• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Eto,našo sam na yubitou par snimki od Mute,nema teme o njima pa cu stavit ovdje,slobodno si pogledajte,to je s jedne prezentacije,slobodno komentirajte

to je kosilica za održavane travnjake,ima fora kolica,i neka velika strižna kosa:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=BT5l_rl_9Yc&feature=player_embedded[/YT]

Ovo je roto kosa,i malčer:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=s4VCxuem4To&feature=player_embedded[/YT]

Ovo je strižna kosa i prikolica:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=RXNxQ332OGY&feature=player_embedded[/YT]

Ovo je "vozilnik":

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=hdonjd40Gv8&feature=player_embedded[/YT]

I na kraju frezu,neznam zas freza ovako brzo...??

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=AexCqZT9U5s&feature=player_embedded[/YT]

Eto ljudi moje to je to pogledajte,komentirajte..čitamo se..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

staffmen

Guest
ova kolica za kosenje bi si ja htio napravit za mondiala.
Nije nis komplicirano.
A ovo frezanje je cisti smeh. Hteli su se kurcit malo pa kad je doso do ruba mekanog kad mu je freza zakvacila brazdu skoro si je noge pofrezo. Lako je ic tak brzo kad je zemlja valjda vec 5 puta prije izfrezana.

Samo steta kaj ne pise koji motor je ovo na toj muti, koji je zahvat pojedinog prikljucka i tak to.

ako je 8ks znaci da bi i ja mogo takve prikljucke kopcat na mondiala.

Mondial cak ima vise snage na vratilu zbog veceg prenosnog omjera.
Muta ima 936 ak se ne varam a mondial 790 o/Min
Samo sporoji kardan znaci i sporije okretanje noza na istom gasu ko kod mute.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
na Muti je honda,vjerovatno ona od 13 konja,nisam siguran samo ono sta mogu otprilike vidit,malčer je 60cm ako se ne varam,roto kosa isto,freza je po mojoj procjeni 80...strižna mislim 130 cm..ona velika strižna je vjerovatno 180 cm....za drugo neznam ali nista od navedenog nisam siguran sam onak od oka
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Što se tiče Mute stvari stoje ovako:

Ugrađuju se motori: Honda GX 270 8 KS, i Labrdini LA 350 8 KS
Fraza radnog zahvata: 60 cm
Malčeri proizvodnja MUTA radnih zahvata: 60 i 80 CM
Malčer proizvodnja INO radni zahvat: 80 CM
Roto kosa radni zahvat:80 cm
Strižnje kosa klasične radnog zahvata:100,130 i 160 cm
Strižnje kose sa duplim grebeno radno zahvata: 140, 160
Strižnja kosa sa noževima bez prstiju radni zahvat: 102 cm
Tračni okretač sijena radni zahvat : 160 cm
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
pa skoro sam pogodio.hahaha hvala zbalija sta si otvorio novu temu ovo će puno pomoć,eto potrudio sam se malo pa sam našo
par slikica,da oživimo temu na samome početku


























Bit će još samo da nađem
 
Posljednje uređivanje:
S

staffmen

Guest
ima muta s dizel motorom naravno.
Otiđi na njihovu stranicu i vidjet ces da se ugraduju cak i lombardini lda510 (3ld510). I naravno i ovi slabiji 7,8,9 ks

e da i vidim da pise da nove mute maestral imaju 750 o/min na vratilu, znaci ko i mondial.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
ali meni je muta ljepsa od mondijala sory znam d aga imas ali ovo je meni ljese nego modnijal
 
S

staffmen

Guest
mozda od mondiala starog je ljepsa, ali ako usporedimo mondiala i mutu istog godista muta je naspram njega šparet.

A ako usporedimo novog mondiala i novu mutu meni je mondial opet puno ljepsi.

Evo pa prosudi sam...

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
ova kolica za kosenje bi si ja htio napravit za mondiala.
Nije nis komplicirano.
A ovo frezanje je cisti smeh. Hteli su se kurcit malo pa kad je doso do ruba mekanog kad mu je freza zakvacila brazdu skoro si je noge pofrezo. Lako je ic tak brzo kad je zemlja valjda vec 5 puta prije izfrezana.

Samo steta kaj ne pise koji motor je ovo na toj muti, koji je zahvat pojedinog prikljucka i tak to.

ako je 8ks znaci da bi i ja mogo takve prikljucke kopcat na mondiala.

Mondial cak ima vise snage na vratilu zbog veceg prenosnog omjera.
Muta ima 936 ak se ne varam a mondial 790 o/Min
Samo sporoji kardan znaci i sporije okretanje noza na istom gasu ko kod mute.
Kod mene je ugrađena mutina koslica na labin mondial , od mute maestral ne one skroz stare nego novijeg modela. Samo sam trebo prepraviti prikljucak na muti sto ide na labinku i jos sam moro napraviti jednu spojnicu posto je na mutinoj kosilici izvod kardana muški i ima 10 zuba ,a i kod labinke je izvod kardana muski al ima 12 zuba, :pa sam ja napravio jednu spojnicu u koju sam do pola urezo deset zuba a drugu polu dvanest zuba, tako da pola spojnice ide na kolicicu a druga pola na frezu. Za ovu spojnicu treba dobar tokar majstor. Ovo kad sam sve spoio evio već 18g i dan dans svercera sve za desetku kosi ko mahnito,a cuo sam da su mutine kose nepoderive i da dobro kose u sto sam se i sam uvjerio
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Stafi,muta je puno viša od novoga i a staroga monidijala,ja sma novoga mondijala vidio u zivo,jako jako je nizak imala male kotače,a muta je umanjeni super specijal,kontaš e kada bi bilo na mutu stavvit 14 konja dizel isti SS
 

dkolar

Novi član
Tu od
10 Kol 2010
Poruka
23
Lombardini IM 350 (Gorenje Muta Universal) problemi

Bok,
od prije par dana imam slijedeći problem sa Lombardinijevim motorom: nakon 2-3 minute rada motor počne nemirno raditi, dodaje gas, pa ga smanjuje i tako cijelo vrijeme. Kad radi na leru tu i tam se malo zatrese, ko da ga nešto zaguši. Kad je pod opterećenjem (npr. malčiranje) se to ne događa, al onda kad izađem iz "brazde" mi sama smanji gas pa je nezgodno uči ponovno u nju jer mi hoće ugasiti. Kolko se ja kužim u taj motor, čini mi se da ima neku malu pumpu goriva (ispod čašice rasplinjača) i nekako mi se čini da bi ona mogla biti problem. Skinuo sam rasplinjač i on mi se čini u redu, nigdje nije začepljen. Također su pregledana sva crijeva i nigdje niš ne pušta. Motor je star 4 godine i radi otprilike 6-7 rs mjesečno (većinom je gore rotacijski malčer, eventualno freza ili strižna kosa).
Stavljen je novi filter zraka, nova svijećica. Dosad nisam imal nikakvih problema s njim.
Za one koji ne znaju, to ovak izgleda.


Fala :)

edit: Izgleda da je otišo il se zapeko centrifugalni regulator paljenja ili bobina ne radi kad se zagrije, jer kad je hladan radi ok. Morat će mi stroj kod mehaničara :S
 
Posljednje uređivanje:

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Pozdrav svima! molim vas dal netko zna? zašto na motoru LA300 prilikom rada kroz neko (malo)vrijeme zacrni se sviječica,pa onda teško pali il nikako i počinje pucat na auspuh. Kad se stavi druga sviječica tada upali al ne odmah
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ne znam, loše sagorjevanje, prebogata smjesa...:scratch
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
.... u shemi stanje svjećice piše sljedeće:

prebogata smjesa, prekontrolirati i čistoću filtra zraka
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
.... u shemi stanje svjećice piše sljedeće:

prebogata smjesa, prekontrolirati i čistoću filtra zraka

Pa i ja predpostavljam da je prebogata smjesa,a kaj bi trebalo dat joj više zraka il goriva. Za čistoču filtera zraka mislim da nije u pitanju jer ga malo,malo ispušem na kompresor
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Pa i ja predpostavljam da je prebogata smjesa,a kaj bi trebalo dat joj više zraka il goriva. Za čistoču filtera zraka mislim da nije u pitanju jer ga malo,malo ispušem na kompresor


ako je prebogata smjesa jasno je da ima previše goriva.
A kavo je stanje unutar filtra, kavo je stanje ulja unutar filtara....
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52

ako je prebogata smjesa jasno je da ima previše goriva.
A kavo je stanje unutar filtra, kavo je stanje ulja unutar filtara....

Filter sam rastavio i oprao ga tj.onu mrežicu,a ulja ima do onog graničnika. Neznam baš najbolje,al mislim da nije u samom karburatoru greška
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
To bi se moglo poštelat na glavnoj dizni.....a možda ti radi pod preslabim opterećenjem(gasom) pa je svječica pretopla.....
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
To bi se moglo poštelat na glavnoj dizni.....a možda ti radi pod preslabim opterećenjem(gasom) pa je svječica pretopla.....

Da jedino da naručim nove dizne pa se bude onda vidjelo kak stvari stoje. Inače taj je kultivator više stajao nego radio. Nadalje mislim ugradit neki motor na nju,pa bi želio čuti kakvu dobru preporuku za koji motor
 

Najnoviji postovi

Na vrh