• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Po meni, kreni sa time i sve stavljaj u oglasnik, pa ko ti se javi, i polako granaj posao.
Moja guska sjela na jaja, a gusak stoji vani i čeka i tako več neko vrijeme.
Inače ih hranim šrotom, ali one tako malo jedu te kuruze, nego sam pasu travu koje ima u dovoljnim količinama. Najviše me veseli da nemoram kositi, jer će one sve pojesti. :icon_weed:

Ovo šta sam označio u citiranom postu je jedan od glavnih razloga zašto sam uopće krenuo sa guskama :) a onda potom shvatio da ih nitko niti nema ovdje kod mene, tako da eto...
šta se tiče plasmana, čak mi se čini da zasada niti neću morat oglasnik upotrebljavat za ponudu, ne mogu 100% tvrdit, al početna količina prema planu od 50 komada, je možemo slobodno to tako reći 'prodana', makar još nije niti nabavljena :) Načelno, dogovorio neke stvari, tako da mislim da 50 komada neće biti nikakav problem :)

Jel zna netko kak se kreću cijene starog kruha po pekarama? Uzeo bi tjedno jednu vreću starog kruha, pa bi još to davao guskama,patkama,pilićima i ostalima uz kukuruz, šrot itd...barem sada preko zime...šta mislite o tome?

I malo ovako čisto informativno da ne postavljam još u oglasnik, jel zna netko nekoga tko bi recimo prodao tonu ruženog kukuruza, sad u 12-om mjesecu,sredinom, blizina Krapine sa dostavom?koja bi cijena bila? + 250kg pšenice bi uzeo od istoga dobavljača istodobno...ako slučajno koga znate, što bolja cijena i kvaliteta, slobodno mi javite porukom!
Hvala!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Kod mene je jedan kilograma = 1 kn!
Pakuju po 10 kg u vreću!! Ja sam kupovao za kuniće, pa onda sušim!!, a stari bureci i razna začinjena peciva po 2 kn / kg to sam uzimao za svinje...
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
ovisi kako u kojoj pekari se kreće stari kruh,po Sisku od 25-35 kn vreća,u nekima samo kruh,negdje i peciva..........kod nekih trebaš naručiti ranije,negdje doć jako ranu ujutro pa ak uhvatiš ili ako im je uopće ostalo starog kruha

a što se tiče žita,cijene su različite,kukuruz od 1,20 do 1,70 po kg,najbolje pogledaj na njuškalu,i treba nazvati jer većina ljudi spusti cijenu na količinu koju uzimaš,a znam da ih dosta i dovozi,ovisno koliko si im daleko, a za pšenicu ne znam koliko je
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Jučer bio u jednoj pekari u Krapini, rečeno mi da vreća starog kruha 30kn, nisam vidio vreću tako da ne znam kolko bi mogla imat kg, prema informacijama dobivenim od djelatnice, vreća je visine cca 1m, a ostale podatke nemam...tak da ću vjerojatno uzet pa da vidim točno,šta i kolko...a inače ću još provjerit u drugim pekarama u gradu kak se kreću cijene...
Inače, prema informacijama dobivenim sa terena, od ugostitelja saznao, da od guske težine cca 3,5-4kg, dobiju nekih 16 komada mesa, a kao normativ neki po osobi je 2 komada, tako da u biti 1 guska te težine za 8 osoba...jel ima možda još tko kakvu informaciju u vezi toga?čisto usporedbe radi...

Inače, danas vidio u KTC katalogu poljoapotekama, neku smjesu, sniženu ak sam dobro zapamtio 10kn, sad na nekoj akciji, vreća mislim da 40kg, nisam 100% zapamtio za nekih cca 44-45kn...jel ima tko namjeru uzet to možda ili je već uzimao?proizvođač:podravka ak sam dobro zapamtio...
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
većinom su to ona veličina vreće u kakvima je stočno pakirano,ono od 40 kg,a sad kolika je kilaža kruha unutra,mislim da ni pekari ne važu nego je razlika koliko im kruha stane,jer imaš i po pola kruha i one okrugle pa koliko natrpaju da popune vreću
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Meni od 14 kokoši opet svaki dan po dva jaja, nekada samo jedno. Sada ću pokušati sa domaće pripravljenim sokom koji ću im staviti u vodu(mješavina nekih ljekovitih biljaka, od kojih ću napraviti čaj, ohladiti ga i dati). Ništa od ove tzv. eko smjese.

Sada prestajem sa smjesom i čekam da vidim da li smjesa pomogla da i to malo počnu nesti ili ne, a onda čajevi. Ali badave kada u godinu dana nije bilo niti tri tjedna sunca sveukupno.

Ali lampe im neću stavljati iz principa, želim prirodno, pa kaj bude.
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Zdravo!
Da li mi neko moze reci koja je razlika izmedju guske i gusana po izgledu ili glasu?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Gusani su viši i krupniji, ako ih ima više onda se šoraju.Guske su niže,manje i nikad se ne tuku (osim kad imaju mlade).
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Iste su velicine ali se razlikuju po glasu jedan ima glas kao da je pisak progutao i agresivan je dosta dok je ova druga mirnija i ima dosta grublji glas i ima nesto izmedju nogu sto joj visi verovatno joj tu stoje jaja kad nosi(kao neka torbica). Pre ih je bilo 4, ovo dvoje i dvoje labudastih ali mi se nisu svidjali pa su zavrsili karijeru. I oni su bili gusan i guska. Taj labudasti i ovaj su se svaki cas tukli dok su ova i ta labudasta uvek bile mirne, i ovo dvoje su sada mirni nikad se nisu potukli. Kada ih ujutro pustim napolje gusan je uspravi i podigle kljun prema gore i pisti. Inace ni su one obicne domace bele guske sto lete i imaju oko 4.5 kg.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Znam da možda zvuči glupo, ali de mi recite jel moraju japanske patke imati vodu za plivanje? Moj susjed ima obične domaće patke i te japanske/mošusne i ima baš lijepo jezerace, nekih 30-ak kvadrata i on kaže da japanke još nikad nije vidio u vodi i da koliko on zna niti ne vole vodu, dok su mlade da i ne znaju plivati...
Htio sam od njega uzeti nekoliko mladih, ali nemam jezero niti mogućnost za iskopati ga, pošto mi je "drugo" dvorište betonirano!!
Sad ne znam, možda on samo želi prodati, pa zato tvrdi da ne trebaju vodu....
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Mosusne patke vole da se kupaju i znaju da plivaju i dok su male ali ne moraju da imaju jezero. Moje imaju neko korito za svinje od nekih 50 litara i skoro uvek su unutra. Ne moraju imati ni ovoliko vode, dovoljna ima je neka serpa ili kakva posuda od nekih 10 litara.
 

bozo112

Član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
66
Moje se isto vole kupati,ali ih sada kad je zahladilo rjeđe vidim u vodi,ali dok je bilo ljeto stalno su se kupale:)
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
dovoljan ti je lavor ili neko korito,bitno da patka stane unutra,ne treba plivati,samo da se može okupati
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Imam ja jedno staro limeno korito za šuriti svinje, ako bi njega stavio na pod i napunio ga vodom znači da bi im to bilo dovoljno?
Super, onda ću tako i napraviti..
Hvala...
 

Najnoviji postovi

Na vrh