• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gruberi

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,341
Da Šanana.
Sad gledam i po tehničkim podacima bi mogao tjerati Kristall 7/300,
ali je ipak to malo previše za mene.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Bilo bi dobro ŠANANA...nemora biti skroz ravno, ne brini za to...
a i fućkaš takvog posla ako peš z tri stroja kaj buš nekaj napravil...
dva prolaza gruber i bok, nema prtljancije tu!
dok ti zgrubiraš,pa po sjetvospremača...ode dan...
to tak i tak ide za postrnu sjetvu...

ovog ljeta planiram jedan prolaz gruber i odma sjetva siderata, ništa na fino...nema prostora ni vremenski ni financijski...

ma Antonio 3 metra Smaragd za tebe i bude išlo...
ili neki drugi gruber samo da nije premasivan...13 radnih tijela i ide na 15 cm ko zvrk!
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Evo pozitivnog primjera gdje ne mora biti veliki traktor da bi se mogla koristiti integralna obrada tla član BELEC7340 je to sasvim dobro pokazao
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nema se tu sta puno znat ili neznat.. radna tijela nisu potrosena a druga strana jos nije ni okretana, dakle kao nova su. tanjuri su vec potroseniji malo ali to nije problem. djeluje dosta jak i masivan. jedino jos kad bi se cijena mogla malo korigirati..
sa cime ga planiras vuci?
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
nema se tu sta puno znat ili neznat.. radna tijela nisu potrosena a druga strana jos nije ni okretana, dakle kao nova su. tanjuri su vec potroseniji malo ali to nije problem. djeluje dosta jak i masivan. jedino jos kad bi se cijena mogla malo korigirati..
sa cime ga planiras vuci?

Sa traktorom 130 konja.Lani sam vukao sličan takav samo sa valjkom od kolege ide bez problema.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kakav je gruber za traktor od 85ks,kolki zahvat i sa kolko radnih tjela??
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Taj mi se nikako ne sviđa.
A i 220 bi bilo na knap sa tragom,pogotovo kod mene.
I sam trazim nesto,ali nije sad vrijeme za to...
Imao je rizman jedno vrijeme,krasan gruber,2,5 metra,sa širokim motičicama i 2 reda tanjurača iza,upravo ono sto trazim.
Ako vec nisu tanjurace iza,onda obavezno nesto poput ovog,oni tanjuri iza i veliki valjak,onda je to to.
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/gruber-g5z-oglas-7933251
I obavezno ove široke motičice,ne one uske,vidio sam jednog lemkena sa tim uskim motičicama kako je napravio,katastrofa,dok unia sa širokim,savršeno...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mislim da bi i meni bilo to 220cm naknap za df-a,mislim da bi on terao 2,5m na nekih 15cm dubine.
Koje su bolje te motičice,šire ili uže,i dali je bolje sa tom tanjuračom iza i neki valjak??
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,341
Taj nikako ne napravi strniste...
5 motika je jednostavno premalo iako ima široke motike.
Repište ajd, ali stranj nikako, viđeno.
Moj je meni super 2.5 metra je je 11 tijela raspoređeno baš
kako treba, a samo 4 zadnja imaju te velike motike i super napravi.
A DF bi teško tjerao 2.5 metra sa 11 radnih tijela na 15 cm...
Ovisi kakva je zemlja, ali to bi bilo drž nedaj....
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Zemlja je kod nas srednje teška,tjeram sa df-om 85ks plug 3x14 na 25cm bez problema,pa mislim da bi i gruber mogao vuči,nemamo puno strništa,tak oko 8-10jutara godišnje.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ako imas dubinu i brzinu, uske motike ce napraviti daleko bolji posao nego lastin rep bez dubine i brzine.
bolje 9 radnih tijela, 2,20 sirine ili koliko su vec, ali da imas brzinu.
vukao sam sa malim mf-om takav i nije mu bas bilo svejedno. 85ks bi vec trebalo biti dovoljno. ne pretjeruj sa sirinom.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,341
Da, za gruber je bitna brzina, a ako ima brzine onda ne štopa ako ima imalo trave na strništu.
Ako se ide sporo odmah počne štopat, al mora i gruber bit visok.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
kolega ima 3 metra Lemkena i vuko ga je sa 6430 nije mogo postič brzinu na 10 cm i iza njega je ostajalo katastrofa
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,341
Pa da, 10 cm je dovoljno, ja tak radim 10-15 cm i idem nekih 10-11 km/h i odlično napravi.
Svaki kilometar sporije lošije napravi...
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Pa da, 10 cm je dovoljno, ja tak radim 10-15 cm i idem nekih 10-11 km/h i odlično napravi.
Svaki kilometar sporije lošije napravi...

6430 nije mogo postič brzinu,taj traktor je napravijo odličan posao s vučenom tanjuračom 2.60
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Svi znate da ima kolega belec 7340 i gruber mislim da je 210 s 7 radnih tjela i baš sam bio s njim u grubiranju strnaka do 20 cm i puna mu je kapa tog grubera, a traktor je nekih 80-85 ks, zato dečki nemojte lupati da bi s 80 ks vukli 2,5 m, to bi bilo možda previše i za 90-95 ks.


Samo nek stigne same budem uzel gruber od belca pa budemo vidjeli kak ide.
 

Najnoviji postovi

Na vrh