvar tribam tražit u trokutu; svićica-platine-kondenzator..
svićicu ću kupit čim stignem,a platine i kondenzator ću tribat odnit ispitat,vidija sam da se da odvidat ploča na kojoj stoje kondenzator i platine..moram još proučit taj sklop drugačiji je nego kod tomosa,čisto da nešto ne raštelam
 
E

el pibe

Guest
I to je rješenje ako neko zna posao pa je voljan da dođe pogledati i popraviti kvar na mjestu.Ja muku mučim sa serviserima,nešto su nepouzdani i samo puno pričaju.I onda kad zađu prčkati bolje da sam možda sam išao pogledati.Svaka četvrta kuća mehaničar a nikakve vajde od toga.Kak je znao reči moj stric,kaj iščeš ono čega znaš da nima.Najbolje bilo do možda predlani,nikakvih kvarova Muta radila ko grom ali niš nije vječno.Ali prika uvijek možeš zavariti nekakvu letvu za šlepanje i prikopčaj mutu za una i da vidiš off road. Muta WRC:icon_thumright:
 

tosimoto

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
6
pozdrav, dali tko zna koji je ovo model Gorenje mute

nezs7q.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
Motor mi na oko izgleda LA-300 8ks.Ali nemoj me držati za riječ.Hauba,getriba su iste ko na mojoj ali volan i motor definitivno nisu.Kosor nije definitivno.Sigurno neko ima ovdje na forumu takav model pa će ti preciznije reči.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Rex Kombi Specijal.
Verzija za obradu zamlje, s 4.00-12" kotačima i sporijim prijenosom. Jedna od zadnjih serija, jer ima noviji tip ručki, poput onih na Kosoru. Motor je LA300, s Čajavec elektroničkim paljenjem, bez problema s platinama.
 

tosimoto

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
6
Hvala Vam na brzom i preciznom odgovoru :drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
može koji detalj vezan za tu vrstu paljenja?
ja ni neznam s čime imam problema pošto mi muta isto ponekad upali i kad upali nekad čak i radi uredno,ne trokira..ali kako je do jučer radila i palila na potez,ja bi opet da mi tako radi.(pali).:icon_scratch:

primjetija sam da mi je oslabila jedna vida ona koja steže postolje filtera zraka na karburator,nemogu ju stegnit provrtija mi je navoj.šta mislite može li to uzrokovat tako teško paljenje,s obzirom da je taj spoj daleko od venturija i nekom jednostavnom logikom,sasvim bi mu svejedno tribalo bit da tu na tom spoju povuče malo arije..
 
Posljednje uređivanje:
E

el pibe

Guest
Imao sam ja sličan problem sa vijkom ali na grani auspuha.Ja sam tamo urezao navojM7 i zabrtvio loctaiteom.Malo sam teže nabavio vijak ali sam uspio.Jer je to vijak koji se ne koristi često.A za M8 nije bilo mjesta.Moraš srediti taj spoj i zabrtviti jer ti sigurno vuče zrak prije fergazera.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Vuče zrak, nefiltrirani (koji škodi motoru).
Ak ti zrak nejde preko filtera, premali je podtlak, pa(teoretski) teško povuče benzin.
Ja bi ipak kvar tražil negde drugde.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
To je samo jedan od x razloga nepravilnog rada motora !:(think):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Opala mi žica sa svječice,kak da ja to stavim gore pošto me struja ofnula kad sam ju pipnul?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Mogel si i poginuti, da je bilo baterijsko paljenje...
Na kraj VN kabela ide lulica. Ak ju nemaš, kupiš ju, u nju ušarafiš VN kabel i natakneš na svječicu.
E sad, ak nećeš kupovati, fkradni ju poštaru z APNca, dok ti bu nosil poziv od suca za prekršaje :(giggle)::icon_rofl:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
da.i moje je mišljenje identično.
ipak moram probat to sanirati,čisto da odbacim tu mogućnost.
nepamtim sad točno izgled tih djelova,jel se može nać duža vida i probušit sve do kraja i stavit maticu i navojnu šipku..ako može to bi mi bilo najjednostavnije..ili ću morat tražit neku kemiju za "izradu novih navoja"..ili namaščat za m8 vidu..
morat ću još jednu svićicu kupit.
i još probat koliko daleko iskra skoči,pa ću znat u kakvoj je kondiciji sustav stvaranja iskre..moram još vidit i da li se jednostavno skinit pločica sa kondenzatorom i platinama,pa ju odnit ispitat..
nekako tim redoslijedom..
uskoro stiže vadjenje krumpira,revitalizacija mute je pitanje opstojnosti mojih kostiju,pošto sa istima imam ponešto problema..

podrška svim ljudima koji imaju problema s vodom zadnjih dana..
 

Najnoviji postovi

Na vrh