• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gredičari i Polagači folije

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
planirao sam kupiti tomu vinkovića, ali naravno, zbog financijske situacije, mislim da će to biti odgođeno do proljeća.
uglavnom, ovaj gredičar na drugoj slici mi se stvarno sviđa, ak se ne varam, ovaj nastavak u sredini je za foliju u roli i kad se ona razmata, ove zvijezde buše rupe, odnosno svojim pritiskom buše foliju, jel tako?

apsolutno jednostavan nastavak koji ću svakako imati u planu napraviti
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
planirao sam kupiti tomu vinkovića, ali naravno, zbog financijske situacije, mislim da će to biti odgođeno do proljeća.
uglavnom, ovaj gredičar na drugoj slici mi se stvarno sviđa, ak se ne varam, ovaj nastavak u sredini je za foliju u roli i kad se ona razmata, ove zvijezde buše rupe, odnosno svojim pritiskom buše foliju, jel tako?

apsolutno jednostavan nastavak koji ću svakako imati u planu napraviti

Ispravak, te nazovimo zvijezde su držači koluta sa crijevom za navodnjavanje koje ide ispod folije. Kad se folija razmata lopatce prave jarak, kotači sritišću foliju, stražnje lopatice zagrnjaju foliju u jarku. Kad se stavi rola sa strane ima kočnicu da se folija sama ne bi odmatala nepotrbno tako da bude napeta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
ajde dobro, možemo reći da je tvoje objašnjenje možda bolje, ali meni se ipak više sviđa moja verzija (iako je tvoja kvalitetnija) :rolleyess::rolleyess::rolleyess:

uglavnom, sviđa mi se :drinkers:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:
znam i meni ze sviđe teorija tj to je dobra idej ionako morm bušti rupe na foliji. Vidiš sad ovu ideju treba patentirati na polagač :idea::idea::idea:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Zanimljiva polagačica, volio bih je vidjeti na djelu pa te molim da je snimiš prvom prilikom. Mi imamo drugačiji model polagačice, vlastiti rad po originalu kojeg smo snimili na sajmu u Bologni prije 12.godina.Dobro nam služi, lijepo zateže i postavlja foliju ali uvijek težimo za boljim.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Zanimljiva polagačica, volio bih je vidjeti na djelu pa te molim da je snimiš prvom prilikom. Mi imamo drugačiji model polagačice, vlastiti rad po originalu kojeg smo snimili na sajmu u Bologni prije 12.godina.Dobro nam služi, lijepo zateže i postavlja foliju ali uvijek težimo za boljim.

Ništa do proljeća, sad nemam kaj polagat a i nisu moje, jednu od te dvije ću kupit samo neznam koju, razlika u cijeni je 1 000 €.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Dali je prvi gredičar sa polagačem folije proizvodnja Agroservisa iz Virovitice oni proizvode istu takvu cijena joj je 25000 kuna i mislim da je puno previsoka zbog toga što ne radi dobro zbog svoje dužine malog ferca baca kao igračku, ova druga je puno zanimljivija zbog valjka iako bi se i ona trebala skratiti. Ako netko ima sliku kratkog polagača sa kojim se može lako raditi u plasteniku bilo bi doro vidjeti sliku. A patentirati samo bušenje rupa nije nikakav problem opet ostaje sadnja.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ispričavam se cijena nije kao što sam naveo nego je 13800 nalazi se na stranici agroservisa:scratch
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Dali je prvi gredičar sa polagačem folije proizvodnja Agroservisa iz Virovitice oni proizvode istu takvu cijena joj je 25000 kuna i mislim da je puno previsoka zbog toga što ne radi dobro zbog svoje dužine malog ferca baca kao igračku, ova druga je puno zanimljivija zbog valjka iako bi se i ona trebala skratiti. Ako netko ima sliku kratkog polagača sa kojim se može lako raditi u plasteniku bilo bi doro vidjeti sliku. A patentirati samo bušenje rupa nije nikakav problem opet ostaje sadnja.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
To je jedan od starijih modela polagačice ali je vrlo dobra za plastenike. Mana joj je što zemlja mora biti brašno i optimalno vlažna kako bi lijepo zatezala i postavljala foliju. U plastenicima to mogu regulirati ali se javlja problem u vanjskoj pripremi tla , pa ću morati ili nabaviti još jednu modificiranu ili ću nju modificirati.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Dali je prvi gredičar sa polagačem folije proizvodnja Agroservisa iz Virovitice oni proizvode istu takvu cijena joj je 25000 kuna i mislim da je puno previsoka zbog toga što ne radi dobro zbog svoje dužine malog ferca baca kao igračku, ova druga je puno zanimljivija zbog valjka iako bi se i ona trebala skratiti. Ako netko ima sliku kratkog polagača sa kojim se može lako raditi u plasteniku bilo bi doro vidjeti sliku. A patentirati samo bušenje rupa nije nikakav problem opet ostaje sadnja.

Da agroservis Virovitica i skup mi je a drugi je kod čovjeka doma i vidio sam u radu, mali fergo ide super s njom nije teška a folije razvlači odlično a cijena je pristupačna još ak bu htel i nešt u zamjenu odlično.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
To je jedan od starijih modela polagačice ali je vrlo dobra za plastenike. Mana joj je što zemlja mora biti brašno i optimalno vlažna kako bi lijepo zatezala i postavljala foliju. U plastenicima to mogu regulirati ali se javlja problem u vanjskoj pripremi tla , pa ću morati ili nabaviti još jednu modificiranu ili ću nju modificirati.

Moj savjet da modificiraš svoju ,manje ulaganje bolja djelatnost.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Moram priznat da još nisam vidio ovakav sistem za foliju mislim da bi ova odgovarala za plastenik a vidim da se može još skratiti kod nas nitko to ne kupuje svi sami prave samo što umjesto dasaka za zagrtanje folije koriste tanjure od tanjurača što uveliko produžuje polagač a i sistem za foliju je kao i one od Agroservisa i ako ima i malo vjetra prava je muka postaviti foliju.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
To je jedan od starijih modela polagačice ali je vrlo dobra za plastenike. Mana joj je što zemlja mora biti brašno i optimalno vlažna kako bi lijepo zatezala i postavljala foliju. U plastenicima to mogu regulirati ali se javlja problem u vanjskoj pripremi tla , pa ću morati ili nabaviti još jednu modificiranu ili ću nju modificirati.
Petulla,koliko ti ostaje neiskorištenog prostora uz rub plastenika sa ovom polagačicom,odnosno na kojoj udaljenosti od ruba ti se nalazi prvi red paradajza?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Gae-YuzN87k&feature=related[/YT]
Jedan zanimljiv polagač folije za motokultivator,idealan za plastenik...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Gae-YuzN87k&feature=related[/YT]
Jedan zanimljiv polagač folije za motokultivator,idealan za plastenik...

Po mom skromnom mišljenju to nevalja nema valjka a gredica koja nije sabijena valjkom voda ju sabije i dobiješ nešto što zbilja nevalja.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
evo da se i ja pridruzim sa kojom slikom...polagac folije, moj proizvod
 

Prilozi

  • P300511_16.38.jpg
    P300511_16.38.jpg
    84.7 KB · Pregleda: 2,225

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Dobar proizvod samo neznam zašto su svi navalili na tanjure kad su daske puno bolje.

prvi koji sam napravio bio je sa daskama ali ovaj sa tanjurima puno bolje radi...i kolega kaze koji je isprobao oba moja stroja da je ovaj sa tanjurima puno bolji...
 

Najnoviji postovi

Na vrh