• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorivo ti ljuto ...

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Nisi ni svjestan koliko je to istinito.. ;)
Sve to ide kak ide, kak i drvena peć i gumeni šarajzlin, e a kad stane, bude češkanja iza uha....... Bude trebalo kredite vraćat za traktore kombajne, nepe se tak na skijanja..
Bude Bude se drugačije gledalo na svaki euro.... Još uvijek je lagani filing da ti poticaji, koda s neba padaju. 🤔
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Gledam nove cijene plavog i zanimljivo da je plavi okolica ZG-a 5.70 a na Ini Nova Gradiška 5.29. Pa kaj ga tam vadiju direkt iz zemlje......
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Ne preradjuje da ali...i dalje ide iz nje madjarski bajtrag koji se dovlaci zeljeznicom i kojecime.
Pa na punilistu vidis i tifon i crodux i petrol..inu..
Ja tocim na tifonu..nema greske jel.vrh premium kvaliteta.. 🤣 a iz istog rezervara toce svi 😁
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Ne preradjuje da ali...i dalje ide iz nje madjarski bajtrag koji se dovlaci zeljeznicom i kojecime.
Pa na punilistu vidis i tifon i crodux i petrol..inu..
Ja tocim na tifonu..nema greske jel.vrh premium kvaliteta.. 🤣 a iz istog rezervara toce svi 😁
A šta si sad napisao , a što si mislio .....?
Šta je to bajtrag?
Rafinerija Sisak već 2 godine ne prerađuje sirovu naftu.
A ako u nju dolaze vagon cisterne, odnekud, onda ne dovoze sirovu naftu, već dovoze naftne derivate, eurobenzin, eurodizel, extralako lož ulje,,,,,,,,,
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Bajtrag je šatro naziv kod radnika u naftnoj industriji, a prevedeno , znaći, otpad - ostatci- kruti ili tekući , od ostataka i dijelova sirove nafte a može sadržavati katran, bitumen, parafin,vodu, zemlju, pijesak, mulj i to sve u nekoj crno-tamnozelenoj boji.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Znam da je..u ini sam proveo 15g.
Za mene je to "gorivo" bajtrag, smece ili kak oces vec.
Tko putuje 1mj van ko ja..vidi se razlika tocenja tu i vani..samim time i snaga i potrosnja.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Znam da je..u ini sam proveo 15g.
Za mene je to "gorivo" bajtrag, smece ili kak oces vec.
Tko putuje 1mj van ko ja..vidi se razlika tocenja tu i vani..samim time i snaga i potrosnja.
To da, gdje je njemačko gorivo puno bolje od našega....
Kupio sam das auto u njemačkoj, i intervali servisa su u njemačkoj 40000 km, longlife ulje i tak to.
Dođem u Zubaka i raspitam se za servis i u govoru oko toga kažem da je servisni interval 40000 km da imam još fore do servisa i tak.... No mandala, veli serviser da je kod nas servisni interval 20000 km, i tu dolazim do pitanja , a zašto je kod nas 20 tkm a u njemačkoj 40 tkm? Pa veli zato jer je naše gorivo daleko lošije po kvaliteti od njemačkoga i zato je kraći servisni interval.....Od tada na svakom servisu uz zamjenu ulja mjenjam obavezno sve filtere i filter goriva obavezno. Točim samo na benzinskoj class dizel i nisam još imao problema.....sa injektorima-dizama....
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
711
Ma to je ipak pretjerano da je ne znam kakvo gorivo i ulje u pitanju. Materijal se troši, stvara se piljevina i to treba izbaciti van. Ako se motor ne gasi, onda može proći, ali kreni stani i slično ubija motor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh