• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Re: gorenje (struc) MUTA

Možda bi bilo dobro, skinuti glavu, provjeriti ventile, očistiti usisnu i ispušnu granu, očistiti, prebrusiti , štelovati ventile ako to nije napravljeno više vremena. Ujedno provjeriš vođice ventila. To možeš napraviti samo da skineš poklopac di dođe odušak spojen na filter zraka, i provjeriš da li se ventili na oprugama klimaju, ako imaju lufta treba mijenjati vođice... itd... :icon_e_ugeek:
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
Re: gorenje (struc) MUTA

Dat ću ja to ipak majstoru. Hvala!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Re: gorenje (struc) MUTA

Moja Muta posle sredjivanja i promene karburatora prezadovoljan sam...
 

Prilozi

  • Fotografija0293.jpg
    Fotografija0293.jpg
    73.6 KB · Pregleda: 453
  • Fotografija0294.jpg
    Fotografija0294.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 550

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Re: gorenje (struc) MUTA

Ne moze sad da stane od filtera vazduha posto sam promenio karburator i rezervar, hvala na slici...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

panter

Novi član
Tu od
6 Sij 2014
Poruka
8
Re: gorenje (struc) MUTA

Moja maestralka...
 

Prilozi

  • 20130905183955.jpg
    20130905183955.jpg
    37.9 KB · Pregleda: 947
Posljednje uređivanje:

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
Re: gorenje (struc) MUTA

evo još jedan novi. ponosni vlasnik mute okrugli priljučak sa LA 300 samo da pitam di se ispušta ulje iz motora i di ima dijelova za istu? fergazer , sajle i sl. one gume oko ručica mijenjača? uspiuo sam polovit puno toga pa ću pokušat ju dovest u red za sezonu po uputstvima ovdje pročitanima ..
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
Re: gorenje (struc) MUTA

zanima me gdje ima za kupiti dijelova za mutu motor LA300 tj klip,karike itd. i zanima me dali netko zna okvirnu cijenu i koliko se to isplati radit?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: gorenje (struc) MUTA

Ako imas para stavi dizel motor,isplatice se,jer je mnogo manje kvari,a daleko manje trosi,ako se odlucis za dizela ili uzmi lombardinijev 8ks ili koreanca kipora
Panteru dobra ti masina,samo obrnuo si tockove
 

panter

Novi član
Tu od
6 Sij 2014
Poruka
8
Re: gorenje (struc) MUTA

Ja vem da so narobe obrnjena, ampak tukaj sem jih še testiral. V originalu so od honde, pa sem jih predelal, da pašejo na maestralko. Obnesejo se pa odlično kakor koli so obrnjena!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Re: gorenje (struc) MUTA

Djelove za Lombardini motore možeš naći kod Entrade Čepić (Istra) 052/401-980 oni su generalni zastupnici za Lombardini ili Voger Marija na Krasu (052/732-050).:(happy):
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
Re: gorenje (struc) MUTA

iskreno, nadao sam se da postoji i u zg. županiji netko no vidjet ću sanjima da pošalju preko hp-a.HVALA.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,766
Re: gorenje (struc) MUTA

Pitaj OVDJE.
Oni ti imaju radionu, pa ti mogu i složiti motor.
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Re: gorenje (struc) MUTA

U Sloveniji sam prijatelju kupio motor koji je montirao na mutu 7 ks s uljnom pumpom i indikatorom pritiska ulja( gasi se motor kada je pritisak slab). Cijena je bila 220 eura garancija 1 godina samo prikopčaš sajlu za gas i tjeraj. Čovjek samo kosi s njom, zadovoljan, troši 1/3 goriva koliko je LA 300 trošio. Ali ima manu: Skoro pa se ne čuje dok radi!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,766
Re: gorenje (struc) MUTA

Ne mora imati pumpu ulja, već samo indikator nivoa. To je motor za agregat.
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Re: gorenje (struc) MUTA

Meni izgleda kao klon Honde. Kupili smo ga u Podčetrtku, uz trgovinu imaju i servis poljo mehanizacije. Prvo smo tražili mehaničara, maltretirali pitanjima pola sata te kupili. Motor ima uljnu pumpu, opcija s konusom na radilici je 220 eura opcija s cilindričnom radilicom i utorom za klin je 200 eur. Kolega ju je probao uz nagib, uzbrdo, nizbrdo.... za sada nema primjedbi.:drink:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: gorenje (struc) MUTA

Ako je klon honde gx onda je kinez i nema pumpu, kaj god ti trgovac nadrobil. A taj senzor je, kao što kolega ZJ kaže, namjenjen samo za stabilno ugrađene motore. Kod MTka nema svrhu, dapače....dodatni izvor zajebancije.
Cijena je više, manje OK za Europu, samo zanima me koliko je kubika....malo mi je ne tipična snaga za te motore.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh