• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gradnja farme !

  • Temu pokrenuo Sesva
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jel kod nas u HR zabranjeno doma tuc junad?
pricao mi covjek iz Josipdola da su mu rekli da mora vozit kravu u Jarce polje
da ju tamo rastranciraju... platit prijevoz hladnjacom, dezinfekciju hladnjace, mesarima platit . . .
Upravo tak ,osim !
Ako nema markicu a sa susjedima si OK
 
M

MOCO

Guest
ha a pa neznam za nekoga je velika ova cifra za nekoga nije ja sam mislil dič kredit od 200 000kn

moraš u sustav PDVa da povučeš pdv za kupnju stada, a i da stalno dobijaš pdv nazad jer na mlijeko nema pdva za sad. Stado kupi od pravog prodavača, a ne ić po avlijama i tražit krave

kad ti se junice potele, ako ne startaš kako Bog zapovjeda (nemaš iskustva) naje.. si! najgora će ti biti 2.godina jer onda su prvotelke već na kraj laktacije i ako nisu uredno stelne ti ostaješ bez mlijeka (čitaj: novaca) a svojih junica za remont još nemaš! dakle ili ponovo kupuješ steone junice ili --neznam! imat ćeš valda i svinja za prodat!! iako još nisam čuo da svinje izvlače krave.

to što ti misliš da će ti država pomoć- načekat ćeš se bar godinu dana do prvog poticaja a kapitalna su i tako obustavljena ili ukinuta.
 

Karlovačka

Novi član
Tu od
5 Pro 2010
Poruka
12
a dobro samo da nešto pomogne.a gle podmladak od krava mislim ostavljat i dokupit još par komada (do 25)i tovit ih...i još plus to sam proizvodit hranu za njih osim koncentrata i ostalih potrepština..
 
M

MOCO

Guest
svi mi farmeri ostavljamo ženski podmladak za remont stada i proizvodimo vlastitu hranu, ti to navodiš kao neznamšta-nešto revolucionarno- e pa nije !

Od tih 10 prvotelki može ti se dogoditi od 1 do 10 ženskih telića, a može biti da ti jedno jedino žensko krepne, a može biti i štajaznam, 10 super kravica; hoću reć to nemoj planirat jer ne ovisi o tebi! uglavnom da bi od svog ženskog teleta dobio prvotelku treba ti najmanje 24 mjeseca! zato sam i napisao da je u početku najteža druga godina poslovanja.
 

Karlovačka

Novi član
Tu od
5 Pro 2010
Poruka
12
aha .ok ali nema veze ako budu i muški onda bi išli za tov..jer mislim da se više isplati tovit junad ddo 12 mjeseci nego ju odma prodavat
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Pa i nije tako loše , oni se samo na vrijeme hoče riješiti konkurencije :lol:
konkurencije ti ovdje nema kod mene imaju samo dva proizvodjaca mlijeka
jedan ti je na pozitivnoj nuli radi toga kaj su svi zaposleni i imaju dobra primanja,a
drugi su hdz ali im i to vise nepomaze jel su u govnima ne do grla nego preko glave,
kod mene je na 16 kuca bilo 6 malih proizvođača a sadaj je 0 proizvodjaca to je samo jedan mali dio moga mjesta .
ajd mi onda nađi konkurenciju?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
konkurencije ti ovdje nema kod mene imaju samo dva proizvodjaca mlijeka
jedan ti je na pozitivnoj nuli radi toga kaj su svi zaposleni i imaju dobra primanja,a
drugi su hdz ali im i to vise nepomaze jel su u govnima ne do grla nego preko glave,
kod mene je na 16 kuca bilo 6 malih proizvođača a sadaj je 0 proizvodjaca to je samo jedan mali dio moga mjesta .
ajd mi onda nađi konkurenciju?
Pucao sam na globalnu konkurenciju a ne na okolna mjesta
 
S

StočarNO1

Guest
Sve o muznim kravama

Poštovani forumovci, odlučio sam se kupiti zemlju i na njoj sagraditi veliko imanje najprije farmu sa muznim kravama da imam neku dobit. Kako bi saznao informacije koje su mi potrebne da sagradim farmu sa muznim kravama puno sam guglao i tražio svakakve vrijedne informacije. međutim našao sam dovoljno vrijednih informacija ali neke su zastarjele a opet s druge strane nisam direktno ni sa kim razgovarao o tome. Našao sam informaciju da otkupna cijena mlijeka iznosi 2,40kn ali to je informacija iz prošle godine pa nisam siguran da je još uvijek točna, saznao sam da su najbolje krave za proizvodnju mlijeka holštajn i da na dan daju 50 litara mlijeka.

Molim vas koji se bavite tim poslom da me savjetuje te oko istog.

Puno Hvala!!
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
pozdrav!! jesi već sagradio farmu ili tek sad krećeš?cjena mlijeka ti je negdje cca 3,5 kn akoje mliječna mast 4,2 proteini 3,4 i da je prvi razred to je i sa državnom premijom0,5kn+ dodatak 0,42kn istina je da holstein krave imaju najbolju proizvodnju negdje oko 20-30 litara imaju na dan mada ima i ovakovih od 50l ali to ovisi o hranidbi genetici i o još puno stvari inače ja ima farmu za 85 komada krava napravijo sam ju 2006g. ako imaš još kakovih pitanj slobodno pitaj??
 
