• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Specijal ti ima 4.00-12" kotače i sporiji je 30%.
To je radi puža i pužnog kola.
Za promjenu smjera trebal bi puža i pužno kolo drugačijeg smjera, a to u originalu ne postoji.
Ako ti netreba za košnju, prodaj to i kupi malog Mondiala. Za frezanje je bolji od bilo koje Mute.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Niš me ne pitaj,poludim,nebi se štopala da sam na ravnom,al ovo te ubije u pojam


10363635_668221899916675_3157223680673301663_n.jpg


10364057_529806147125036_4794053345140844098_n.jpg
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Ako ti se vecina stopa gdje su nosaci od maske, ona dva šrafa blizu jedan drugome onda riskiraj i kupi štitnik kose, preporodit ćeš se...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
A neisplati se ulagat u nju kad s njom kosim svoju jednu livadu i eventualno dva voćnjaka uslužno
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
nema pomoći,nego mučit se ovako..
sa manjim kolima frezala bi još pliće!!!tribaju mi veća kola!!!a kad bi ih stavija nebi ju moga uvatitkoliko bi brza bila,i nebi imala snage frezat,uopće...
s manjim kolima ju nebi moga pritisnit da dublje freže,a i ovako mi je plitka..na granici...
da ju zaminim za mundijala,bi kad bi netko tija..ovo je stara freza a nepotrošena,šta dobit za nju?
oko mene je svima važan vinograd i kupuju traktore kojima se freze stavljaju umisto kola...agrije 506..ta mi neigra..a moja neigra ostalima,naviklima na skakavce i male dalmatinske "vlake"..:(think):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Ak prodaješ mutu moj susjed je baš u kupovini jedne,treba mu za vrt
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
a da nema on mundijala za trampu?:icon_blackeye:
i sokole,ja sam ti na moru,neće ti susjeda ni put do mene baš jeftino doć...:(call):
i neznam bi li ju i prodava,je da me sitno zezucka, zadnje dane ,ali imam dojam da je mehanički,još skroz dobra..ulja ne troši vidno..iako ja i ne radim puno s njom pa ga ni za to ne troši...:(shake):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
On je rodom dole iz benkovca,sta mu je to do tebe,kad ide k svojima usput i po mutu može
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
pogledat ću ima li u mojoj okolini nešto slično ali pogodnije za frezanje,jer moja muta je odlična za košenje a meni bi tribalo nešto za frezanje..
koliko bi tvoj prika da za mutu?ono,od koliko do koliko?čisto da znam okvirno pogledat nešto sebi,i da ti znam napisat ako nadjem sebi nešto,i osiguram uvjete za trampu..poslat ću ti slike za koji dan..detalje možemo i na pm,da ne spamamo temu..
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
danas bacim oko u rezervar,da vidim koliko ima goriva,ništa!!e sad nesićam se koliko je bilo,ali mi se čini da je tribalo bit još nešto goriva..rastavlja sam karburator i čistija ga..sad je moguće i da ne zatvara i da mi je gorivo uteklo..možda i nije..zadnji put je radija normalno..do rastavljanja karburatora,nije tribalo zatvarat gorivo..drža je..do provjere svega toga,tribalo bi donit goriva i ulit i pripazit koliko će ostat i oće li uteć..

e ,sad me zanima,ako karb priliva i plovak ne zatvara dovod,jel moguće da gorivo udje u karter i razvodni ulje?

ako se nalija karter odvidavanjem čepa tribalo bi curit iz rupe kuda se doliva ulje?ili može nekud iz kartera?

da napomenem motor je la300,ima ono kolino i karburator je njime spušten niže,ali ipak je usis niži od rezervoara..danas ništa od toga nisam gleda ima sam posla,morat ću prigledat nivo ulja..teoretski je mogla benzina i priko filtera zraka na onu gumu od "iberlaufa",doć u karter...

ili benzina nekud drugdi odteče ako priliva?

zna li netko o ovome više,straj me da ne satarem motor od traktora zbog neke pyzdarije...
 
Posljednje uređivanje:

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Provjeri crijevo od dovoda goriva, lako puca, ja skoro svake godine kupim novo, teško je naći kvalitetno. Često popusti na "luli" koja se spaja na karburatoru na mesinganu cijev! Utoči goriva pa vidi možda di kaplje. Za ulje ne mogu savjetovati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Vrbno, imaš praf, 99% da je puklo L crijevo.
Drugi mogući uzrok je kapanje na pipi.

