• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gradnja farme !

  • Temu pokrenuo Sesva
  • Datum prvog posta

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Da nebi ispalo da je gospodin koji je napisao tekst jedini koji tako razmislja (fala dragom Bogu da nije), znam nekoliko skolovanih i pametnih i sto je najbitnije reanih ljudi. Ali takvi nece dobiti posao tamo gdje bi trebali pa da uvedu reda.
Jer takvi bi smetali svim onim lopovima iz teksta.

Nazalost iz ovog clanka mi nije nista novo sve to vec znam i cuo sam takve i slicne price od dosta ljudi,ali eto...

Kad je rodbine pa da je zaposlimo,eto sto se onda dogada. A to je samo kap u moru kretenskih "pogresaka".
 
A

AGRIPLUS65

Guest
ma treba svako izgradit farmu ko moze pa nek banke i ministarstvo hrani krave u njima, za jedan grunt kadi bi se uzgradila farma nebi nitko propal,a ministarstvo poljoprivrede bi se lijepo naguzilo kako i ono guzi seljaka iz dana u dan.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
ma treba svako izgradit farmu ko moze pa nek banke i ministarstvo hrani krave u njima, za jedan grunt kadi bi se uzgradila farma nebi nitko propal,a ministarstvo poljoprivrede bi se lijepo naguzilo kako i ono guzi seljaka iz dana u dan.

Ovo je dobra ideja:finga:
 
M

MOCO

Guest
sjećam se jedne prezentacije gdje je pokazano nekoliko novih farmi. Jedna mi je jako bila zanimljiva jer je ličila na moju samo je puuuuno veča. Dakle slobodne krave,na tzv kosoj ploči sa slamom, bez pregrada za boksove. Na slici krave sve leže u slami ko na razglednici, a ja znam da se takva slika vidi 2x godišnje na tom broju krava. jer kad se samo jedna krava vodi ona ide i proganja ostale i tu nema mira, a ako je 50 krava unutri onda se uvijek netko vodi. kako onda tu ide telenje,pa friško oteljene moraju imati svoj mir, pa one iscrpljene... užas! one pred kraj laktacije ili zasušene guraju ove na početku laktacije sa stola, ove što traže bika tuku sve pred sobom....to mora propast. Ja sam to riješio tako da imam štalu pregrađenu na 4 djela + stara štala s vezanjem gdje se krave oporavljaju i tele. ali ja nemam 50 krava i toliki prostor, neznam kako pregradit novu štaletinu a da svi imaju pristup izmuzištu,vodi ....
 

proart-ing

Novi član
Tu od
20 Pro 2011
Poruka
6
sjećam se jedne prezentacije gdje je pokazano nekoliko novih farmi. Jedna mi je jako bila zanimljiva jer je ličila na moju samo je puuuuno veča. Dakle slobodne krave,na tzv kosoj ploči sa slamom, bez pregrada za boksove. Na slici krave sve leže u slami ko na razglednici, a ja znam da se takva slika vidi 2x godišnje na tom broju krava. jer kad se samo jedna krava vodi ona ide i proganja ostale i tu nema mira, a ako je 50 krava unutri onda se uvijek netko vodi. kako onda tu ide telenje,pa friško oteljene moraju imati svoj mir, pa one iscrpljene... užas! one pred kraj laktacije ili zasušene guraju ove na početku laktacije sa stola, ove što traže bika tuku sve pred sobom....to mora propast. Ja sam to riješio tako da imam štalu pregrađenu na 4 djela + stara štala s vezanjem gdje se krave oporavljaju i tele. ali ja nemam 50 krava i toliki prostor, neznam kako pregradit novu štaletinu a da svi imaju pristup izmuzištu,vodi ....

postaj načelnu skicu svoje farme (može i rukom) pa da vidim ako mogu kako pomoći savjetom...
 
M

MOCO

Guest
hvala, ali ja sam moje donekle riješio tako što sam praktično prostor podijelio pregradama u nekoliko boksova i zasad to funkcionira. Nemam ja farmu iz tog programa
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
sta mislite o ovome

krov(limeni) na metalnim stubovima 20X20m kosta oko 12000e + ako ce se koja strana zatvarati limom.Sredinom izbetonirati i napraviti hranidbeni sto a da se krave drze kao u ispustu koji natriven sa dubokom steljom?

Po meni je ovo jedna od jednostavnijih i jeftinijih varijanti za pocetnike bez prevelikih ulaganja.
 
