• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gredičari i Polagači folije

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
prvi koji sam napravio bio je sa daskama ali ovaj sa tanjurima puno bolje radi...i kolega kaze koji je isprobao oba moja stroja da je ovaj sa tanjurima puno bolji...

Sa daskama puno bolje radi u dobro pripremljenoj zemlji i na gredicama a sa tanjurima u zemlji koja nije baš dobro pripremljena i sa daskama puno bolje i ljepše zagrće foliju a tanjuri hoće bacit zemlju tamo di nebi trebalo.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Sa daskama puno bolje radi u dobro pripremljenoj zemlji i na gredicama a sa tanjurima u zemlji koja nije baš dobro pripremljena i sa daskama puno bolje i ljepše zagrće foliju a tanjuri hoće bacit zemlju tamo di nebi trebalo.

nema to veze ako je zemlja dobro pripremljena i stroj dobro nastelan onda mora radit savrseno i radi savrseno ne baca zemlju nikam...bitno je da je sve uskladjeno kak treba i onda je to to...sto znaci prije pocetka polaganja sat vremena i 20m ustelavanja ako zelis da to bude kak treba
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
Jel ima možda netko polagača koji odmah buši rupe na foliji ako može postaviti slike
 

baneboss75

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
12
Pozzz momci :) Da li neko ima kakvu shemu polagacice folije sa dimenzijama?Hteo bih napraviti sebi jednu za sledecu sezonu.Hvala unapred
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Pozzz momci :) Da li neko ima kakvu shemu polagacice folije sa dimenzijama?Hteo bih napraviti sebi jednu za sledecu sezonu.Hvala unapred

tesko da ima...bar ja nisam nasao... ja sam uspio naci par slika i onda prema slikama napravio najblize sta se je moglo...i onda u zemlju na probu...tu se najbolje vidi kak radi i gdje sta treba promjeniti i doraditi...nakon dve tri sezone sam ju raskopal i napravio novu i ta evo radi super sad vec par sezona...s tim da ove godine moram jos malu promjenu napravit na nosacu cjevi za navodnjavanje...a za sta vam treba za povrce ili za jagode?
 

baneboss75

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
12
Hvala drug,meni to treba za povrce,s tim sto bih joj odmah dodao i za postavljanje trakica za kap po kap, 1 hektar i 20 ari je u pitanju.Znaci,skinem sliku sa net-a pa kroji i vari :)
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
imas na stranici 2 pred kraj sliku mog stroja pa pogledaj i ak ti nije kaj jasno slobodno pitaj :) poslikao bih ti par slika vise da vidis ali je sad jos raskopan i spremljen...inace ja ih imam dva jedan je ovaj za povrce a drugi imam za jagode...kod ovog mog je trenutno jedini nedostatak a to cu promjenit ove godine nosac za kolut za cijevi kap na kap...ako je veliki kolut ne stane mi na ovaj nosac morat cu ga povisit ali cu napravit tak da ga mogu skinut jel meni kad idem u tunelski plastenik nemre bit visok da ne zapnem
 

baneboss75

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
12
Ozbiljna sprava,svaka cast :(clap): ako ti nije problem,kad sklopis masinu,slikaj iz vise uglova pa podigni na forum,a ako gde zapne,zvacu u pomoc :(hi):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidim ove vaše polagače i čini mi se da su to samo polagači koji polažu foliju samo na ravnu površinu, a ne na uzdignutu gredicu??
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Vidim ove vaše polagače i čini mi se da su to samo polagači koji polažu foliju samo na ravnu površinu, a ne na uzdignutu gredicu??

ovaj moj radi blago uzdignutu gredicu otprilike oko 10 cm visine sto je dovoljno za povrtne kulture a ako mislite na gredice za npr. jagode imam i taj stroj...on radi otprilike izmedju 30-40 cm visoke gredice i u jednom prohodu radi gredicu postavlja cjevi za kap na kap i postavlja foliju...nazalost nemrem ga sad poslikat spremljen je jos da vidite kak taj izgleda...iskopirao sam ga od fragarije oni imaju talijanski i po njemu je ovaj moj napravljen...u principu sistem polaganja folije je isti i na jednom i na drugom stroju jedino se razlikuje princip izrade gredice
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
cinilo mi se da imam poslikano nesto i od prije pa sam nasao nesto...evo jos par slika od oba polagaca:
 

Prilozi

  • P300511_16.38_[01].jpg
    P300511_16.38_[01].jpg
    82.2 KB · Pregleda: 436
  • P300511_16.39.jpg
    P300511_16.39.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 420
  • P6080064.jpg
    P6080064.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 395
  • P6080065.jpg
    P6080065.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 466

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo kako radi gredičar od našeg člana CABAGE.
Nadam se da se nebude ljutil kaj postavljam videe tu :)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=wgydLou9mxo[/YT]

I polagač.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=tqDTxuLMoN8[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=fPHd9aB6g0A[/YT]

Inače strojevi su njegove vlastoručne izrade, kopirani od jedne firme:icon_mrgreen:
 

baneboss75

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
12
cinilo mi se da imam poslikano nesto i od prije pa sam nasao nesto...evo jos par slika od oba polagaca:
Hvala za trud,slike ce mi koristiti kad budem usao u radionicu :) a onda ce biti detaljno slikano korak po korak :)
@Sanana,e ovo su spravice al' prave,odlicno :)
 

Salem

Novi član
Tu od
26 Ožu 2019
Poruka
7
Pozdrav,
Jel bi netko bio voljan iznajmit polagac? Imam 5000m2 na podrucju Zagorja, Zabok.

U obzir dolazi i cijela usluga postavljanja folije.

Tnx
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja radim sa svojim traktorom svake godine jednom čovjeku iz Zaprešića. Lani je kupio stroj, a to tad je iznajmljivao.
Zove se Antun, reci samo da te Dražen preporučio...evo broja
0915097086
 

Salem

Novi član
Tu od
26 Ožu 2019
Poruka
7
Puno hvala na kontaktu al za sad se ne javlja, pokusam jos kasnije.

A dal bi vi bili zainteresirani da odradimo? Ja imam traktor pa ako imate polagac, mozete sa mojim traktorom. Ja nemam iskustva pa bi mi bilo super kad bi netko pomogo.

Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh