• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
I kaj bi tome ja trebal isprati cijeli sustav goriva sa dizelom pa onda nekom ić nekaj napraviti??
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Od 70 hektara koje radim ja u arkodu imam 40,i kaj sad? A to radim već godinama tak jer su ljudi idioti. I sad bude on meni kaznu napisal?? Ajde...
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Pa ja im cca 1,7 ha koje sebi obrađujem, a ljudi ne daju na plodouživanje, i ne daju u ar kod.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,529
Pa ja im cca 1,7 ha koje sebi obrađujem, a ljudi ne daju na plodouživanje, i ne daju u ar kod.
Zato mi takve zemlje ne radimo. Neću ja rintat po zemlji da bi neko drugi upisao u arkod, primao poticaj, točio plavu naftu za vozat se okolo, a sa zemljom doticaj nema.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
I ja radim tuđe parcele, oni uzimaju plavca i poticaj,ali nedo bog da te uhvate. Vidim da si od mene udaljen nekih 40 km, kaj kod vas nema kontrole?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Nije toliko stvar da drugi ubiru poticaj nego ima ja hoću zemlju ukrast sa ugovorom. Trećinu ne mogu ni da hoću upisat jer to glasi na bog te pitaj koga.

Do sad nikad kontrole nije bilo a i nadam se da nebude.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,529
Kod nas 'biseri' rade bez upisivanja i još 100e po rali plaćaju zakup. Meni je to apsurd nad apsurdima.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Kaj imam u poticaju plaćam 500 kn ral,kaj nemam ništa. I još mogu 150 rali iznajmit za mjesec dana samo da imam vremena hodat k ljudima i radit to sve sam.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,529
Kod nas se grebe svaki kvadrat, pa se onda otima samo da taj i taj čim više hektara radi, a najbolje se smiju onda ovi kaj ne rade.
Imam i u selu ovog jednog bisera, kupi zemlju, piše ju u poticaj, iznajmi drugome, i još prodaje po skuplje i nabija cijenu zemljama ko da nije dost. I još onda toči plavca za u šumu fino. Satrat bi ga mogo e 🤣
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Kod mene je još gore nisu oni ni sebi to upisali, niti imaju OPG, ja te parcele radim jer su obično pored mojih pa mi je eto nekako na ruku, a u ar kod ne daju jer se boje da ću im ja to oteti, što svi znamo da je nemoguće, čak mi ništa ne traže za najamnina, al ništa potpisati neće, eh da ja mogu do desetak ha državne zemlje u najam, ali kod mene tog nema, a ovi privatno obično ne daju raditi, uglavnom sami ju neće raditi, a i ako pristanu da ti dadnu raditi na plodouživanje uglavnom ne daju.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja nemam brige s tim,već pomalo odbijam zemlju kaj se ne drži baš nečega kaj radim jer jednostavno ne mogu više. Ovih 120 i nekaj sitno rali sam si doveo u jako dobro stanje i toga se držim. Načistil sam se tuđih gluposti dosta.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Susjeda je uvijek susjeda,ali litra plavca se na analizi vidi ako na nju natočiš i 50litara eurodizela. Dok ti to dokažeš odoše gače.
Em ti državu u kojoj je pošten, dok mu se suprotno ne dokaže, onaj koji pronevjeri milijune (presumcija nevinosti), a lopov onaj koji pošteno u rezervoar dosipa eurodizele koliko mu treba za obaviti posel na kojem nema pravo na plavi.

Osobno ne mogu vjerovati se nekaj takvog stvarno događa. Pa zakaj postoje kvote za plavi. Valjda zato kaj je netko predvidel koliko je potrebno za obradu površina u arkodu.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
718
Pa kad im je prošlo ovo da su svi bolesni dok im se ne dokaže suprotno, onda ništa čudno da i ostale gluposti prolaze. Trebamo kao Talijani i Francuzi istresti govna pred ministarstva pa neka se zapitaju malo što rade.
 
Na vrh