• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

E

el pibe

Guest
Počelo je međuredno kultiviranje:(rofl):Mislio sam da ću moći od prve i zagrnuti ali sam odustao.Pretvrda je zemlja.Morat ćemo u drugom prolazu namontirati ogrnjevač.Terminator mora terminirati a ja "moram kultivirati" :eek::
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
reci mi to šta si montira nazad na crtalo od vučne freze, i jel ti radi kakav kanal?
ja imam na one "ušice" navareno još 2 komada lame, još cca,6cm visine,prati kosine ušica, tako je ispalo ka motika, i da ju vučem iza freze.
pokazuje sredinu i nekakav ajmo reć kanal,ali je to vrlo daleko od kanala koji iskopam motikom za krumpir..
prije će bit ovalno ulegnuće po sredini isfrezanog traga, samo par centi niže od ostalog sa strana..
jel u tebe ostane dublji V kanal?
ja imam osjećaj da su freze prebrze i da zatrpaju šta mi ta "motika" razgrne...

ja u ovo šta ostaje iza moje nemogu ništa sadit osim eventualno mahuna ili nečeg šta ide na par centi dubine.vidiću još imam li sliku u mobu pa ću stavit,al šta da stavljam kad ne radi uredno.baš me zanima ta tvoja rukotvorina,kakav kanal ostavlja iza freze..

evo ova moja danas na zub upali,i to 2 puta..
radila 40tak minuta uredno,frezala..
nadat ću se da je ono bila svićica,šta me zayebavala..evo još kucam u drvo da ju ne ureknem..:icon_evil:
 
P

Pula

Guest
Pozdrav!
Novi sam na forumu pa se baš i ne snalazim dobro... imao bih pitanje ako je netko možda imao takvo iskustvo. Tata mi ima MUTU specijal (88. godište) do sada je samo frezu koristio, sad je kupio i kosu (strižnu) ali ne može nikako skunuti frezu. Buduci da u Istri nema servis za mutu neznam koga bi mogao pitati u vezi skidanja onog štifta za odvajanje priključka... štift jednostavni neće van a neznam da li je samo zapekao ili postoji neka caka za izvući koju ja neznam?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Ako puno vremena nije bila skidana, vjerojatno je zapekla (prašina, vlaga, ruzina) mogu biti uzroci toga.:icon_rolleyes:
Kako si novi na forumu trebao bi napisati malo o sebi u temi "Predstavite se". Prije nego počneš pisati postove.
 
Posljednje uređivanje:

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Nema ti tu puno mudrosti. malo onog spreja w.. oko štifta lagano ga razgibati lijevo desno i podmetni odvijač ispod poluge koja je na njemu i probaj ga lagano izvlačiti. Ako nije godinama izvlačen sigurno je korodirao.

Sila x pajser = riješenje svakog problema!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Ak nejde tak kak vam je kogega Vrbno rekel, skinite onaj nosač brze spojke (4 šarafa).
Onda bi trebali moći doprijeti do trna iznutra, te ga nasprejati i lagano kuckanjem probati izbiti.
Nadam se da nije zahrđala cijev u cijevi. To bi inače trebalo podmazivati tovotnom masti da ne zahrđa.
 
E

el pibe

Guest
Bubamarac,gledaj teško mogu baš riječima opisati čitavu situaciju.Kod mene naprava dobro funkcionira.Imam gore regulator kojim određujem veličinu kanala.Znači čim dublje podešenje,izbacuje više zemlje i time postižemo širi kanal.Ali ima jedan preduvijet,dobro je prije napraviti prolaz frezom bez naprave i čim bolje pripremiti podlogu,usitniti zemlju čim više.Probao sam sve u jednom prolazu ali na pojedinim dijelovima je zemlja teška i nisam bio zadovoljan.Jedino ako je pjeskovita zemlja onda ide ko od šale mala pravi rov da se moreš unutra skriti.Trebao bi montirati spravu gore krajem drugog tjedna,idem u kukuruz pa budem stavio slike ako uspijem.Žao mi je što nemam slikano kad sam ljetos sadio krumpire.Jako je sve lijepo ispalo.Znači pretvrda zemlja znatno otežava rad i zapravo tada "sprava" ograničava frezu da se dublje ukopa i nije od neke velike pomoći.Što se tiče NOVOG ČLANA dobrodošao ,dobio si odlične savjete i slažem se da ćeš tako osloboditi kosilicu van.Samo dobro natopi sve hrđoljupcem,naftom više puta i ostavi da izgrize tu hrđu.Dobro je da ste dvojica kod tog posla, nagni kultivator na ručke.Znači da je greben čim više od poda imat ćeš bolje uporište bit ćeš puno jači i jedan neka lagano kucka po štiftu a drugi lagano ljulja i cima greben,otpustiti će to.


Uh što sam ja zabrijao.Ne znam više ni čitati sad vidim da je riječ o vađenju"freze" a ne kosilice.Ma ulaz priključka je isti ako ništa drugo.Isprika svima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
kpra4cf31q7clq508xt.jpg


na ovoj slici se vidi u sredini freze taj komad željeza,koji daje visinu/dubinu frezi.ja sam na njega navarija produžetak,na oba dijela,jer se komad sastoji od 2 komada i izmedju njih su 2 flah lima sa rupama pomoću kojih se taj komad može regulirat da bude paralelan s podom ili skoro skroz okomit..računa sam da će radit red ako ga postavim okomito,i produžim u vis 5-6 centi i raširim u trokut..sad mi izgleda ka motika..u mene je zemlja rastresita ali ima puno sitnijih stina/krupnijeg žala,i ponešto stina veličine oraha ili manjeg krumpira..
zadnje dane kad se zemlja osušila zvone one stine u frezu,čuje se ka drobilica,više nego freza..:(devil):


onaj mi komad sad izgleda isto ka prije samo je više od duplo veći..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Kako ćeš sa tim raditi redove, kad ti freza to odmah zagrće. Taj dio je inače regulator ili vodilica dubine frezanja. Redove je najbolje napravit na dobro isfrezanome, onda skinuti frezu i namontirati razgrtač i radit redove, ili ako postoji mogućnost i mjesta za razgrtač staviti iza freze. :icon_winkle:
Nemoj si dozvoliti da ti pređe u naviku, pisanje postova (bez velikih slova, bez točke, bez početka i kraja rečenice). Čini mi se da si mlađa osoba i friški forumaš. O pa ti si već dvije godine na forumu ! Dobro bi bilo da malo poradiš na svom pravopisu !:(wait):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
znam da me ljudi koji su jučer sili za komp smatraju nepismenim,a vjerovatno i oni "stariji",ALI...
ali ja sam ovako navika..za kompom sam lipo prije vindovsa.dok su se igre dizale sa flopija..pisa neke osnovne blokove za cnc glodalicu,itd..
bija sam se ja navika i bez kvačica..njemačka tipkovnica,mobiteli i sms,itd..
navike nisam tija minjat ni iz protesta prema malim velikim,pisanim,i štampanim slovima..srića ukiniji su krasopis i tehničko pismo,inače bi imali 240 znakova za samo 30 slova..pazi,ja sam učija i ćirilicu u školi,i ima sam ih 240,u samo 2 dječije godine za naučit..da nisam ipak malo sriće ima učija bi ih 360...
ono je bilo mučenje dice-mene,sa apsolutno nepotrebnim,štetnim i glupim stvarima...
da se mene pitalo učila bi se samo velika štampana slova,u prvom latinica a u 3. ćirilica,+ varijacije čiriličnih slova za istočnije verzije..meni je danas drago šta znam čitat ćirilicu,iako me posa i život ne vodi tamo di se njome piše..
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Ali Mute nigdje! Ni freze, ni kopačice, ni kose!:mad::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
P

Pula

Guest
bok, zahvaljujem se svima na savjetima, uspio sam skinuti! :) morao sam skinuti one 4 vide i izbijati štifti iznutra uz natapanje naftom i wd-om... šušta je izgleda bila korodirala. zahvaljujem se svima još jednom jer mislim da bez vaših savjeta ne bi usp:icon_smile:io!
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
sad nadji šta tvrdju mast i namaži..neku koja neće iskapat ća čim se malo zagrije..ako ju je korozija obuzela nije baš dobro bila namazana..:(wait):
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
pozz, da li netko zna gdje bi se mogli nabaviti ovi dijelovi za strižnu kosu muta gorenje, to se nalazi kod nosača grebena, hvala!
1402232011-347-x-463px-dijelovi-strizne-kose-gorenje-muta-slika-25367043.jpg
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Dosta. Pločica oko 30 novaca, valjčić oko 120, bilo bi dobro zamjeniti i klin na grebenu, onaj koji ide u valjčić, oko 80. Šarafe nisam mijenjao. Kod Kranjca u Ptuju je slićna cijena .Cijene su približne, od prošle sezone.:icon_pidu:
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Imam jedno pitanje za sve vas forumase koji se koristite Gorenjem. Imao sam problem na Muti Kosor sa strujom,tj.mislio sam da je bobina problem,zamjenio ju drugom,opet nema iskre,dopeljao sam drugi cijeli motor,skinem bobinu sa kondenzatorom i namontiram na svoju Mutu,opet nista,dok nisam zamjenio magnet sa zamasnjaka sa tog motora koji sam donesao doma i stavio na Mutu i sad funkcionira.Moram napomenuti da je skinuti magnet magnetican,znaci lovi se na zeljezo kao i ovaj koji sam namontirao,ali mi nije jasno kaj se desilo s njim. Jel se kome nesto slicno desilo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh