• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Akcija!

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=BT7Sp-_Zv4w&list=UUwGOlluBA22ZaWY0ruMZa9g[/YT]
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
s novom svićicom upalila ok..prvi put iz treće,drugi put iz drugog poteza..
ALI,na minimumu čujem da nakon 10-20 sekundi jednom nema takta..kroz zvuk se čuje ka da je iz auspuha detoniralo..nije glasno i nisam siguran,ali tako mi se učinilo,da po koji put priskoči..to je možda od one falš arije,nisam ju još sredija..i kroz frezanje 10-15 minuta,2 puta mi je odjednom oslabija..malo bi mu pomoga,gurnija ga i opet bi se vratilo sve ok..ka da se prigrija???ali onda dalje radi uredno...:icon_hang:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Haha trebaš moju čuti kad to počne pucati iz auspuha :icon_weed:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
znala je moja pucat,ali baš uvik kad ju ugasim..dosad je uvik mirno radila na minimumu,i nije bilo trokiranja..nije bilo ni gušenja kad dam gas..to mi se dogodilo i sa novom svićicom,doduše samo prvi put,malo sam smanjija gas,pustija ju da proradi par taktova i kad sam ga ponovo da razvukla je djire linearno,i dalje je primala uredno gas..
na minimumu ka da nekad zabrljavi,skroz utiho se ćuje unutar zvuka ka sitna detonacija..kad dignem malo gas ne osjeti se više..zabrinilo me "ostajanje bez daha" to u dva navrata..ali me raduje da ipak radi i uredno,pa da vjerovatno nije velik kvar..i činilo mi se da se dobro ugrijala u samo 20 min. frezanja..do jučer se normalno frezalo s njom sat vrimena,iako sam često zna ugasit 10, 15 minuta nakon po ure..nisam ju često tra, nije ona puno nešto ni odradila,sudeći po radu motora do nedavno..možda se meni to činilo,to mi je prva freza tog tipa..donedavno sam većinu svoje energije trošija na gradnju i uredjenje kuće,a kad je ona bila gotova sredija sam i polje..znam da ovaj motor ima svakakvih mušica ali sve ovo i pišem da bi me eventualno neko upozorija ako imam ozbiljniji kvar,ili mi se može zbog nečeg dogodit, i kako ga spriječit,ili kako dovest mušice na minimum..svaki je savjet dobrodoša..:icon_confused:
 
E

el pibe

Guest
Puca ti zbog raštimanog paljenja a mislim da bi trebao provjeriti kaj ti je sa dihtanjem glave motora(izmjeriti kompresiju)Ne smije se motor tak brzo grijati.Ja kad dojdem na njivu Muta se ne gasi dok nije gotovo i motor normalan nebuš se speko na njega.Trebaš i dobro očistiti rebra na cilindru i ispod onog pleha.Nakupi se tamo prašine,zemlje i svega što ne treba.I pazi koliko ulja točiš. Hoće se i zbog previše ulja fino grijati.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
baš sam ulja nadolija"da ne pofali" prošli put...:eek:
do čepa..s tim da mi je vučna freza bila na betonu,dakle mrvu denivelano put freza..(dok freže je još nagnutija,jer freze potonu)

neće joj valjda ništa bit?:(sweat):

triba bi krumpire povadit plugom,pa onda mogu detaljnije joj se posvetit..do tad ne radim ništa oko nje,kad pali i radi..:icon_e_confused:
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Muram svoju mutu pohvaliti, jučer, pospremljeno 130 bala sijena, sve pokošeno i okretano s mutom, potrošeno oko 6 litara benzina,malo ulja! Prvi ovogodišnji test položen s vrlo dobrim! :cool2::drink::
 
E

el pibe

Guest
Ma ljudi Muta je stroj!!!Ja nemrem najti grdu riječ za taj strojček.Danas se opet frezalo.Hvaliti je ni nemoramo mi kaj je vozimo jer znamo kaj moremo očekivati od nje.Ja sam odrastao uz taj stroj i za mene je Muta neprocjenjiva.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Dobra je muta ak te ne zahebava kad ju najbolj trebaš hahaha
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
čekam neke slike..:icon_twisted:
nestalo mi je inspiracije i kreativnosti..ako ti nije problem premjeri bitne detalje vezane za izradu reddova na razmak..:(y):
 
E

el pibe

Guest
Polako,bit će slike još je kuruza malecka.Ove godine sam je sijao kasnije zbog neodgodivih obaveza.Jučer se frezalo na širokom podešenju.Valjda pred kraj drugog tjedna slijedi sipanje umijetnim gnojivom i sužavanje,onda dojdu i slike.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Stara Muta Univerzal dobra je za košnju i livadu, no frezanje s njom je muka. Rikverc je prebrz.
Gledal sam neki dan suseda kak se muči.
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Mozda je imao vece kotace od standardnih. Ja frezam bez problema...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ja sam planirao da nabavim frezu za svoju mutu univerzal. Probati pa kako bude, kontam da je lakše od ašova u svakom slučaju. Ako baš ne bude moglo lako je prodati, ne mogu puno pasti na polovnoj mašini.
Pošto je uglavnom bašta sa rastresitom zemljom vjerujem da neće biti problema.
 
E

el pibe

Guest
Kod mene se frezaju sa traktorom velike površine.Ali za međurednu obradu,vrt i ostale finese,tu koristimo Mutu i to je razlika kao noć i dan kad uspoređujem prolaz traktorske freze i kultivatora.Di Muta projde to je ko pepeo sipka zemlja.Nema veze ak se nahodam ali je kasnije lakše sijati i puno ljepše raditi takvu zemlju.:(hi):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Ma nije. Originalni kotači su gore, 4.00-8".
Univerzal je za košnju, a Specijal je za ratarstvo.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
e da je do kotača,davno bi ih prominija!!!do getribe je..ja bi sebi manje kotače stavija kad bi ih naša!!nego su na mojoj mali kotačići,skroz,a opet brza!!!
triba bi na osovinama vozit,dok freže:icon_weed:

sve me puca da poskidam gume i na felge navarim nešto L profila...

žaj mi oskvrnjavat stroj ali čini mi se da će bit do kraja tako..osim tog rikverca i frezanja za drugo je ništa i ne koristim..
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Možeš i kupiti male felge pa modifikovati, a ove zadržati za košenje, transport, čišćenje snijega i šta već.
Ili kupiti malo pločevine i flaha, kilo elektroda i opleti sa izradom.
Što se tiče brzine univerzal u rikverc ide 3.1 km/h, a special 1.91 km/h pa možeš preračunati koliki bi obim novih točkova bio optimalan za rad sa frezom.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Evo moje

10403172_530273837078267_6011861209025998863_n.jpg


10297628_530273840411600_7705879825749605362_n.jpg


[yt]https://www.youtube.com/watch?v=BT7Sp-_Zv4w[/yt]
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
moja je rapid :icon_eyes:

starija dosta od ovih s kvadratnim cjevima volana.vjerovatno je ista ka ta brža,ali nisam siguran.
raazlika, više nego trećina, pa taman tako bi ova moja i tribala bit sporija!
najviše bi volija da se da getriba "okrenit naopako" pa da imam 3 brzine za frezanje a jednu ovoliko brzu za transport..pa makar i naopako vrtilo..jer transporta nemam..
još ako bi od te 3 brzine,najbrža bilaa ove brzine ka šta je sad,ili mrvu brža,bilo bi ok..
to vjerovatno nije moguće..:mad:
 

Najnoviji postovi

Na vrh