• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Grijanje plastenika

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Jel ima tko da bi prodao 100-injak metara te rebraste cijevi za podno grijanje po nekoj normalnoj cijeni? Za probu, može i manje metara.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
imam plastenik za rasad od 90m2, trebao bih nabavit nekakav termogen za grijanje, a imam doma plamenik na loz ulje za centralno grijanje koje već duži niz godina ne koristim, pa me zanima bi li se taj plamenik moga kako iskoristit za grijanje plastenika
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Dal netko zna što je sve potrebno da se termogen poveže sa mobitelom,to jest da javlja kvarove? Načuo sam da postoji nešto takvo,ali nemam konkretnu informaciju...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Dal netko zna što je sve potrebno da se termogen poveže sa mobitelom,to jest da javlja kvarove? Načuo sam da postoji nešto takvo,ali nemam konkretnu informaciju...
A kak to misliš da javlja kvarove?...svaki imalo bolji termogen ima zaštitni termostat i onda prestaje sa radom...isto,kad nestane struje mora se taj isti termostat resetirati da bi mogal dalje delat...takvi kvarovi ti ne mogu biti dojavljeni preko mobitela,ali se može postaviti neka vrsta alarma (vezano na pad temperature u plasteniku) kada dođe do kvara...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da,krivo sam se izrazio... No,ako temperatura padne sa npr. 20 na 10 stupnjeva,očito je da se nešto dogodilo...
Znam da se može koješta doma napraviti ako čovjek ima smisla za to,ja bih bio najsretniji da se može kupiti nešto što odmah radi. :)
Ima i onih alarma koji se postave u kući pa javljaju ako se nešto dogodi,ali nije problem provjeriti termogen kad je netko doma,nego je problem kad nema nikoga.
Ovih dana smo nabavili prvi termogen,pa se uhodavam s time.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,615
a taj termogen je na kakvo gorivo?

ak je ko moj, na drva, onda znaš točno kad će zahladiti...:icon_e_wink:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Može li se grijati tunel sa termogenom na lož ulje koji je direktni? Znači bez dimnjaka. Da ima samo usis zraka iz vana ako je to potrebno. Hoće li izgaranje štetiti biljkama?

Znam da sa plinom nije išlo i usto je i skupp.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Neznam, ali ak se može sušiti kukuruza ispuhom iz termogena, ne vidim da bi biljkama bilo škodljivije. Ionak mi to pojedemo na ovaj ili onaj način.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,615
možda neće štetit biljkama (ali mislim da ipak hoće), ali sigurno tvoja pluća i pluća tvoje familije ne budu oduševljena zbog udisanja kancerogenih čestica iz zraka...:(shake):
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Neznam, ali ak se može sušiti kukuruza ispuhom iz termogena, ne vidim da bi biljkama bilo škodljivije. Ionak mi to pojedemo na ovaj ili onaj način.

Zato što kroz noć izgaraju desetke litara dizela troši se kisik i drastično povećava količina co2 i ostalih štetnih plinova. A biljci kroz noć je neophodan kisik pa zato pitam ima li netko iskustva s tim.

Ja sam jedne godine kupio 4 mastera na plin direktna i probao u plasteniku s rajčicom na par noći i spržilo je list. A rekli su da se time može grijati plastenik.

Darijus- to je bilo i moje mišljenje, praktički bi hrana bila otrovana na neki način. A plastenik bi grijao samo preko noći, unutra ne ulazi svejedno nitko jer sam kažem to već probao s plinom.

Zašto su tako skupi ti indirektni grijači u odnosu na klasične?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Zato jer su kompliciraniji, veći i malobrojniji.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Zato što kroz noć izgaraju desetke litara dizela troši se kisik i drastično povećava količina co2 i ostalih štetnih plinova. A biljci kroz noć je neophodan kisik pa zato pitam ima li netko iskustva s tim.

Ako grriješ običnim termogenom na ulje bez dimnjaka jednostavno uzimaj zrak iz vana, kod mene to funkcionira.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Da mislio sam ga stavit na tu caku. I kažeš ne vidi se ništa rajčici? Recimo da bih ga koristio u hladnim noćima od polovice trećeg mjeseca.

@sanjin mislim da će tako i biti
 
Na vrh