• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
ACT i LGA su blizanci.
Mislim da izborom motora nisi pogriješil.
Zvuk je dubok, sličniji dizelu nego kreštavom benzincu, no ima znatno manje vibracija.
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Prodavač je malo preuredio motor tako da je za nekoliko centimetara odmaknuo auspuh kako bi se lakše odvodila toplina.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Poslikaj to da vidim. I poslikaj mi način držanja poklopca haube.
Izgleda lijepi stroj, kojeg nisi preplatil.
Kad budeš mijenjal ulje, odmjeri točnu količinu i gledaj visinu na šipki za razinu ulja...i pazi da ju kotači negdje ne "izgube".
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Evo par slika mobitelom:
3HbqFi.jpg
Pomak auspuha:
X7mJPy.jpg
Iz prospekta:
If5fpf.png
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
A ča se sramiš, stavi slike cijelog stroja (ako si kupio cijeli) a na samo masku i škarigo. Ova iz kataloga možemo vidjeti i tako i onako.:8):
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Htio sam samo pokazati haubu @ZJ, pa onda dodajem i nacrt haube:
XRdlcd.png
A cijeli stroj je ovo:
qMyAcG.png

THAYbR.png

7xpzpf.png

44n78c.png
Malo sam uneredio ovu temu sa plavetnilom.
Sve ostalo o ovom stroju objavljujem na BCS temi!
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Na staroj muti manji kinez čučne ko budali šamar. Po papirima jeste slabiji od LA300, ali u radu se ne primjeti jer dizel ipak bolje povuče iz niskih obrtaja.
Onih 20 kg više u košenju taman mašinu dovede na vagu i sitniji korisnici ne moraju da se muče razdižući mašinu na ručkama kad hoće da okrenu na kraju livade.

u potpunosti se slazem s tobom Philby.
Jedino je bilo problem vaditi krumpir s njim,ali i to cu rijesiti preko zime
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
Kak izvadit ove ležajeve van?
Dal treba izbit ovu bolcnu van il ima koji drugi način?
Radi se o strižnoj kosi 130 cm...

S koje strane treba lupati po ovome bolcnu. Skinuo sve segere. Lupam s gornje strane, grijem, namačem, zalijevam, podmazujem. Ne ide.

attachment.php
 
Posljednje uređivanje:

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
MOžda sam lupao po krivoj strani. Ovoj gornjoj. Premda ne vidim zašto bi bilo tako jer su s obje strane dva 52mm osigurača a na bolcnu nema nikakvog osigurača. Svejedno. Grijao sam, hladio, lupao i ništa. Za vikend napadam ponovo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ovo sa slike nije vatre vidjelo, još je fatba gore.
Šteta kaj slika nije malo širja , ovak sa ove mi izglea da kad bi se to dobro pripalilo s čekičem, a odozdo podbočilo, moralo bi iskočiti.
Ne odgovaram ako kaj pukne zbog nepravilne pripreme za udarac
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ako udaraš čekićem po bolcnu (ćeš ga ribatat), i tek onda će biti još više problema za ga izbiti. Da malo pojasnim riječ "ribatat" (ne znam kako to drugačije reći), ako ga puno udaraš a on ne ide, raširiti će se na mjestu udaranja i tek onda počinu problemi. Ako ne ide ovako ručno onda na prešu.:(punch):
A da nije slučajno taj bolcn u obliku slova T, ili da probaš razmisliti o varijanti da izvadiš ležajeve?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Razbiti, kužim kaj misliš.
Preša bi bila idealno rješenje ali ako je nema onda ... razbil se bude ako bu ga kljuckal pomalo s nekim kvrcalom, ali dobar bat i odmjeren udarac, nebu ga jako raskoval.
Ma, samo kad on krene, dalje je lako.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ne neće ga razbiti (ribatat znači da će se proširiti na mjestu čestog udaranja), treba ga udariti jako i ne puno puta, sa izbijačom malo manjeg promijera.:icon_eek:
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
Ovo je slika koju sam skinuo s foruma. Ja sam svoju grijao brenerom i lupao velikim sarafom i cekicem 2kg. Krenulo je. Odozgo. Prema dole i zapelo. Sad polako po rubovima puca bolcna. Mozda treba s druge strane. Luupat. Slikat cu danas.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
To je moja slika :icon_razz:
Ak nemreš izbit odi nekam na prešu...
Ja sam po svojem 2 dana lupal
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ne neće ga razbiti (ribatat znači da će se proširiti na mjestu čestog udaranja), treba ga udariti jako i ne puno puta, sa izbijačom malo manjeg promijera.:icon_eek:
Kontam ja kaj ti misliš i kak misliš s izbijačom.
mene samo zanima ko bu izbijač držal, a ko mlatil čekičem?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,604
Treba udarati sa komadom koji je približne širine ko bolcn,po mogućnosti puni komad.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Sa lijevom rukom držiš izbijač a sa desnom batić od dvi kile i udriii ! A ako si ljevak onda obrnuto.:icon_anal:
 

Najnoviji postovi

Na vrh