• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gradnja farme !

  • Temu pokrenuo Sesva
  • Datum prvog posta

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Dali je još uvjek na snazi onaj zakon da štala nesmije bit bliže od 60m od ceste i dali to vrijedi za kuće? Znam da jedno vrijeme nisi smio gradit štalu blizu ceste.
Koliko bi izašla novčano štala za 20 komada krava,na rešetke,bez izmuzišta, sa svim papirima?

Na rešetke je skuplja verzija, za 20 krava je dosta objekt 20x12 (da ima sigurno dosta mesta) i kosa ploča, malo tubinzi, domača građa preko 200 000 nebi smelo prelaziti + papiri
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Znam da nije vrijeme gradnje štale i upuštanje u takav rizik za milijonske kredite,ai iskreno nebi htio imat više krava nego šta sad imamo. Nego najviše mi je da si olakšam posao da pređemo sa kockastih bala na okrugle,i da nemoram bacat đubre.Znači neka klasična štala za 20 komada muznih krava na rešetke gdje samo prođem sa lopatam i zgrnem taj gnoj u septičku,i hranidbeni stol cca širine 2m da poslažem bale u štalu i samo razmotavam i razgrčem sjeno,sjenažu u kopanje i silažu vozim tačkama. Znači neka klasična štala kao što su one što su se gradile 80-ih.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel nikako nemožeš preurediti postojeću, malo proširiti i izmjeniti sve iznutra, netrebaju ti čak ni papiri za to.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nikako,nemoguće i ovako mi je usko dvorište,a stara bi ostala za junice i teliće. Znam da bi i od njih opet bilo đubra za bacat al ne tolko.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E šteta baš.

A nemaš neku veču šupu da pod tim istim krovom preurediš sve u staju?

Može se i tako riješiti da nemoraš raditi papire.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
imamo jednu,samo je šteta šupu preuredit,neću imat gdje onda slamu i strojeve spremat,ai kako bi ispod postojećeg objekta kopao rupu za septičku jamu.
nije još ništa 100% sigurno da će se gradit i kad će se gradit sad se prvo informiramo,koliko bi to sve izašlo € i ko zna kakvo će bit stanje sa mlijekom,ako će cijena dolje onda ništa od gradnje. a opet sa ovom sada štalom šta imamo baš i nije svjetla budučnost.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma lako se iskopa ispod za septičku, bitno samo da je šupa ucrtana i da je na slikama :)

Ja radim tovilišta na taj način ispod starog korva i između starih zidova :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da al to bi onda morala bit veća šupa za takvo šta. Ako se misli gradit onda najbolje od nule,čist teren i radi.Ovako je nezgodno prić bageru da kopa,ai moraš podebljat postoječe temelje.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ako gradiš od čiste nule ,sve ispočetka onda prvo papirologija i jedno godina dve dok dočekaš dozvole!!!!
Ako preuređuješ postojeći objekt što ti šanana predlaže onda sve to izbjegavaš...a za novce koje ćeš dat za papirologiju ovu urediš samo tako....
Tako ja planiram gradit...,postojeći spremnik drvene konstrukcije za sijenu ,slamu koji je snimljen iz zraka izvana sa tri strane obzidat i unutra uredit po vlastitoj želji i poslje legalizarat kao postojeći objekt po nekoj minimalnoj cijeni...
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ako kreces od nule, 500T kn minimalno..ako mislis na lauf stalu s ne tako skupom opremom...ako se ne varam mog rodaka je izasla 800T kn za 30 kom prije 8 god bez izmuzista..znaci uz to ti jos treba i prilazni put i ostale "sitice"...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Kolko to sve kod nas košta... i v startu si dužan miljun kuna. Treba zaje*ati takav sistem i napraviti ovakvu štalu.

COPERTURE-BESTIAME-08.jpg


COPERTURE-BESTIAME-13.jpg


COPERTURE-BESTIAME-01.jpg


tu vam je link: http://www.tecno-engineering.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=41&Itemid=262&lang=it

Koje dozvole... montažno, nek izdrži 10 - 15 godina i opet radiš novu. Ili mijenjaš ceradu. A ne da ti 40 % investicije ode u papire.

