• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: gorenje (struc) MUTA

pitanje je dal ta svecica nije pocela probijati varnicu gde netreba. obicno se tako desava ili ako je previse hladna to jest da joj je veca toplotna vrednost nego sto treba. uzmi novu svecicu ali vidi u katalogu koja joj otprilike toplotna vrednost odgovara za pojedine proizvodjace. vrhovi elektrode kad su smedje boji ili kafene su najbolji primer da takva odgovara i da je sagorevanje kako treba. ako se radi cesto u teskim uslovima i velikim gasom moze za nijansu hladnija to jes sa vecom toplotnom vrednoscu. zameni prvo svecicu i ako se slicno ponasa proveri visokonaponski kabal ili zameni.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: gorenje (struc) MUTA

Prije montaze malo povecaj zazor na stjecici bar na 1mm.
To kaj si opisal je najcesce zbog prebogate smjese gorivo zrak previse goriva ili ti dolazi ulje nekud u kompresijski prostor.
Jel ti dimi jako na opterecenju?
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
Re: gorenje (struc) MUTA

Ne dimi nista posebno. Puca iz auspuha kad se naglo pusti gas ali to je uvijek radila. Svjećica je jednostavno prekrivena crnom cađom i dok se ne očisti neće upalit. Kombiniram ja više vrsta svjećica tako ima i bosnu f80 i champion neku L86 baš po katalogu za LA 300 ali i dalje je isto. Ne znam. S novim fergazerom super mirno radi jedino me malo muci to paljenje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: gorenje (struc) MUTA

Jesi joj kad stelal ventile?
Posto puca mozda im je zazor krivi i ne zatvara u pravom trenu.
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
Re: gorenje (struc) MUTA

Nisam štelao ventile a niti ne znam. Jer mogu ja to sam ili da nekome odvezem.?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: gorenje (struc) MUTA

Navodno nije tesko samo ti treba nesto malo alata i mjerni listici,ja nisam isto nikad to stelal.
Bude se javil @vica ili netko ko je to radio pa ce ti objasnit tocan postupak.:eek::
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: gorenje (struc) MUTA

Jesi joj kad stelal ventile?
Posto puca mozda im je zazor krivi i ne zatvara u pravom trenu.
More biti da je to , a da malo prerašpa bregastu pa da zatvori ranije ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Re: gorenje (struc) MUTA

Špijunima izmjeriš razmak između podizača i ventila. Ak je premali razmak, skineš ventil i obrusiš mu malo vrh stabla, dok ne postigneš pravilan razmak. Usput pogledaš i kak ventil ide u vodilici i sjedi na sicu.
Ak je razmak prevelik...ne, to se nemre dogoditi...
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
Re: gorenje (struc) MUTA

Riješio sam problem. Promijenio sam elektorniku i sad je svjećica kako treba biti normalne boje. Pali bez problema i to je to.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: gorenje (struc) MUTA

znaci elektronika oslabila. boljke tih motora nikad nezakazuju.stalno se ponavljaju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Re: gorenje (struc) MUTA

Elektronika se more pokvariti na bilo kojem stroju, a ne samo na LA300.
S dva takva motora, na dva MTK, nisam imal loših iskustava.
 

tihomiy

Novi član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
22
muta gorenje (problem u getribi)

Slozio sam getribu, sve je uredu osim kada je u leru ne ide u nazad (neda se povuci), a naprijed se gura normalno.. A kada je upaljena brzine rade normalno i naprijed i nazad samo je problem isto u leru jer se neda povuci nazad, blokiraju kotaci.. u cemu je problem?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Re: muta gorenje (problem u getribi)

U poderanosti ili u podešenju puža.
Vjerojatno ti fali jedna pločica između lagera i segera iza samog puža.
 

tihomiy

Novi član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
22
Re: muta gorenje (problem u getribi)

točno je to bio problem.. raskopao, ubacio i radi odlicno.. hvala lijepo na pomoci.. :icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
Re: muta gorenje (problem u getribi)

Zanima me što u orginalu ide između pogona kose i glave kose. Znači što ide u onaj cilindrični dio u glavi strižne kose. Ja imam običan šaraf bez glave. Jel inače nešto drugo ili?
 
I

ilisevic

Guest
Re: gorenje (struc) MUTA

Pozdrav svima,
Imam jedno pitanje vezano za motokultivator i kardanske prikolice. Moj stari je kupio motokulitvator(muta) prije pola godine a zatim nedavno od istog proizvodjaca uzeo je i kardansku prikolicu. Primjetio je da su gume na motoklutivatoru i na prikolici razlicitih profila - tj ta se prilicno vece gume na prikolici( Veći im je prečnik tj prednje su 51 cm 4.00 - 11 dok su na prikolici 57 cm 5.00-12). Pitanje je dakle: Da li pri kardanskom pogonu prikolice je dozvoljeno da gume različitih prečnika budu na točkovima - da li ovo može napraviti oštećenje motora ili slično jer se različitom brzinom okreću prednje i zadnje gume ?? Ili u najmanju ruku mogu da izazovu nestabilnost pri vožnji?

Hvala unarpijed!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Re: gorenje (struc) MUTA

Nije greška. Tak mora biti.
Na MTK Muta Maestral gume moraju biti 4.00-12, a na prikolici 5.00-12.
Savjetujem vam da čim manje koristite pogon prikolice na tvrdom, jer se pogon prikolice nemože isključiti (osim vađenjem kardana).

Redukcija u diferencijalu prikolice je 1:4.1 (10/41), tak da za Maestrala možeš koristiti prikolicu od Labinprogres SS-a s istom dimenzijom guma.
 
I

ilisevic

Guest
Re: gorenje (struc) MUTA

Hvala mnogo na brzom odgvoru, veliko HVALA!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Re: gorenje (struc) MUTA

Pozdrav forumaši! Dali ima netko kakvog iskustva sa roto kosom. Imam Muta gorenje okrugli priključak sa motorom Subaru 9ks. E mene sada zanima kako je sa time radit i dali bi se to isplatilo kupit,nisam mislio financijski nego kako to kosi i koliku travu možeš kosit i dali se teško okretat time
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
Re: gorenje (struc) MUTA

Pozdrav,

evo ja još u borbi s čađavom svjećicom. Znači imam novi karburator, osiromašio sam smjesu vijkom za regulaciju, stavio topliju svjećicu.

Sve radi super ali je svjećica još suho čađava. Pali eto i na 0 stupnjeva iz par puta.

Svjećica je sad jedino malo bolja odnosno na elektrodi nije čađava nego normalno sivkasta i čista. Jel to OK?
 

Najnoviji postovi

Na vrh