S

StočarNO1

Guest
Nisam još sagradio ali imam u vidu ove godine pa da sam mi9slio da se informiram što bolje mogu o tome, našao sam jednu veliku parcelu od 24hektara pa je planiram kupiti. A daj mi reci imaš 85 krava koje vrste, i imaš li velike troškove oko farme. Na jednom sajtu sam vidio da se cijena holštajn krave vrti oko 2000€ koliko, zanima me koliko je točna ta informacija.
Još jednom hvala na odgovoru.
 
M

MOCO

Guest
tu mi je nešto čudno!
Imaš u vidu ove godine sagraditi farmu, a još ni parcelu nisi kupio. Prvo kupi parcelu, onda kreni raditi papire za farmu. Kada budeš imao građevinsku dozvolu u rukama trebati će ti još najmanje godina da sagradiš farmu i da dobiješ i uporabnu dozvolu. Tek tada kupuješ steone junice za koje si u međuvremenu pripremio puuuuno KVALITETNE hrane. E kad to sve odradiš, možeš početi biti mljekar!
 
S

StočarNO1

Guest
MOCO da se ispravim to sve imam još u planu naravno da ne mogu sagraditi farmu ovu godinu, hoću se najprije dobro informirati i svaki savjet mi je dobrodošao.
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
ovo što ti kaže MOCO je sve točno vidi se da čovjek ima iskustva s tim ali uz ovo sve šta je on nabrojio treba ti hrpetina živaca jer dok to kreneš radit poludiš od toga,a još nisi ni počeo proizvodit mlijeko,studiji i knjige o farmama su jedno a iskustva s farmi drugo??
jel to mišliš dignut kredit preko habora ili??
 

kantar

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
22
Prijatelju prije svega moraš angažirati stručnu osobu koja će ti napraviti tehnološki projekt farme i naučiti te poslu.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Velike farme su veliki rizik, da ne spominjem koji novci trebaju da se podignu, po meni 10-20 krava je optimalno za našeg seljaka ili farmera. Osobno kad bi se bavio time držao bi do pet kvalitetnih muznih krava koje bi davale dnevno oko 100 litara mlijeka što bi donosilo mjesečno prosječnu plaću u državi, bolje to nego crnčit negdje kod privatnika dan i noć.
 

kantar

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
22
Velike farme su veliki rizik, da ne spominjem koji novci trebaju da se podignu, po meni 10-20 krava je optimalno za našeg seljaka ili farmera. Osobno kad bi se bavio time držao bi do pet kvalitetnih muznih krava koje bi davale dnevno oko 100 litara mlijeka što bi donosilo mjesečno prosječnu plaću u državi, bolje to nego crnčit negdje kod privatnika dan i noć.

Tako je! Ovi naši nesretnici u ministarstvu i vladi trebali su zainteresiranim ljudima dati 15-ak junica i financirati besplatno jeftinu izgradnju farme kapaciteta do 30 krava (kapacitet i za priplodni podmladak, naglašavam!). A tko ima mogućnosti, znanja, snage, volje za više neka uzima kredit komercijalnih banaka itd...
A ne kroz promašeni operativni program davati kredite bilo kome tko nema pojma o kravljem menadžmentu i to za 100-200 krava.....totalna propast!
I još k tome građevinari, muzna oprema dižu cijene u nebesa zbog fiktivnog otpisa 50% investicije...katastrofa!
Čista pljačka proračunskog novca bez ikakvoga efekta u praksi...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sve je čovjek dobro rekao ali to ne može doči do malih mozgova tvoraca operativnog plana za razvoj stočarstva,ja sam isto pobornik malih farmi a velike nek se grade tamo gdje nema tko raditi zemlju a ne da ovi sa 100 ili više komada budu u povlaštenom položaju i da im mi mali moramo ustupiti zemlju ili prodavati hranu kako si oni zamisle,ne znam šta bude ali ja definitivno ne mislim ići preko 20 komada ,sada ima malih problema sa remontom ali budem ja to malo posložio ali samo ako ta legalizacija bude napravljena po nekom prihvatljivom modelu a ne da geodeti i razni štakori misle da zarade veliki novac za svoju uslugu,onaj tip od prije nekoliko mjeseci što je izjavio da on kao geodet nije išao u školu đabe nek se pokrije po glavi a šta je sa masom raznih puno više obrazovanijih ljudi koji nemaju posao,fuj smrad jedan samo da mi dođe takav u dvorište,moje skromno mišljenje da bi gospodarstva do 1000m kvadratnih mogla platiti komplet legalizaciju 1000eura,pola državi a pola geodetima ,čist dovoljno a ne 100 000 kuna ili malo manje,ja prvi nemam novce a da imam definitivno bi se počeo baviti sa nečim drugim,jer danas ste mogli čuti onu izjavu Srečka Ladišića u Plodovima zemlje o natapanju,sve je rekao koliko je nekoma stalo do sela i seljaka
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
svaka čast autoru osvrta Robert Zobel, dr.vet.med., samo je još zaboravel godišnje mora ostati i određena količina junica za remont stada, ali ovo je sve odlično napisal
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
malo je takvih ljudi koji se razumiju u tu djelatnost,svaka čast tom vetrinaru ,ali što i to vrijedi kada ga nitko neće poslušati
-tako je i u cijeloj državi,,tatini sinovi zaposleni na visokim položajima(naravno to su ljudi s kupljenim diplomam) koji samo gledaju gdje se šta može ukrasti(njihov život je osigurat sebe i svoju porodicu u 4 godine i onda im je svejedno šta će biti za poljoprivrednike)
 

Najnoviji postovi

Na vrh