• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Jel imal neko kontrolu dizela u vozilu zadnjih godina? Nema više odokativne metode,već ide reagens. Carinik mi je objasnil da boju možeš skinuti ,ali markeri ostaju i reagiraju s reagensom. Tak da mi ovo mješanje boje na pumpi ne drži vodu. Koja pumpa u Hr ima dozvolu za nekaj takvog? Pa nije benga birtija da miksaju gemište. Zato,pusti priče Snježana 🤪
Ja sam imao, već sam pisao o tom. Poznaju po mirisu,ako sumnjaju ide reagens. Ja sam bio ispravan, eurodizel kupljen na KTC,benzinskoj. Poslije sam isprobavao pošto imam pravo i na plavca. Rezultat je bio sljedeći: Ja,po mirisu čepova na bačvama nisam mogao razaznati razliku,ali kad uzmeš na ruke eurodizel i protrljaš, pa opereš ruke manje "smrdi" nego plavac.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,990
Nema bakterija i bolji je???
Sad opet iz iskustva, u filteru i u držaču filtera u kojem su neki kanali, skuplja se nekakva sluzava tvar i štopa se, pričam o plavcu. Traktor u odnosu na eurodizel ima osjetno manje snage i više dimi. Imam dva traktora, jedan ima 40 a drugi 50 godina, znači čista mehanika i kak se kaže gutaju sve i svašta ali ovo kaj se unutra stvara ne mogu progutat.


Taman ja mislio napisati.

Meni se ovo ljeto pokvario jedan Kanister plavog. Tj. Pojavila se dizel bakterija.

Jedno 10% kanistera se pretvorilo u sluzavu želatinu.

Kad je pretočna pumpa povukla mislio sam da je gotova ali je uspila izbaciti.

Dok sam se ja snašao već je prošlo. Ali hvala bogu imam na ulazu rezervara onu čašicu od mrežice i ona je bila puna sluzave želatine.

Napominjem, to je bilo kod onih skokova cijena. Znači svi kanisteri oprani, očišćeni i osušeni prije točenja plavog. I skladišteni u šupi bez kontakta sa suncem.

I u plavi je do negdje prije išla bio komponente, onda je kod fiksiranja cijene vlada ukinula zakon koji kaže da ina mora miješati bio dizel u određenom omjeru. Znači u teoriji dok je taj zakon izvan snage je pravo vrijeme za skladištenje plavog 🤣
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
I da, premium goriva ne postoje. To je marketiški trik na kojem trgovci zarađuju milione. To je prva uvela mađarica(ne sjećam se imena) u ini a onda su drugi to preuzimali. Prije je bila manja razlika ali je na kraju godine zarada bila milionska. Nas su tjerali da kupcima lažemo i da im samo ta goriva nudimo. Valjda vam je sve jasno sada 😁. Sretna nova godina svim forumašima, pozdrav iz aberdeena
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja već 3 dana pokušavam uhvatiti, što zbog troška, što zbog toga jer stvarno nemam goriva, a ide lijepo vrijeme za završiti oranje nakon ovih xy litara kiše svakih par dana.

Tako da, ja sam se osigurao do nove kvote 💪🏻💪🏻😁

IMG_20221231_122647.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Kod nas je jučer nestalo, danas je došlo opet nešto i sad prolazim i vidim jedno 5-6 auti sa prikolicama u redu.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hue hue hue, isto kao i sami plavci koji ga voze kući 😂

A možda netko i ima ADR ili planira položiti, otkud znamo?

BTW ako ćemo tjerati mak na konac, nikakvo točenje u kanistere, boce, bazene i ostalo nije dozvoljeno, pogotovo ne na pumpi, za to bi trebalo imati atestiranu cisternu i naručivati dostavom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
Da, veliki je problem ADR, atestirane cisterne i to...
Kad nemarom unište Meksički zaljev, nikom niš...
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,539
Je po tome smo mi na selu doktori stručni jer mi moramo znati sve a državne službe samo ono što je u njihovoj domeni a takovih ima barem dvadesetak :unsure: :geek:
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,990
Kupio bi sebi ja spremik za gorivo 1000l. Ali pravi baš za gorivo s pumpom.

Ali bez 1500 eura ni pomislit na to.

I onda me brzo prođe želja 😂
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,354
AirBox nisi dobro čital. Spomenul sam količine. Detalje moreš najti u NN u pravilniku o adr-u. Nije isto prevoziti 5 ili 5000 litri.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
O cemu vi tu pisete, ja nemam pojma.
Mi ko da u razlicitima drzavama zivimo.
Kod nas niti te ko pita u cemu vozis, koliko vozis, cije vozis.
Do pred koju godinu su ljudi tocili na pumpama direkt plavu u aute, sad to ipak rade doma iz karnistera u auto.

To je isto ko i registracija traktorskih prikolica.
Ja nikad ne znam jel se to mora registrirati ili ne.
Svi pretezno voze neregistrirane i nikad nikoga nije zaustavila i kaznila policija.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zna se do koje količine moreš i v škarniclu voziti. Sve dalje atest i položeni adr
Bilo bi lijepo da napišeš informaciju koja ti je poznata, ;) :love: osim ako želiš pozitivno djelovati na nas i prisiliti nas da se, u ove blagdanske dane, preveč ne ulijenimo.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,990
O cemu vi tu pisete, ja nemam pojma.
Mi ko da u razlicitima drzavama zivimo.
Kod nas niti te ko pita u cemu vozis, koliko vozis, cije vozis.
Do pred koju godinu su ljudi tocili na pumpama direkt plavu u aute, sad to ipak rade doma iz karnistera u auto.

To je isto ko i registracija traktorskih prikolica.
Ja nikad ne znam jel se to mora registrirati ili ne.
Svi pretezno voze neregistrirane i nikad nikoga nije zaustavila i kaznila policija.
Evo gle sad ovo.

Kolega me pita jel mi ostalo plavog. On nema pravo ali ima potrebu 😂.

I odemo zajedno na pumpu, natočimo mu 200l u Kanister. On me vrati kući, i krene svojoj kući i na pola puta ga zaustavi carina. Kontrola goriva. U autu euro dizel. I cariniku mirisi gorivo i kaže otvori gepek.

Joj belaja. Carinik već piše 15 čestitki, kolega mi pošalje poruku dok carinik ne gleda.

Ja odmah tamo i pokažem račun od plavog i karticu i kažem da je gorivo moje i da mi ga samo prevozi jer ima tovarni prostor.

Carinik odmah clanak zakona gdje jedino osoba na koju je izdana kartica smije biti u posjedu plavog dizela.

Na kraju dobro završilo. Dobru smo priču imali, carinik bio dobre volje.

Situacija broj 2.

Kolega vozi neregistriranu ali ispravnu prikolicu s signalizacijom. U njega se zabije ženska.

Šta misliš kako je prošlo?

Dovoljno za reći da lik gleda jer se šukare mogu registra i osigurati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh