• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gruberi

M

Markolino

Guest
Re: Podrivači

Traktor je Claas 150 ks
bi kupil novi vogel noot ili lemken ali trenutno mi financijska struktura ne dozvoljava
tak da bi nekaj rabljeno kupil.
A kaj buš....
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Re: Podrivači

Znaš možda kak se kreće cijena Vogela i Lemkena za takav podrivač?
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Podrivači

Markolino kaže:
Traktor je Claas 150 ks
bi kupil novi vogel noot ili lemken ali trenutno mi financijska struktura ne dozvoljava
tak da bi nekaj rabljeno kupil.
A kaj buš....

onda bi ti 3 metra bilo skoro previše, ovisi kakva ti je zemlja.
 
M

Markolino

Guest
Re: Podrivači

slafko kaže:
Znaš možda kak se kreće cijena Vogela i Lemkena za takav podrivač?
vogel je oko 55.000 s PDV-om a Lemken je isto tak nekak(začudo)
ali to je za jen kup čistoga željeza preskupo
A kaj buš ak nam sve to treba.
a gruber mi se bolje vidi od kratke tanjurače,mislim da bolje zmiksa zemlju.
ima li tko s takvom tanjuračom iskustva?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Podrivači

MATIJA CASE kaže:
[quote="kikic MF":1bok1u9f]pa nisam znao da imaš i renaulta? to je tvoj ili? jel ima fendt-ov motor ili john deer? imaš ga dugo i gdje si ga kupio ak se smije znati :?: :?: :?: pun sam pitanja

pa nije to moj renault od strica je,ima fendo-ov motor,kupio ga je u vrbovcu kod jednig uvoznika,kupio ga je u 1mj[/quote:1bok1u9f]

to ga je kupio onda kod žagara u vrbovcu. ja sam gledao taj traktor al bio malo preskup za mene. imao je 2 komada dok sam ja bio kod njega jednog je prodao za par dana a drugi mu je duže stajao oba su bila 155 ks s fendt-ovim motorima

sad bum ispal malo bedast. koja je razlika između grubera i podrivača :?: :?:
čemu koji služi :?:
i gruber ako sam skužio ide dublje u zemlju al čemu i vidim da 3 radna tijela ima kaj nosit 100ks u teškoj zemlji :blackeye :blackeye :mrgreen: :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Podrivači

Malo si pomiješao stvari :mrgreen:

Gruber je za pliču obradu 25-35cm negdje oko dubine oranja..
Ovo je slike grubera:



A podrivač je stroj koji idu u zemlju 60+cm i zato treba velika snaga traktora za njega:
Slika podrivača:
dsc00014ay8.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Podrivači

ahaaaa kužim a gruber je ustvari kao zamjena za plug jel tak mislim kad je tak plitka obrada kao kod pluga. a podrivač ide u dubinu i 60 cm al ne kužim zakaj tak duboko koja je njegva svrha na toj dubini ga vuči
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Podrivači

kikic MF kaže:
ahaaaa kužim a gruber je ustvari kao zamjena za plug jel tak mislim kad je tak plitka obrada kao kod pluga. a podrivač ide u dubinu i 60 cm al ne kužim zakaj tak duboko koja je njegva svrha na toj dubini ga vuči
Pa da se tlo prorahli i da se naprave bolji vodozračni odnosi,da korijen ide lakše u zemlju..
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Re: Podrivači

marko93 kaže:
kikic MF kaže:
ahaaaa kužim a gruber je ustvari kao zamjena za plug jel tak mislim kad je tak plitka obrada kao kod pluga. a podrivač ide u dubinu i 60 cm al ne kužim zakaj tak duboko koja je njegva svrha na toj dubini ga vuči
Pa da se tlo prorahli i da se naprave bolji vodozračni odnosi,da korijen ide lakše u zemlju..


Još bi samo dodao da plug napravi tzv. "taban pluga" i nakon višegodišnjeg oranja tlo postane na određenoj dubini nepropusno. Zato je podrivač bolja opcija jer ide dublje i bolje rahli tlo kak je marko naveo.

Al činjenica je da za podrivač treba jači traktor...

I dosta toga je zavisno od vrste zemlje. Na nekim mjestima trebaš prvo orati pa tanjurati, zatim sjetvospremačem i tek onda sijačica. Uz dobar podrivač sa pravim valjcima možeš izbjeći oranje i tanjuranje na nekim područjima. Bit svega je da se smanji broj prohoda.

Ispravite me ako sam nešto krivo napisao...
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Podrivači

Evo pile koju sam kupio, stiže za koji dan doma pa da ju probamo...
Identična je Lemken Smaragdu, samo ima drugačiji valjak.
2007. godište

 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Podrivači

Čestitamo na kupnji......... 8) 8)
koliko je košta,,,ako se smije znat,,,?????? :mrgreen:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Podrivači

daniel
A da to nije gruber?
Kolikla mu je radna dubina?
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Podrivači

u pravu si, nisam ni razmišljao. el ima podforum o gruberima?
ja ga budem teral na oko 15-20 cm, a kolka mu je dubina, pojima još nemam, preksutra dolazi doma, pa ga budem bolje poslikal.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Podrivači

Aha.
Mislim da ima tema o gruberima.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Gdje bi mogao nabaviti radna tijela za gruber podrivač?ne one sa pačjim nogama nego baš raonike....?
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Gdje bi mogao nabaviti radna tijela za gruber podrivač?ne one sa pačjim nogama nego baš raonike....?

PSC Ferenčak u Osijeku ja sam kodnjih kupovo :finga:
 

Najnoviji postovi

Na vrh