• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gruberi

S

seljaček

Guest
Re: Podrivači

Sa kojim traktorom to vučeš kolko konja na kojoj dubini podrivaš kak si zadovoljan. kakav je efekt opiši postupak i posljedice.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Podrivači

seljaček kaže:
Sa kojim traktorom to vučeš kolko konja na kojoj dubini podrivaš kak si zadovoljan. kakav je efekt opiši postupak i posljedice.
sad ga imam prvu godinu i hurli ga vukao 86 ks...dubina oko 20-30cm..meni se storj vidi bolje od pluga zato što ideš istom brzinom i efekt je bolji...on ti ide na tu dubinu i sve podigne u zrak tako da je tlo rahlo,,jedan prohod sjetvospremača i to je to..
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Podrivači

marko hurlimann xa86 kaže:
Evo ja koristim ovakav podrivač a vi??
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Ako sam ja dobro shvatio ovo i nije podrivac nego kultivator sa pacjim nogama. Podrivac sluzi za duuuuboko "oranje", 50 i vise centimetara gdje plug jednostavno ne ide.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Podrivači

a za sto bi onda morao sluziti????????????
on ide kako ga duboko ti pustis....
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Podrivači

Pa koliko ova radna tijela imaju centimetara? Da ih zabijes u zemlju skroz do okvira jedva bi dobio 50cm, a u tom slucaju moras kotace maknuti, sto ce reci da to ipak nije namjenjeno za podrivanje, koje bi ipak trebalo biti dublje od oranja plugom.
 
B

Bobo

Guest
Re: Podrivači

Koliko znam da se ovakav prikljucak zove chisel plough u doslovnom prijevodu, plug s dlijetima, te on sluzi za istu svrhu kao i plug, ali samo mijesa zemlju, ne okrece ju. Ali za svako zlo, jedno dobro; poslije ovakvog pluga se ne stvara nepropusni sloj tzv. taban pluga...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Re: Podrivači

Evo čizel pluga od IMT-a.Radna dubina od 25-45 cm.
Tih podrivača ima svih vrsta sa pačjim i bez njih radnih tijela

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Re: Podrivači

Upravo to!

Cizel plugovi se masovno koriste poslije zetve za plitku obradu tla. Planirao sam ja takvo nesto nabaviti, pa sam odustao za sad od "izmisljanja tople vode"...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Podrivači

dečki onda sam ja u krivo..ja sam to inače doveo iz njemačke i mislio sam da je podrivač..zato mi je odma bilo čudno kak ima tako kotače za plitku obradu..probao sam je skinuti i ide on nutra isto kao i podrivač..kad sam je skinuo išao je nekih 35-45cm i jos ide nekih 30cm nutra......ja sam ga inače koristio za pripremu prije sijanja sudanske trave...kotače sam nasrtelao na 25cm i tiraj....hurli 15km/h bez problema....fala ka ste mi malo objasnili za sto je ovaj stroj namijenjen.... :!:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Podrivači

Kako ovakvi plugovi (podrivaci, kultivatori itd itd) djeluju na stajnjak ? Teoretski mi se cini da ne djeluju bas dobro na rasuti stajnjak jer ne okrecu zemlju, a opet s druge strane mozda se ta "negativnost" moze i zanemariti. Jeli netko isao sa slicnom stvari po stajnjakom pognojenoj njivi? Ili drugacije da formuliram pitanje, kaze da se koristi za reduciranu obradu tla, dakle direkt po npr. strnjaku. Gdje zavrse ostaci prethodne kulture? Pod zemljom ili na njoj? Ako je i 5 cm pod zemljom mislim da je to ok i za stajnjak...

Iskustva? Misljenja?
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Re: Podrivači

Po meni podrivači služe samo za rahlenje zemlje,i razbijanje plužnog đona,druge svrhe nevidim.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Podrivači

sprobat cu pa cu reci...ali mislim da je za to bolji plug jer ne vjerujem da bi podrivač mogao pospremiti gnoj u tlo..on samo gure pred sobom zemlju...a plug ju okoreče pa bi jo pospravio u tlo..
 
B

Bobo

Guest
Re: Podrivači

Za unosenje gnojiva u tlo, u svakom slucaju plug. Ovakav cizel plug se koristi za plitku (do 15cm) obradu tla poslije zetve. Mozda moze ici i dublje, no nema potrebe, jer se strnjak i isjeckana slama pomijesaju sa zemljom, posto ju ovaj stroj uslijed velike radne brzine baca u zrak skup sa biljnim ostatcima i tako se pomijesa...

Ne vidim nikakvu drugu ulogu za taj prikljucak, osim mozda u vocarstvu i vonogradarstvu, no tesko...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Podrivači

slažem se s tobom...ali opet je bolji od pluga zato sto uzima 2m a a ides istom brzinom..poslije žetve če to biti prava stvar.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
Re: Podrivači

evo mojeg grubera danas stiglo doma...
Fotografija-0001-3.jpg

Fotografija-0002-4.jpg

Fotografija-0003-5.jpg

Fotografija-0004-4.jpg

Fotografija-0005-4.jpg

Fotografija-0006-3.jpg

Fotografija-0011.jpg

Fotografija-0013.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

Markolino

Guest
Re: Podrivači

Bok Narode
Ima li tko gruber 2.80 - 3 m za prodati ?
uzeo bi 2.5 ali mi je traktor 2.60 m
zahvaljujem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Re: Podrivači

MATIJA CASE kaže:
[quote="kikic MF":2z7adeuz]pa nisam znao da imaš i renaulta? to je tvoj ili? jel ima fendt-ov motor ili john deer? imaš ga dugo i gdje si ga kupio ak se smije znati :?: :?: :?: pun sam pitanja

pa nije to moj renault od strica je,ima fendo-ov motor,kupio ga je u vrbovcu kod jednig uvoznika,kupio ga je u 1mj[/quote:2z7adeuz]

Dečki, Fendt nema svoje motore. To je MWM motor
 
Na vrh