• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

Fadil

Novi član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
2
Da li se u inkubator mora postaviti posuda sa vodom radi vlage ili se jaja mogu prskati? Volio bih da mi neko objasni. Hvala.
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
pozdrav jel ima neko iz okolice osijeka ili baranje da mu treba sivi labudasti
gusan? kupio sam prosle godine guske i gusana,sad se ispostavilo da je
jedna "guska" ustvari gusan.mijenjao bi gusana za gusku ili ga prodao,
a imam i jednu patku bijelu domacu i nju bi dao za gusku.
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Pozdrav. Imam jedno pitanje. Pre oko nedelju dana guska je pocela da hramlje. Opipao sam joj noge i nema nikakvo oteknuce ili nesto slicno. Teze ustaje tj kada hoce da ustane pocne da mase krilima. Jel znate mozda sta moze biti uzrok??
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Danas sam to primetio
A sakupljam jaja od njih da stavim u inkubator
Pa me zanima da li ce biti sve normalno u toku inkubacije posto ih je gazio gusan
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Pa ne bi trebalo biti nikakvih problema jer gusak ne moze da ih oplodi a ako ih je patak gazio sve bi trebalo biti ok.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Nemam takvih iskustava, al mi logika govori da ona jaja koje je oplodio gusan ne budu dobra...
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Jel zna neko zasto guska hramlje? Vec oko 10 dana, malo teze ustaje i teze hoda. Hranim ih travom koje nemam kod kuce ali im berem svakodnevno, od zrnaste hrane dobijaju jecam, kukuruz, ovas, psenicu, suncokret i tritikale. U vodu im dajem vitamine "Oligovit plus" i dobijaju voce i povrce.Dajem joj sada vitamine u vodu a ne znam da li bih mogao da joj dam jos nesto ili da dodam jos nesto ishrani?? Normalno jede i pije samo teze hoda, a prekjuce je ponovo snela jaje. Obicno kada ih pustim napolje pocnu da skacu pa nekad skoce i 1.5-2 metra u vis pa se mozda nezgodno prizemljila?
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Guska je legla i ne moze da ustane.Skroz normalno jede i jutros je snela ponovo a gusana sam sad odvojio jer mozda on pokusa da je gazi pa je samo povredi.
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Koliko jaja treba guska da snese da bi se sama nalegla?
Ja joj jaja ne skupljam tj sve sto snese ostane u gnezdo.
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Leći će kad bude htela. Moja je snela 6 jaja i nalegla se a druga jos nosi.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Jučer mi dvije (od 5) guske sjele...nasadio ispod svake po 12 jaja...ostale 3 još nose svkih 2 dana...
Ako bog da bude gušćiča...ako tko hoće možemo se dogovoriti na pp....imam nešto naručeno...još par komada bi prodao....naravno ak se uopće kaj izvalja i ak su jaja ok??!!
Slikam kak sjede pa stavim sliku....
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Jučer mi dvije (od 5) guske sjele...nasadio ispod svake po 12 jaja...ostale 3 još nose svkih 2 dana...
Ako bog da bude gušćiča...ako tko hoće možemo se dogovoriti na pp....imam nešto naručeno...još par komada bi prodao....naravno ak se uopće kaj izvalja i ak su jaja ok??!!
Slikam kak sjede pa stavim sliku....
Koliko su ti jaja snele pa pocele sedeti na njima?
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
A ne znam...prvo jaje je bilo 19.02....a sve su mi guske skupa...dvije su sjele 22.3. (prekjučer)...znači vjerojatno su one prve počele nositi...sad još nađemo svaka dva dana po 3 jaja (od ostalih 3)...do prekjučer cca 50 jaja ukupno svih 5...al još ove tri nose...pa kad sve nasjednu znat ću točan broj po komadu...
 

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Jučer mi dvije (od 5) guske sjele...nasadio ispod svake po 12 jaja...ostale 3 još nose svkih 2 dana...
Ako bog da bude gušćiča...ako tko hoće možemo se dogovoriti na pp....imam nešto naručeno...još par komada bi prodao....naravno ak se uopće kaj izvalja i ak su jaja ok??!!
Slikam kak sjede pa stavim sliku....

E,prijatelju.
ja iz Petrinje, a odakle si ti,ajde reci mi molim te.

Željko
 

Najnoviji postovi

Na vrh