Bubamarac, pa, promijeni ulje. Nije neki trošak.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Osnovno pravilo je "ZATVORITI BENZIN" kad završiš sa radom ! Još je bolje kad završiš posao, zatvoriti benzin i pustiti da radi dok ne potroši benzin iz krburatora ! Ako niš drugo to si trebao naučiti !:(think):
Ako špina pušta, treba je promijeniti!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
...
Ako špina pušta, treba je promijeniti!
Ak je ona mesingana, na vijak, netreba. Maticu treba kliještima odšarafiti i samo zamijeniti O-ring.
Nijedna nova ionak nebu tak dugo trajala.
 
E

el pibe

Guest
Nekaj ti nisi dobro narihtao kad si raskopao fergazer.Ja nikad ne zatvaram benzin na onoj pipici.Znači onda bi mi svaki put trebalo zalijat motor i imat poplavu unutra.Fergazer je tak konstruiran da benzin slobodnim padom nemre proči,u motor.Dok ne daš gas.A kaj se tiče benzina u ulju to buš odma vidio kad ti benzin počne bacati na auspuh i motor ti se bude pregrijavao ko mutav.Jer kad se pomiješa benzin sa uljem,ulje gubi svojstva i mala je vajda od njega.Zato promijeni ulje nema ga puno proventiliraj cilindar i pogledaj dobro kaj si zeznuo kad si raskopal fergazer.A ima i još jedan misterij kak nestaje benzin iz kultivatora.Ako imaš klince benzina nikad dosta za motorine.Tak je i pri meni znalo biti. Stari je znao nalijati cijeli rezervar a već sutradan je nekim čudom benzin ishlapio iz Mute:icon_wink:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
o ring promjenjen.špina je ok.

iz karburatora dosad nisam trošija benzin, jer u njemu nisam vidija nikakve membrane,pa time ni smisla trošenja tog goriva.

nije mi se dogadjalo da stoji duže od 2 miseca bez paljenja,a da slučajno je, -odvida bi čašicu i prolija iz nje šta je ostalo..

ovako mi je donedavno palija na potez,i nisam ima potribe trošit to gorivo ili zatvarat ga na špinu.ako ubuduće budem mora,-zatvarat ćemo..:s:

ulje je odradilo par sati..4,ili 5 sve skupa..provjerit ću mu razinu,nagnit mutu i izlit mrvu ulja u nešto..vidit ću ja na njemu kakvo je i ima li ga previše..nedavno je doliveno mrvu,na sumnjivo ravnom terenu,moglo bi ga bit mrvu više i da nije benzin doša u karter..

ako je gorivo došlo priko filtera zraka i iberlaufa u karter,ili je u njemu ili je isteklo..

po podu nema ništa,znači da je u karteru,ili u njega nije ni došlo..

benzin će s betona isparit,pogotovo ako na njemu ima prašine ka ispod moje mute..na prstima je ostajalo "masnoće", kao ritkog ulja, kad bi "pomilova" karburator odozdal,di je ona vida s diznom..to je 100% izvitreno gorivo...

kad sam skida komad karba di je plovak,garant sam plovak malo pritisa i više ne zatvara kako je prije..
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Poluga na kojoj se "njiše" plovak ima jezičak gore koji preko kuglice zatvara dotok goriva. Možeš probati podići ovaj jezićak ali lagano, mesingano je da nepukne. Ako češ rastavljati taj dio, pogledaj oko te kuglice da nije ušla prljavština oko nje pa se ne može zatvoriti dotok goriva.Ima negdje na netu čak i shema toga, s podacima na kolikom nivou goriva plovak mora zatvoriti dotok.

Sretno.

Reko je moj stari, "Muta" nije za ljude s slabim živcima!
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
"vodostaj" je negdi oko 10mm od vrha tećice,toliki bi triba bit..i vrlo je bitan za uredno paljenje jer ona dizna po sebi ima rupice koje su potopljene i ako je niži vodostaj,nemože povuć goriva,a ako je viši,nepusti dovoljno zraka venturijevim suženjem i tako opet ne da dovoljno goriva,jer to gorivo "uzbrdo" nosi baš ubrzanje tog zraka nakon venturijevog suženja..lipo sam ja to bija uštima u garaži,problem je šta polje nije garaža a ni kućica,i nema mista unutra a vani se bojim radit da mi šta ne ispadne u izoranu zemlju...a garaža je daleko...
bit će živaca samo da bude znanja..nisam dosad puno kopa po njoj,osim kad sam ju raštimanu donija doma..a yebga,znanje se tim živcima plaća..:mur:
 

Najnoviji postovi

Na vrh