:(think):

Od svih tih poticaja i "nepovratnog" za poljoprivredu najviše koristi su izvukli projektanti, trgovci, zidari i serviseri :mur:

Vama su ostalii krediti i ovo ispod (bez uvrede, samo šala :(party): ):

pooping-cow-o.gif
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Kolega,ovo je montazno..ali i za to trebas papire...sve sto ima temelj,treba papir. Samo se treba raspitati jer oni koji ti kazu da ne treba to su vecinom trgovci doticnih..
Ovo gore funkcionira do prvog snijega(druga i treca slika),a onda placi..nije to za nase krajeve..juzne da,grcka i jug italije
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ko ima te pare bolje da živi ko čovjek a ne da radi štalu .
 

NewBee01

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
27
Jedno brzinsko pitanje..........
Sadašnji svinjac nam je u rasuluu.. Znaci imamo dva boksa ograđena drvetom..znaci vrata ograda stupovi...Pošto se je jakoo jako zdošao..stupci su strunuli i sad su počeli štakori zalazit kroz te rupe ispod betona..
Planiram razbit beton i nanovo ploču izbetonirat...

E sad moje glavno pitanje..Vrata bi napravio od željeza ali pošto doma imam cigle(blok)29x19 dali bi mogao kompletne pregrade sazidat?
Gledam da ušaparam a cigle imam doma....Svinje hranimo za sebe znaci 1-2kom

Hvala svimaa na odgovoru
 

proart-ing

Novi član
Tu od
20 Pro 2011
Poruka
6
Postojeći svinjac koji je ruševan pretpostavljam nije imao neku dozvolu / nacrt ili je možda legaliziran? Ako nije, svaka rekonstrukcija ili ponovna izgradnja je nelegalna tj radite to na svoju ruku pa ako prođe prođe. Što se tiče štakora ispod betonske ploče susreo sam se sa farmerom tovljačem bikova koji je na svojoj farmi izveo sloj pijeska ispod betonske ploče (mislim cca 35-50 cm) ne šljunak ili kamen već baš pijesak, štakori kad pokušaju kopati kanale pijesak se urušava...
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Jedno brzinsko pitanje..........
Sadašnji svinjac nam je u rasuluu.. Znaci imamo dva boksa ograđena drvetom..znaci vrata ograda stupovi...Pošto se je jakoo jako zdošao..stupci su strunuli i sad su počeli štakori zalazit kroz te rupe ispod betona..
Planiram razbit beton i nanovo ploču izbetonirat...

E sad moje glavno pitanje..Vrata bi napravio od željeza ali pošto doma imam cigle(blok)29x19 dali bi mogao kompletne pregrade sazidat?
Gledam da ušaparam a cigle imam doma....Svinje hranimo za sebe znaci 1-2kom

Hvala svimaa na odgovoru

Samo tuci zidaj sa onim što imaš to ti je najjeftinije pa ako i dođe netko u inspekciju pusti psa sa lanca pa neka gledaju, kakove inspekcije čujem da je ova legalizacija bila prvenstveno namjenjena vikendašima na moru da legaliziraju svoje objekte. A naše štale i svinjčići nikoga ne interesuraju, što se desilo onima koji nisu prijavili ništa za legalizaciju, ništa niti će im se štza desiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,694
Bez brige.
Budu našli načina da i njima uzmu mjeru.
 

proart-ing

Novi član
Tu od
20 Pro 2011
Poruka
6
djelomično se slažem, velika vjerojatnost je da vaš svinjac proizvodnja za vlastite potrebe neće nitko prijaviti građevinskoj inspekciji (osim ako imate zlobne susjede koji bi mogli-htjeli prijaviti ). I sve dok ne budete prodavali nekretnine na posjedu, prepisivali vlasništvo na nasljednike, priključivali se na nove komunalne priključke, eventualno tražili poticaj za neku proizvodnju ili ako budete htjeli na čestici graditi neku novu zgradu neće biti nikakvih problema. Prije ili kasnije posjed će morati promijeniti vlasništvo radi smrti sadašnjeg vlasnika (nadam se ne skore :(happy): ), a tada će se sa problemom nelegalnih zgrada na posjedu netko drugi morati baviti, pod uvjetom da se navedeni svinjac sam ne sruši do tada ili će netko odlučiti da mu je jeftinije porušiti svinjac nego legalizirati. U svakom slučaju bitno je da znadate da je svinjac bio i ostao nelegalan dok se ne legalizira ili izradi projekt...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ova "Legalizacija" je bila izvlačenje novaca iz djepova hrvatskih gradjana i punjenje nekih drugih djepova ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh