• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Od naše dvije guske ostavljene za nasad,jedna evo sada ode u ledenicu,jedna je snijela 15 jaja a ova druga niti jedno,kazna ju je stigla.Od ove prve 11 je u inkubatoru,1 je bačeno čekamo subotu i nedelju da vidimo rezultata
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
@anser mislim da im je najbolje na podu na slami. Moje su se raspametile kad sam ih iz kaveza pustila ne pod.
Jedino ih osiguraj od stakora.
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60


Evo slika samo ne znam koliko se vide jer kako ja dodjem majka ih pozove i oni se sakriju pod nju..
Bude bolja slika za neki dan.
Pre par dana sam uzeo 10 cili-vili(cherry walley) pacica
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
ivanhecimovic, to na slici su mosusne patke, a dokupio sam cherry walley pacice.
 

Blonda

Član
Tu od
15 Tra 2015
Poruka
30
dobro jutro svima! :)

Ovdje vlasnica jednog mužjak indijske trkačice starog jedne godine, te dva njegova potomka stara tjedan dana...

Ženkica je nažalost preminula nesretnim slučajem pa sad i podhitno tražimo ženkicu da kupimo kako bi tužni patak imao curu (bar neko društvo dok bebice ne porastu da mogu s njim van)...

Nisam dugo u tim "pernatim" vodama, ali se polagano učim :)

Danas bi trebala preuzeti i dva malena guščića koji su stari 1 dan :(inlove):
Radi se o mađarskom kolosu...

Inače, uzimam ih iz gušta, da budu "ljubimci" i ukras na vrtu... Nitko neće završiti u loncu :) Indijke sam uzela radi čišćenja puževa i super su odrađivali posao... Guščiće bih uzela da imam "čuvare" među njima a i da pasu travu... Mislila sam samo jednog, ali onda su prevagnuli savjeti sastrane da je ipak humanije uzeti par da nebudu usamljeni :)


Imate li kakav savjet za buduću vlasnicu malenih guščića? Čula sam da se znaju vezati za svog čovjeka i da su inteligentije od patkica.. (indijke su mi jako plahe uz sav moj trud)...

lijepi pozdrav! :)
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Blonda, i ja imam par guski za ljubimce ali isto tako jako dobro cuvaju dvoriste. Jako se vezu za coveka koji je sa njima(ove moje jure svakoga ko udje u dvoriste i agresivne su prema svakome osim prema meni).

Veoma su inteligentne, po meni su najinteligentnija zivotinja, pa cak i od psa, mnogo su osecajnije, tuguju. Obicno se jako cuju i glasne su, ali kada sam skoro otisao nije me bilo 3 dana moji su mi rekli da se ni jednom nisu cule, samo su cutale i lezale, a kada sam dosao odmah su izletele iz dvorista i dosle kod mene. Meni su sada kao clan porodice. :)
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kod mene su se pocele lec patkice u inkubatoru,,,,
Od ukupno 24 jajeta zasad su se izlegla 16:(happy):
 

Blonda

Član
Tu od
15 Tra 2015
Poruka
30
Blonda, i ja imam par guski za ljubimce ali isto tako jako dobro cuvaju dvoriste. Jako se vezu za coveka koji je sa njima(ove moje jure svakoga ko udje u dvoriste i agresivne su prema svakome osim prema meni).

Veoma su inteligentne, po meni su najinteligentnija zivotinja, pa cak i od psa, mnogo su osecajnije, tuguju. Obicno se jako cuju i glasne su, ali kada sam skoro otisao nije me bilo 3 dana moji su mi rekli da se ni jednom nisu cule, samo su cutale i lezale, a kada sam dosao odmah su izletele iz dvorista i dosle kod mene. Meni su sada kao clan porodice. :)

Hvala na infu! Nadala sam se da su inteligentnije i privženije od patkica, ovo je super vijest! :) Nisam ih nikad imala pa uopće neznam ništa o njima osim da znaju biti dobri čuvari u kokošinjcu... Ja sam ih dosta uspoređivala s patkicama, tako da me ovo zbilja veseli :) Patkice su mi drage no uz sav trud ove indijke su tako plahe da nema šanse da mi dođu na ruku....

Guskice sam si mislila uzeti kao jednodnevne iz razloga da ih od starta navikavam na mene i na druge ljubimce (mace i pse)... Za mace me nije frka jer će maca pobjeći i od patke a kamoli ne od guske, al htjela bi da odrastaju okruženi i naviknuti na moje pse (i da se i oni stignu naviknuti na podmladak)

Koju vrstu gusaka imaš? Ako sam dobro razumjela, imaš ih kao ljubimce, ne kao hranu? :) Imaš li iskustva s njihovim održavanjem travnjaka i pašom, dali se zbilja manje mora kositi jer one održavaju travnjak? :) Kako često nose jaja?

:(happy):
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Imam domace bele guske. Ove su ljubimci( bile su jos dve(labudaste) ali nisu bili ljubimci(bile su dosta plasljive, nisu bile pitome, pa su zavrsile u loncu), nisu ni ove trebale da budu ljubimci ali su mi prirasle srcu pa nece zavrsiti kao rucak). Nema potrebe za kosilicom jer one lepo odrzavaju travu, samo ima par biljaka koje ne jedu(npr. crni slez). Ova moja nosi svaki drugi dan.
 

Blonda

Član
Tu od
15 Tra 2015
Poruka
30
Imam domace bele guske. Ove su ljubimci( bile su jos dve(labudaste) ali nisu bili ljubimci(bile su dosta plasljive, nisu bile pitome, pa su zavrsile u loncu), nisu ni ove trebale da budu ljubimci ali su mi prirasle srcu pa nece zavrsiti kao rucak). Nema potrebe za kosilicom jer one lepo odrzavaju travu, samo ima par biljaka koje ne jedu(npr. crni slez). Ova moja nosi svaki drugi dan.

wow.. pa to je super kako nesu! Imaš li i drugih životinja? Kako su se navikle na njih ako ih imaš? Iz tog razlog baš idem na jednodnevne kako bi se stigle naviknuti i na mene i na pse... (psi svakodnevno samnom idu hraniti pačiće i gledati ih... pa im daju i puse :D:)

Imam mogućnost uzeti mađarskog Kolosa i sivu Landsku gusku... Razmišljam si uzeti od svakih po jednu... Imaš li saznanja o njihovim karakterima? Siva je navodno veća, a bijela je tako lijeeepa.. Žao mi je što nema nigde oglasa za jednodnevne kovrčave... Te su mi prelijepe!
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Imam domace kokoske, mosusne i cili vili patke. Sa kokoskama se super slazu a patke ne podnose, pogotovo mosusne. Kada bi se navikle od malena verovatno ne bi bilo problema, Ali ja sam prvo uzeo guske pa tek kasnije patke pa se ne vole bas.
 

Blonda

Član
Tu od
15 Tra 2015
Poruka
30
Dobro, ja koka nemam.. ali imam male patkice pa će s njima biti sad od starta... jedino ću ih morati navikavati na pse i obrnuto da tu nebude tučnjave...:) Nadam se da ću dobro izabrati među njima .. danas popodne idem po bebice... :)
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Moje (labudaste) hodaju iza mene po dvorištu kad nekaj radim...i na jesen sam sadila neke borovnice i maline a one iza mene i gledaju. kako sam ja koju malinu/borovnicu posadila-one do nje i cvak i gledaju me u oči i gaću!!! malo bi ju podrezale. Ak nisu tada završile u loncu-nebuju nikada. :)
Ali meni se nisu pokazale baš ko neke čuvarice, pesi su pesi... ne čuvaju kokoši čak ni od jastreba, sakre se i one kao i kokoši.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ja odneso 45 racjih jaja leć,od toga 33 su dobra. A race i dalje nesu tako da imam već 25 jaja koje planiram prodati.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Ja čekam da se negdje pojavi neka kvočka ili da možda ninci nasadi svoje pa da popunim kod nje ali zasad ništa
 

anser

Član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
60
Moji cili-vili pacici super rastu, kao i mosusni. Od mosusnih se prosle nedelje jedno pace udavilo, uskocilo je u kanticu sa vodom i nije moglo da izadje, utopilo se, sada ih je 7.

Guska nosi, pre oko 1 sat je snela, ali i dalje lezi na jajetu, ne znam da li ce da se razlegne? Koliko guska lezi na jajima? Da li guska ocupa perje pre nego sto se razlegne? Da li gusan ostaje sa guskom dok ona lezi na jajima ili mogu da ga pustim napolje, jer se do sada nikada nisu razdvajali?
 

Najnoviji postovi

Na vrh