• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gruberi

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobar stroj kojem iza treba nekakav valjak..

Nije opet bitna toliko širina koliko je bitan broj radnih tijela..
Ja sam radio s gruberom 2.5m,sa traktorom 85ks i 135ks..Sa 85ks je to muka,največa brzina 8km/h,pitanje koliko je to dok se oduzme proklizavanje...

E sa 135ks je to več fin posao..Idem 10km/h bez neke brige i napravi se dobar posao..Gruber isti kao sa slike samo 11 organa i iza ima valjak..:(clap):

Nemojte očekivat da če iza grubera biti ravno,pa on ne služi za pripremu tla za sjetvu..
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Dobar stroj kojem iza treba nekakav valjak..

Nije opet bitna toliko širina koliko je bitan broj radnih tijela..
Ja sam radio s gruberom 2.5m,sa traktorom 85ks i 135ks..Sa 85ks je to muka,največa brzina 8km/h,pitanje koliko je to dok se oduzme proklizavanje...

E sa 135ks je to več fin posao..Idem 10km/h bez neke brige i napravi se dobar posao..Gruber isti kao sa slike samo 11 organa i iza ima valjak..:(clap):

Nemojte očekivat da če iza grubera biti ravno,pa on ne služi za pripremu tla za sjetvu..

valjak se može napraviti a možda bi mu paso packer
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Dobar stroj kojem iza treba nekakav valjak..

Nije opet bitna toliko širina koliko je bitan broj radnih tijela..
Ja sam radio s gruberom 2.5m,sa traktorom 85ks i 135ks..Sa 85ks je to muka,največa brzina 8km/h,pitanje koliko je to dok se oduzme proklizavanje...

E sa 135ks je to več fin posao..Idem 10km/h bez neke brige i napravi se dobar posao..Gruber isti kao sa slike samo 11 organa i iza ima valjak..:(clap):

Nemojte očekivat da če iza grubera biti ravno,pa on ne služi za pripremu tla za sjetvu..
Ako su ovi tanjuri ispred valjka ili tanjurača onda ravno ostaje.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
imam gruber 2,5 m , Case ga osjeti ohoho , na 20 cm , ima posla , velim za 2,5 m gruber traktor mora biti od 100 - 130 ks + - , a jedino ako očeš sa gruberom pisati po zemlji onda buš ga vukel i sa 65 ks
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Vidio...
daj pošalji koju sliku iz rada..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Prema slici radi odličan posao...
Kolika mu je max dubina rada?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Pa možeš ga pustit dvadesetak cm, možda i dublje, ja nisam probavao.
Ja sam recimo radio na 10 cm, jer nemam potrebu dublje.
Dobro je kod njega što ima šira radna tijela, ova koplja jel.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Takve vibro opruge ima agronom. Vjerovatno vogelove. Znam da su preko 1000 kn bile po komadu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
LEMKEN Kristall 9

33258.jpg


Bila neka prezentacija,pa sam radio sa tim strojem..Dosta dobar posao odradi,boljeg nisam probao ali reko bi da nema boljeg stroja u ovoj klasi..
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
LEMKEN Kristall 9

Bila neka prezentacija,pa sam radio sa tim strojem..Dosta dobar posao odradi,boljeg nisam probao ali reko bi da nema boljeg stroja u ovoj klasi..

S koliko konja si to vukao?
 

Najnoviji postovi

Na vrh