• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gradnja svinjogojske farme

  • Temu pokrenuo stulic
  • Datum prvog posta

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
svaka cast, lepo za videti, jesi uspel kaj izvuc od sredstava iz europske unije ak smijem pitat??? oni navodno financirju puno toga ali od ljudi koje znam kaj su se natjecali niko još nije ništa dobil....

To je još išlo prek operativnog programa , 50% je bil povrat
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Stvarno svaka ti čast.
Ima vas nekoliko tu kojima se stvarno divim kao uspješnim radnicima. :icon_pray:
Nadam se da ču jednog dana biti skoro kao vi.
 

kobi1989

Novi član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
3
ljep pozdrav..Imam pitanje vezano za gradnju objekta za drzanje svinja...Kolko bi kostala izgradnja objekta recimo 10x6 sa plocom gore da se moze drzat hrana gore..Evo ako bi mi neko mogo odprilike reci...hvala unaprijed
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Kolega kalkulator u ruke i računaj..tesko da će ti ko znati otprilike reći..
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
adonis...
kako funkcionira odvod ispod resetke?
Kad propadne dole...sta jos prodje dok dojde do lagune?
 

kobi1989

Novi član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
3
Reko idem pitat mozda je neko nesta slicno gradio pa da mi malo olaksa kolko bi sve to kostalo...pricekat cu jos malo mozda sre neko i javi..:D
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Mene je prostorija 22x6 sa pregradima vratima prozorima majstorima zbukanje iznutra gornja deka, majstori kostala oko 160tsk. Naravno, postoji tu oscilacija u cijeni pokrov lim ili crijep, mixser il mjesalica. Vaša bi po dimenzijama bila vjerojatno u pola manje. evo nadam se da sam barem malo pomogao. :(happy):
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ekipa, kakva je procedura za građevinsku za štalu, gradil bi nekaj a uopče neznam od kud da krenem... pa ak ko ima iskustva, svaki savjet je dobrodošel...
zaj ebava me susjed za smrad pa se bojim bez građevinske da me ne prijavi...
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
unutar sela, u dvorištu, četvrta zona po legalizaciji... ma nebi to bilo preveliko, kakvih 8x10m ili 10x10m... problem je kaj nemam kam sa odojcima i onda bi to napravil samo za odojke...
 

Kozden

Novi član
Tu od
12 Svi 2020
Poruka
2
Pozdrav,

Zamolila bih vas za par informacija. Naime, već duže vrijeme radim u jednom od reprodukcijskih centara, te sam stekla iskustvo i praksu. Također posjedujem znanje o uzgoju i reprodukciji svinja.

Na žalost, ne živim na selu i trenutno nemam poljoprivrednu površinu na kojoj bih mogla započeti vlastitu proizvodnju i uzgoj, ali tome težim, pa bih vas zamolila da podjelite samnom vaše savjete i iskustva.

Dali mi može netko pobliže objasniti, koji su prvi koraci u realizaciji svinjogojske farme. Dali prvo moram imati zemlju na kojoj planiram graditi farmu, pa zatim započeti s pisanjem projekta i javljanjem na natječaje za potpore Eu, te koja mi je sve dokumentacija potrebna. U teoriji znam koliko farma mora biti udaljena od naseljenih mjesta te koji uvijeti trebaju biti zadovoljeni u objetku za uzgoj i reprodukciju (kako za dobrobit životinja tako i za standarne mjere boksova i dr. propisano od strane ministarstva, mikroklimatski uvijeti itd.).

Dakle, konkretno me zanima koji su to prvi koraci koje moram poduzeti u realizaciji navedenog kao osoba (trenutno) bez poljoprivrednog zemljišta.

Puno hvala,
Lijep pozdrav
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Pa nekako sam uvjeren da bi trebala krenuti sa adekvatnim zemljistem...
 

Kozden

Novi član
Tu od
12 Svi 2020
Poruka
2
Znam da, a što nakon kupnje zemljišta? Dali postoje neki poticaji za kupovinu poljoprivrednog zemljišta ili tražim poticaje s već postojećim zemljištem i planom izgradnje.

Možda će se nekima ovo pitanje činiti glupim, vjerujem da tu vas puno s iskustvom i uhodanom proizvodnjom, ja nemam iskustva sa vlastitom i samostalnom proizvodnjom još, zato me zanimaju vaša jer ste vi oni koji mi iz prve ruke možete dati najbolje savijete.
 

Najnoviji postovi

Na vrh