• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Meni su dodali prije jedno 2 tjedna. To mi bude taman dosta za zimsku brazdu jer je već bilo na knap.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
260
Jel tko probao koristiti normalan dizel u kombajnu,traktoru umjesto plavog? Eto mi vec 3 godjne ne koristimo u kombajnu plavi i mogu reci da manje trosi,a da ne gocvorim da je filter goriva ko novi
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,451
Meni kombajn daleko bolje radi na normalni dizel,a stari mi je pričao da prije dok je imao zmajeve je izvršaj bio daleko bolji na pravom dizelu nego na lož ulju,da je imao puno bolji broj okretaja motora a samim tim i vršilice.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Nisam veliki poljoprivrednik. Ali i na mojih 1000+ litara godišnje je to malo skuplji eksperiment 😂
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
260
Zoran, eto ja sam u pdv u kad sve zbrojim i oduzmem tu sam negdje s financijama.nije toliko skuplji normalan dizel

Znaci znam od deckiju koji rade na benzinskoj da jedino kaj je razlika izmedju plavog dizela i obicnog ta boja.znaci da bi ta boja bila uzrok da motor radi losije 😅😆
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Evo 1200 litara je kod mene otišlo ove godine. Nisam u sustavu pdv-a.


54 centa po litri razlike = 648 eura

Ne bi propao za to, ali nije baš ni mala cifra.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,451
54 centa po litri razlike = 648 eura

Ne bi propao za to, ali nije baš ni mala cifra
Uračunaj u to I koliko bi normalnog dizela manje potrošilo,sve je to tu negdje.
Ovi glume da nam daju da su spasitelji.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
260
MA i da ga potrosi 20 posto manje opet je razlika od 500 eura,te ako si ne odbije pdv. Njemu se isplati bolje tocit plavi dizel 😆😁ekononski gledano
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,690
Ja sam probal s 539 orati s dizelom i plavim...razlika je...a kak onda nebi bila razlika na ovim jacim traktorima s boljim motorima...
Misljenje je mozda subjektivno jer sam mislil da traktor moze svasta jer sam.natocil dizel ali ipak mislim da sam osjetil da drugacije radi traktor...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Ja mislim da više utječu raznorazni kanisteri koji smo mi udaljeni od pumpe prisiljeni koristiti... To prljavo, pa stoji vani, pa kondenzat.

Pa vjerojatno unutra ima pitaj boga kakvih bakterija...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,759
Sad ne znam sastav dizela.
Prije je to bilo lož ulje iz kojeg je odstranjen sumpor. U ložu se dodavao himpermangan (to je onaj kemijski spoj koji se u medicini za dezinfekciju, kalijev permanganat, ljubičast). Onda su dodavali boju za poljoprivredu pa boju za more pa radili dizel za ove fine motore i tak....
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,690
To sam vec vise put cul za boju..al nznm dal je to onda tek tolko boja ili ima ona neku funkciju.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Plava boja ima samo carinsku funkciju. Isto kao crveni dizel u americi i nekim dijelovima Europe.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,690
Onda nebi trebalo biti razlike ako ja orem s plavim i obicnim dizelom ..znaci misljenje je subjektivno...
A kaj onda svi koji mi vele da im je manja potrosnja ako za oranje stave obicni dizel? 🤔🤔
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Hvala na info. Potvrđujem. Lakše će se disat iako bi mi vjv bilo dosta ali onako, naknap.

Edit da ne postam duplo, @Propali Poljoprivrednik , koju količinu cvajtaktola na 100L diesela?
1L/100L ja točim, Castrol Racing 2T, uzeo na popustu za 5.89€/L 60L 1L/20 pakovanje bilo u ICu.

I Fuchs Maintain Diesel Effect aditiv 0.2dcl/100L za konstantnu uporabu.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820

Najnoviji postovi

Na vrh