• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Imam problem sa svojim strojem,muta specijal,nakon zamjene sajle kvačila ima nenormalno tvrdo kvačilo,skoro da ga moram s dvije ruke stezat,jel to normalno i kako to rješiti?
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Nije normalno...
Očito negdi sajla šteka ak je do izmjene išlo lako.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Riješio sam problem.prijašnji vlasnik,idiot,dodao oprugu izvana da mu vraća sajlu.stari idiot kad je mjenjao sajlu izgubi tu oprugu i stavi drugu,jaču.sad sam ju skinio,i nije to još to.kratak je bio bužir sajle pa je stari dodao još drugog 30 cm(uzeo sam za 8 kn 2 m deblje sajle i uvukao ju u stari bužir,sad nema više pucanja)i dolje kod "ruke" koja drži sajlu je bilo loše napravljeno.sad sam te spojeve napravio bolje,i sad ide ko po špagi.starom više nedam da prčka po njoj,ni upalit ju ne zna.ja je upalim od prve,a stari ju svaki put presauga,pa čeka sat da je može opet POKUŠATI upalit,i opet ju presauga.a ja imam 14 godina,a on 49 :icon_hang:
 
Posljednje uređivanje:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Kad sam pitao kod odabira MTK za rad između ostalog i sa Berta rotacionim plugom, dobio sam odgovore:
@hodor:
Ne znam kakav je taj berta plug, YT meni nije dovoljan, ali ako je to slično ko na Muti, onda je to jedno veliko sranje.
@Krumpironja:
...rotaciski plug je sranje o tome se vec pričalo plitko ide i dobar je samo za pjesak...ako imas takvu zemlju ok...
Hvala @tosimoto za opovrgavanje ovakvih izjava tj. za video i izjavu :drink:
Ja sam upravo kupio to "sranje",pa ćemo vidjeti da li može orati na deklariranu dubinu od 30cm na livadi i u ugaženoj zemlji u plastenicima...samo još da mi dođe motokultivator iz Italije...
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Zanima i mene jer i sam idem uskoro u nabavku u Sloveniju po Berta rotacijski plug.
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Znam. Vidio sam ga kad sam kupovao Berta malčer. Rotacijski mi ne treba, a i težak je dosta.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Zanima i mene jer i sam idem uskoro u nabavku u Sloveniju po Berta rotacijski plug.
Bolja varijanta od Berte je Imantsov rotacijski plug serije 25,širine 80 i 120cm,samo kaj on funkcionira jedino na laganim zemljištima...a i košta 3-4 puta više...
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Krivo sam u prethodnom postu naveo: ne treba mi okretni rotacijski plug (rotacijski bi mi dobro došao :)
A kolko će nam trebati i obični rotacijski... otom potom...
Berta%20rotary%20plough%202.jpg
Proizvođač Rinaldi R2 ima baš za vrtlare za motokultivatore priključke, samo su skupi, a i web im više ne radi. Npr. rotacijske brane
BIG_3a394108ab219603658a439ea0349b20.jpg
kontra frezu ili kako se to već zove (no mislim da to više ne nude)
740-studio-stone-burier.jpg
ili razmaknutu frezu
split-hood-1.jpg
Samo treba imati posla za tak nešto...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
To su sve priključci koji ne mogu raditi na dubinama obrade iznad 15cm,meni treba 25-30cm...
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Za 30 cm se i veći traktori muče, a ne vidim kojoj kulturi je potrebna tolika dubina?
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
kod mene je problem što mi kvaćilo odmah odvaja čim malo dirnem ručku neda se popustiti kako ovo riješiti
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
muta gorenje,kod mene se ručke ne mogu okretati a neznam koja je tačno serija samo star je bar 20 g, al u dobrom stanju
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Otpusti malo sajlu kvačila, vjerojatno se je razštelalo kvačilo.:(envy):
 

cedoburilo

Novi član
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
1
Pozdrav,
Vjerovatno je neko vec postavio ovo pitanje, al ja ga ne nadjoh.
Koji motokultivator je bolji Muta Maestral 9ks ili Muta Profi 9ks
Muta maestral ima manje obrtaja kod pogonskog vratila ali vise brzina. Ne znam koju da kupim.
LP
 
Na vrh