F

fair_play

Guest
Odličan članak na onom linku. Žalosno je da se takve stvari događaju, a dogodilo ih se sigurno dosta. Ja sam totalni laik po tom pitanju, ali i meni je odmah jasno da je nemoguce da sve ide kao po spagi i da ce sve biti divno i krasno kod otplate kredita.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ovo je jako pametan potez. nije prevelikih ulaganja, a izgleda čvrsto i dosta jednostavno.
a to je rađeno tu kod nas ili gdje vani. nekako mi je cijena dosta mala s obzirom da je to sve željezno.
to košta samo materijal ili je to sve komplet s majstorima i izradom???
može i na pp ako neželiš iznosit javno.:?
 

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
72
sta mislite o ovome

krov(limeni) na metalnim stubovima 20X20m kosta oko 12000e + ako ce se koja strana zatvarati limom.Sredinom izbetonirati i napraviti hranidbeni sto a da se krave drze kao u ispustu koji natriven sa dubokom steljom?

Po meni je ovo jedna od jednostavnijih i jeftinijih varijanti za pocetnike bez prevelikih ulaganja.

možeš malo pojasniti cijenu? koja firma to radi imas neki kontakt????
 
A

AGRIPLUS65

Guest
sta mislite o ovome

krov(limeni) na metalnim stubovima 20X20m kosta oko 12000e + ako ce se koja strana zatvarati limom.Sredinom izbetonirati i napraviti hranidbeni sto a da se krave drze kao u ispustu koji natriven sa dubokom steljom?

Po meni je ovo jedna od jednostavnijih i jeftinijih varijanti za pocetnike bez prevelikih ulaganja.
sta se nije u nekoj temi raspravljalo da usred kondenzacije dolazi do kapanja sa golog lima unutar prostorije, ak me dobro sluzi pamcenje?
 
M

MOCO

Guest
kako Dulić kaže, to je super štala za početak, ali za dobrobit krava treba je doradit malo...

ispod tog lima treba stavit daske i na njih terpapir kao izolaciju, onda je to druga priča.
Južnu i jugozapadnu stranu ljeti treba moći zasjeniti (možda one zelene mreže).
Sjevernu stranu i onu odakle dolazi vjetar zimi zatvorit nečim da se krave ne pretvore u jetija!

kapi koje padaju uslijed kondenzacije sa limene ploče su jako neugodne,pogotovo s te visine, ali visina sama po sebi je u redu jer da je niže nebi valjalo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
je li ta konstrukcija dovoljno jaka da se taj krov podaska???
-znaći još nekih 5 - 6 000eura da se uredi kako treba(mislim samo na krov i zagraditi sjevernu stranu i na jug mreža)
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
Bolje da se uzme lim sa izolacijom. Košta koji euro više po metru.
Iako su Amerikanci tvrdili, da nema kondenza ako je objekat ventiliran i krov dovoljno visok (oko 4,2 pri kraju).

Problem takvog objekta su papiri, ne vjerujem da bi neki statik potpisao kalkulaciju za tu konstrukciju.

11614733.jpg


11614731.jpg
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Upravo kao sto kaze kolega Tine problem kondenzacije bi se rijesio sa izolovanim limom, koji ne samo da bi zastitio od kapanja vec je to i odlicna izolacija u ljetnim danima, a sto se tice konstrukcije ove poprijeko cijevi bi trebale biti malo jace i drugacijeg profila, a ove gore koje idu do lima bi bilo dobro staviti drvene zbog tezine. Moze konstrukcija i ovako ici, samo treba lopatu za snijeg imati u pripravnosti 8)
Inace odlicna koncepcija za farmu. Ovakva farma je u odnosu na klasicnu gradnju velika usteda, sto se i trazi u danasnje vrijeme, a i znatno se brze napravi
 

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
72
može netko preporučiti kojeg izvođača koji radi montažne hale ? za krov može biti cerada ili lim a stranice nije bitno da su zatvorene. gledao sam ove hangare od arosagrande vrijedi šta to?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mislim da ima u Požeškoj županiji firma koja radi za stočare u tom kraju,bilo je prije u jednoj emisiji plodovi zemlje prošle godine
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
to je arosa grande, mene su kontaktirali ovih dana pa sam pričao sam direktorom đođom ivanom oko toga.
to što ste gledali na tv je arosa grande.

krc krc možeš me nazvat pa ču ti reći više o tome
 

Najnoviji postovi

Na vrh