• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Kupi benzinca Subaru EX27 ili EH30 i uživaj.
Lakši je, više snage, manje buke i vibracija...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Inače ovaj EX27 je u OHC izvedbi i nabavljiv je kod navedenog dobavljača a ovaj drugi žuti nije (samo su slike sa neta).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kupi benzinca Subaru EX27 ili EH30 i uživaj.
Lakši je, više snage, manje buke i vibracija...
Što znači da bu manje i vredel kad na polici završi svoj radni vijek :icon_wink:
Ebo te benzinac, to je stroj kak i baba, taman kad si spreman neki vrag navek zašteka....
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Svi montiraju 178f jer je jeftiniji u kupovini i za lake poslove poput košenja sasvim dovoljan. Do sad sam tek par komada vidio sa 186f.

Pa da, na 90% tih muta je taj 178F, u kakvu kategoriju po težini spada vuča one male prikolice?
Samo da napomenem još jednom da se većina tih motora reklamira kao 7 ks pa čak i 8 ks a zapravo je 5.5 ks. Baš je bilo zbunjola istraživati, nije mi bilo ništa jasno.
Hvala ZJ na prijedlogu ali ja ipak više naginjem na dizel.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Za te kineze nit je dijelova nit servisa. A i kvaiteta je...na kakvog se nameriš.
Tvoji novci, tvoja odluka.
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Da istina, ali ne tribamo kineze bacati pod noge, kako stvari stoje radit će i Pelješki most :icon_e_biggrin:
Ima nešto dijelova, servis je vjeroajtno snađi se kako znaš, svjestan sam ja toga, ali unatoč tome ima nešto u tom dizelu što nas vuče > Dizel Power :).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, kad ste vec kod motora, kolika je realna cijena za generalno sređeni Acme adn 37w, a kolika za generalno sređeni Acme aln 330?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
3...5000 kn za dizele
a do 2000 za benzince.

Zapravo, kak se pogodiš :)
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
E ekipa, ima li koja razlika u tom Kipor dizel motoru KM178FG6 , vidim neki su sa filterom manjim po sredini a neki imaju onaj standardni filter sa strane, kao stari dobri lombardini.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ti što imaju kutijicu na sredini imaju papirni filter vazduha. Oni drugi imaju filter sa uljem koji naš narod voli bez nekog posebnog razloga. Lošije prečišćava vazduh, lakše se desi da nešto prođe dalje, a i prilično je prljav posao čišćenje istog.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Naš narod voli uljne filter jer ih ne treba niti mijenjati niti čistiti:)
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ima i toga. Ja ujaka jedva doveo u red da bar u sezoni košenja na 539 očisti filter 2-3 puta. Ulje u motoru ide redovno, filteri goriva kad se zaštopaju, a filter vazduha mu uvijek mrsko. Tek kad smo izvukli neko klupko koječega iz one kutije i kad je vidio kakav je odziv na gas počeo i on ostale po selu ubjeđivati da to valja malo češće kontrolisati. :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ja mislim da je ispravan uljni filter zraka bolji od bilo kakvog papirnatog filtera zraka.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ulji filter zraka je preteča današnjeg dpf-a na dizel motorima , samo ovaj ima auto regeneraciju a nema nepotrebnih signalnih lampica i senzora
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ja mislim da je ispravan uljni filter zraka bolji od bilo kakvog papirnatog filtera zraka.
Ja sam isto mislio, ali su me uvjerili da nije baš tako. Kroz uljni bez problema može proći čestica vidljiva okom od recimo 0.1 mm, dok je papirni gust toliko da zaustavi i one reda μm. Mana je što se začepi pa pravi problem u radu, ali zar to nije cilj da zaustavi što više čestica i sačuva motor?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Bolji je uljni filter ako je redovno čišćen i korišteno odgovarajuće ulje.
A i jeftinije je čistiti filter nego mijenjati uložak (papirnatog).

Ali u praksi je drugačije, nit se čisti uljni, niti se mijenja papirnati uložak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
A treba još sigurno barem i gas sajlu otpojiti, ali to je to. Samo ga izvučeš.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Koliko znam, taj model ima mokri kuplung i stalno stisnute lamele.
Mislim da bi pojednostavnilo demontažu motora to da stišneš ručicu kuplunga i svežeš ju u stisnutom pložaju.
Ali nek netko iskusniji reče nekaj više.

:icon_biggrin: da zaboravi napomenut to, hvala.
Za HVALA imaš kućicu ispod imena člana :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh