• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
802
Jel to onda znači da je najstarije jaje bilo staro 28 dana, ili možda koji dan starije?
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Jaja su skupljana od Badnjaka. Pretpostavljam da su ona 3 neoplodjena iz prosle godine, ostalo je iz cijelog sijecnja.
Zato se i nisam nadala previse, kazu najvise 20 dana se skupljaju. I nisam znala ni kako ih treba spremati, samo sam skupljala u zdjelu u spajzu.
Htjela sam probati makar i ne bilo nista jer nije neka cijena inkubiranja... Eto isplatilo se :)
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Lana ja lampiram otprilike 10 tog dana i poslje jos jednom 16-17
a onda što bude
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
U V. Mlaku, 2 kn po komadu. Ako hoces, posaljem ti broj telefona u pp
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
802
Danas očistili jednu patku izleženu 13.01. - bez iznutrica 2,2 kg. Sutra degustacija.
 

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
Evo lampirala svojih 8 jaja..danas 12 dana i zasad svilijepo napreduju..Bratko, jel to degustacija cherry valley ili domace...ja imam cherry izlezene 29.01 jucer ih vagala 3100 g zive...milina ih gledat kako napreduju...
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
gdje ja griješim onda moje su kupljene 22.1 fino napreduju počele su pernatiti
ali vaše cifre me ubijaju u pojam patka za 5 tjedana 3100??
 

valentin

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
48
evo da se i ja pohvalim ...nadam se da ce se slika htjeti ucitat..
2rfettv.jpg
 

valentin

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
48
stavio sam pod nju 13 jaja..nadam se da to nije previse...za sad ih dobro grije i sve je u redu...sjedi vec treci dan .Kad bih od prilike mogao lampirat jaja,nakon koliko?
:icon_surprised::icon_anal:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
Ne znam kojom smjesom hranite patke,ja svojima dajem Sano, kukuruz, psenicu i zob.Sutra ih poslikam,pa stavim...jedno pitanje ako itko zna..mogu li se te patke ostaviti za rasplod i kakvi budu pacici...
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
802
Znam da veliki proizvođači pataka barem na našem području ne uvoze matično jato nego za iduću godinu ostavljaju svoje patke. Vjerujem da te patke jesu potomci cherry valley hibridnih pataka. Ne znam gdje si ti kupila svoje patke, ali bez obzira na to možeš ih ostaviti da kad pronesu nasađuješ njihova jaja i uzgajaš patke.Moje patke su isto dobivene na taj način i zadovoljan sam prirastom. Možda bi to kod originalnog hibrida bilo malo bolje, ali to me ne brine.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
ali Lana 5 tjedana 3100 g patka objasni mi kako???
sa 5 tjedana nemaju ni perje kako mogu biti tolike?
Što se tiče potomstva nasadio sam ja od mojih prošlogodišnjih pataka jaja pa čemo vidjeti kako če napredovati potomstvo
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
I mene zanima :)
Bilo bi zgodno za 5 tjedana imati 25 pataka po 3100, to bi bilo preko 70kg zive vage...
Ja sa 4 tjedna tek polako pocmem mijesati srot u starter, tako su mi rekli.
Ocito negdje u necemu grijesim
Lana, Bratko, tajnu na sunce :(grin):
 

valentin

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
48
Može li tko od iskusnih forumaša koji uzgajaju guske odgovoriti na moje pitanje dali je previše jaja stavljeno pod onu gusku gore što sam objavio slike. Stavio sam 13 jaja. I kad se jaja otprilike mogu lampirati? I molim vas dajte mi još pokoji savjet za leženje gusaka prirodnim putem, i napišite vaša iskustva :D
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Valentin, ja bih ti rado pomogla, ali s patkama imam jedva nesto malo iskustva, a s guskama bas nikakvog :(
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
802
I mene zanima :)
Bilo bi zgodno za 5 tjedana imati 25 pataka po 3100, to bi bilo preko 70kg zive vage...
Ja sa 4 tjedna tek polako pocmem mijesati srot u starter, tako su mi rekli.
Ocito negdje u necemu grijesim
Lana, Bratko, tajnu na sunce :(grin):

Kod mene nema nikakvih tajni, 7 tjedana 2,2 kg očišćena.
Imale su svjetlo non stop, hranu i naravno vodu. Nakon dva tjedna starosti obilazili smo ih jednom dnevno.
Jele su ispočetka starter za piliće- cca 60 kg, a nakon toga smjesa rađena od sojine sačme, šrota i tritikala.
Inače postoji smjesa za patke (peletirana) ali je naši trgovci nisu još nabavili. Bolja je zbog toga što je peletirana pa je puno manje rasipanje.
 

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
Malo se patim s postavljanjem slika s tableta, ali postavit cu ih prrvom prilikom...Ja svoje nisam hranila starterom vec odmah od prvog dana sanom. jucer mi jedna prebila nogu, pa je dobila noz pod vrat...problem je sto su jos u paperju, pa se tesko ciste...
 

Najnoviji postovi

Na vrh