• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

Blonda

Član
Tu od
15 Tra 2015
Poruka
30
Pozdrav :)

Dugo se nisam javljala na forum (obaveze, obaveze).. al evo da se malo oglasim i odmah iskoristim priliku za pitati nešto..

Dakle, trenutno imam jednog gusaka (pretpostavljam da je muški jer nemam s čime usporediti) sivog kolosa starog godinu dana, jednog mužjaka indijske trkačice i jednu ženkicu običnu bijelu tovnu patku... Imala sam još dvije ženkice indijske trkačice i jednu šarenu patkicu no nažalost nešto ih je ubilo još prošlog ljeta :( pretpostavljamo da je bila lisica u pitanju..) .. Mužjak indijske trkačice je izbirljiv i neće naskakivati na bijelu patkicu već samo zuri u susjedove šarene prek ograde....

E sad, mi se nalazimo u Zagrebu. Ima li netko od Vas uzgajivača koji ima za prodati (ili znate tko ima?)

1 . odraslu žensku gusku.. Osobno su mi najljepše one kovrčave... :) I rado bih baš tu kupila.. (u nedostatku uzela bih i neku drugu)

2. koju odraslu žensku patku? najradije bih indijsku trkačicu da mi patak ima ravnopravnu curku, ali za silu uzela bih i neku šarenu samo da se proveseli momak...

Kažem, najradije bih odrasle, neznam procijeniti spol kod malenih.. Znam da im za kupiti i 4 tjedna starih pačića no neznam dali bi se i tu već dalo procijeniti dali je cura ili dečkić?

Napomena, svi su "ljubimci" kod mene i ni jedan nije za jelo.. Držim ih za svoj gušt, da mi čiste vrt od puževa i šišaju travu :)
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Blonda pol guski se najlakse odredjuje sada jer sada nose, pa ako uskoro ne pocne nositi verovatno je muzjak. Najbolje poslikajte nekoliko slika pa okacite ovde. Guska izmedju nogu ima neki kao visuljak dok gusak ima kao dve loptice od perja. Gusak ima pistav glas i ima dugacak vrat. Evo ovde dva snimka i tu se cuje razlika izmedju glasova guska i guske:

https://www.youtube.com/watch?v=ygTa1mOTSo0
https://www.youtube.com/watch?v=Imdhv6uml60

Na prvom snimku gusak je ovaj beli na na drugom snimku gusak je ovaj sto ima duzi vrat i trci za guskom i dere se. Taj piskav zvuk ima gusak. Najbolje okacite nekoliko slika i slikajte ga od napred tj da se vidi kako izgleda i kako mu izgleda stanje medju nogama.I meni su guske samo ljubimci jer su mnogo drugacije od drugih zivuljki. Sledeci vikend i meni treba da se izlegne gusce iz jedinog jajeta koje je prezivelo a patka lezi na jajetu i onda ce ih biti 4 :D
 
Posljednje uređivanje:

Blonda

Član
Tu od
15 Tra 2015
Poruka
30
Zzzz, čestitam na prinovi!
Evo par slikica mog ljepotana, kažem ljepotana jer sam nekako imam osjećaj da je dečko... Ali možda vi tu bolje procijenite? Dali bi ženke guske počele nesti jaja ako nemaju mužjaka? Perica će sad u početkom 4tog mjeseca navršiti godinu dana...

p.s. Pogledala sam oba videa, uspoređujući s gusanim, ja bi rekla da je Perica ipak muško :) Isto tako ima dugačak vrat i voli siktati, pogotovo na nepoznate, a još ako taj netko počne uzmicati onda se posebno ohrabri i naganja :D doduše pred nama domaćima malo se pravi važan, ali kad ga potjeram u kut i čučnem kraj njega bez problema ga mogu maziti :)
 

Prilozi

  • DSC_2531.jpg
    DSC_2531.jpg
    56.6 KB · Pregleda: 99
  • DSC_2542.jpg
    DSC_2542.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 102
Posljednje uređivanje:

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Po slikama se cini da je musko. u subotu bi trebao da se izlegne guscic pa cu mu kupiti jos nekoliko pacica da ne bude sam.
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Pozdrav
Japanki nisam uzimala jaja iz gnijezda i jutros sam ih zamijenila s jajima obicnih bijelih patki. Imam 12 komada i ako ih netko ima pod sto staviti, ja bih rado poklonila. Patka jos nije sjela, mislim nije ih grijala po cijele dane.
Ako je nekom blizu Novo Čiče, nek mi se javi
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Evo prvih pekinskih pacica ove godine

EpdF4EA.jpg
 

Blonda

Član
Tu od
15 Tra 2015
Poruka
30
Jagodinac,preslatke su ti patkice... :) Danas sam bogatija za jednu patkicu...Zna li netko kakva je ovo čupavica na fotki...? Koja bi to bila vrsta? Jos nisam vidila takve patke...
 

Prilozi

  • DSC_3850~2.jpg
    DSC_3850~2.jpg
    83.9 KB · Pregleda: 83

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
@borna92v evo nasla sam sliku na netu

dlp641.jpg


znaci bijela, malo izduzenog tijela sa crvenom kao kozom na glavi, tiha je i cini mi se da nese nesto manje jaja od onih obicnih bijelih. Ali cesto su jaja sa 2 zumanjka
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Jagodinac,preslatke su ti patkice... :) Danas sam bogatija za jednu patkicu...Zna li netko kakva je ovo čupavica na fotki...? Koja bi to bila vrsta? Jos nisam vidila takve patke...

Blonda rekla bih da je mosusna ili japanka, netko ih nekako zove. Moja se tako narogusi kad je ljuta, inace joj je to perje na glavi polegnuto
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Ta patka kod nas u srbiji ima dosta naziva negde je zovu mosusna negde gluva patka.
Voleo bi da se jos neko izjasni povodom ove vrste ako zna
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Blonda ta patka je mosusna a zovu je mutava ili japanka. Ja imam takve.
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Sutra je guskinom jajetu 28 dan ali se nista ne cuje a obicno se pilici i pacici dan-dva pre izleganje cuju unutra kako grebu i piste a ovde nista. Jel to normalno ili je mozda gusce uginulo??
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
@zzzz jel tvoje lete? Moja kad joj se ne hoda preleti po 50ak metara, srecom dvoriste je veliko pa ne ode van.
Ovo sto pitas o guskama- ja ti nemam pojma
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Moje bi letele ali sam im posekao krila jer zivim u gradu i sve je ogradjeno zidovima pa da ne odlete.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Blonda to ti je japanska patkica sa irokezom:)
zzz to nikako nije dobar znak kad se nečuje ništa meni se u nedjelju legu indijske trkačice i več danas pijuču i neka jaja nakljuvana ali držim fige možda je sa guskama drugačija prića
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Sutra je guskinom jajetu 28 dan ali se nista ne cuje a obicno se pilici i pacici dan-dva pre izleganje cuju unutra kako grebu i piste a ovde nista. Jel to normalno ili je mozda gusce uginulo??

Predlazem ti da jaje stavis na lampu i vidis da li je zivo ili mrtvo
Ako je zivo videces da mrda
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Stavio sam jaje pod lampu ali nije mrdalo, pa sam razbio jaje a ono je eksplodiralo i unutra je bilo gusce ali mrtvo vec neko vreme i ubudjalo se.
 

Najnoviji postovi

Na vrh