• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Nemrem ti odgovoriti, jer ne vidim slike. Postavi slike tak da se vide, ili kao attachment poruci.

da li je ovo ta blokada jer je do sada nisam koristio?

11292762_1631487830422365_209478329_n.jpg


tu ulazi sajla

11272239_1631487817089033_588393343_n.jpg

Slike ti nisu dobro postavljene, nisu vidljive. Postavi ih na neki drugi način.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
ZJ slike saljem kasnije :)

Imam jos jedan problem s mojim MTK-a. naime kvacilo mi cas funkcionira cas ne... npr. kad cu da stanem sa frezom nekako stane mtk... a kad je sam i kad freza nije u pogonu nece uopste da se zaustavi...
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Sad sam videl...
Mondial: 790@3600, prijenosni omjer freze je 9/25 zubi (i=2,778), freza se vrti 284@3600 motora
Univerzal/Specijal: 612@3000 = 735@3600, prijenosni omjer freze je 10/22 zubi (i=2,2), freza se vrti 278@3600 motora
Maestral/Kosor: 943@3600, prijenosni omjer freze je 10/28 (i=2,8), freza se vrti 337@3600 motora, dakle 20%brže od Mondiala/Specijala. Previše praši i LA300 umire pod njom.

Za univerzal/specijal freza bi trebala da vrti 278@3000 i 334@3600, bar koliko se ja razumijem u matematiku. :8):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Philby, hvala na ispravku.
Znači, freza na Specijalu/Univerzalu se vrti podjednako kao i na Maestralu/Kosoru: prebrzo.
Sad mi je jasno zakaj Mondial lakše vrti 20 noževa nego Muta 16 :icon_scratch:
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
Eto par slika , znači motokultivator je MUTA Specijal kupio sam ga sa ovom pripremom naprijed i rotokosom pa smo ga malo prešpricali , stavili motor lombardini gore 10 ks diesel, i druge kotače, imam i duple gume za njega ali mi je preširok za košnju borića pa ih ne koristim a i morat ću staviti neke druge nazad gume jer mi je malo prenizak sada nazad . Nažalost sa sicom se nisam još stigao pozabaviti , trenutno sam ga samo malo spustio i nagnuo sam volan da je na koso prema vozaču.






Gume koje su trenutno gore su dimenzije 4x12 da li netko zna koje auto gume bi pasale sa felgama , da li treba srca felgi preraditi ili ima nekih koje pašu ? Razmišljam da uzmem auto gume i dam ih narezati, nemam iskustva toliko za motokultivatorima pa je pomoć dobrodošla.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
145-13 ili 155/70-13, samo bude trebalo prerađivati felge.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Ako staviš gume od auta (navedene dimenzije u pret. postu), nećeš ništa postići. Guma 145/80/13 (najviša u toj dim.) ti je ista visina kao i ove koje imaš sad gore, ove imaju grip, ako staviš od auta nisi ništa dobio, ni visinu ni grip. Ako staviš gume od Labina 5.00-12 imaš 2 cm više od sadašnjih (predpostavka, ne dovoljno koliko bi htio), i imaš grip.:cool2:
Mjerio sam samo gume od ruba felge do gazišta.
Promjer tvojih kotača je 51 cm (4.00 - 12), od IMT,
promjer 54 cm (145/80/13), od Una,
promjer 55 cm (4.00 - 5) od Labina.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Onda ti je najjednostavnije na postojeće felge postaviti gume 5.00-12.
Jest da su felge malo preuske, no gmama nebu niš'.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Nema nikakve kajle, zatika, ničega...
Moral sam kod mehaničara na prešu da skine zupčanik...
fc62e25e1ef5b1820562e84fdfb1f126.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Da, to bi trebala biti špera (blokada diferencijala).
Probaj ju ovak: Dok motor ne radi, stavi mjenjač u brzinu, probaj ju uključiti i okretati ručke kao da se želiš okrenuti.
Ako nejde, tj. nemože se jedan kotač vrtiti naprijed, drugi natrag, špera je ispravna.
Kad ju isključiš, probaj opet.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
ukljucujem je tako sto je pretisnem, a kad cu da iskljucim opet pretisnem, ili pak je zakocim jednim dugmetom? :(shake):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Dok je uključena, ručka mora biti stisnuta.
Kad pustiš ručku, špera se isključi.
 
E

el pibe

Guest
Društvo,imam pitanje. Danas sam mijenjao nož na frezi odmah sam dolio ulja u reduktor.Osovina na reduktoru ima hod"šeće" lijevo desno nekih 2-3mm i kad je malo cimam ima i tu neki mali luft.Kad okrećem osovinu ne osjećam da negdje ležaj zapinje. Pošto je već dugi niz godina u upotrebi bez nekih intervencija.Zanima me jer to zrelo za promjenu ležajeva? Ne bi volio da se kućište ili osovina negdje izgloda.Imao sam sličan problem gdje sam zakasnio sa promjenom ležaja pa sam morao kod tokara da obradi kučište i istokari piksu.Pa bi molio vaša iskustva i mišljenja da li promijeniti ili još mogu raditi sa njom u takvom stanju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Radije ju rastavi sad promijeni kaj treba, jer možeš biti kvaren zupčanika u njoj.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
Evo bas sam je upotrijebio ide super pod blokadom... e sad kad stajem i pustim blokadu, nekako imam osjecaj kao da nesto udari.... pff ili mi se cini nisam siguran, ali nekako kao da ukopa se... :(:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Ima feder koji ju vraća u isključeno stanje. To se može dogoditi kad je špera napeta pa se naglo oslobodi.
Probaj ju uključiti u laganom hodu, a isključivati na mjestu, sa stisnutim kuplungom (da nije napeta), ili probaj polako puštati ručicu špere.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, ja sam vec pisao o svojemo problemu, ali nikako da uspijem poslikati to. Evo da ponovim, znaci imam mutu acme benzinac 8ks, i motor lijepo upali sve bez problema, i onda kad dodam gasa odjedanput pocne raditi pod punim gasom i ne mogu ga vise smanjiti na rucici na volanu. Isao sam malo gledat oko motora i cini mi se ko da je problem u ovom dijelu na kojem je mali srafic - slika dolje (tu se stelja ler gas kolko sam skuzio). Uglavnom, kad se doda gas, on se "otvori" do kraja i kad opet vratim rucicu, on se ne vraca. Sad me zanima u cemu bi mogao biti problem? Da li je moguce da gas sajla i buzir nisu dobri ili ipak nesto gore?

30c7ozo.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Najprije provjeri da ti ne možda sajla blokira. Sajla mora lagano kliziti (bez zapinjanja), a tvrdoću podešavaš na ručici za dodavanje gasa (stezanjem vijka na ručici za dodavanje gasa). Znači najprije otpusti vijak na ručici gasa, provjeri da li sajla ide lagano, onda opet zategni vijak na ručici gasa, da se ne sama vraća.:(:
 

Najnoviji postovi

Na vrh