• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

valentin

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
48
Jel kupite jaja ili ne, koliko vam guska snese u prosjeku jaja prije nego što nasjedne?

Jaja kupim, ali imam 3 odvojena jata od po 2 guske i jednog gusaka.Guske su domaće posavske i snesu od 8 do 10 ili vise jaja i legnu iako im ja jaja kupim, kada vidim da dulje vremena provode u gnijezdu iako jos nesu vratim im iskljucivo njihova jaja tako da svaka guska leži na svojim jajima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ako se smije znat pošto prodajete patke? U mom kraju je oko 40 kn po kg za ociscene već duže vrijeme,a za guske 50 kn po kg.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
To moj šogor hrani,uzgaja svu moguću perad.
A evo ja mu pomažem kad treba nekaj napraviti,ko sad ove hranilice.
Cijena patki je 44kn,guska60.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Odlicne su! Ma patke su zakon samo zahtjevaju dosta prostora i to je sve, a kada su u zatvorenom to je uzas..
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
A ima i tih bijelih puno sorti. Ovo je u biti najstariji hibrid tj. rasa, od kojee su nastali svi današnjo hibridi. I sta je najbolje, odlična je u uzgoju. Dobro nese.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
U studenom,prosincu i siječnju je sezona klanja gusaka i tad bi je moralo biti, sad je još rano za klanje jer mijenjaju perje i problem bi ih bio ocerupat
 

Mr. Pile

Član
Tu od
31 Kol 2020
Poruka
52
Jesu li bolje ruanske ili mošusne patke?
Mislio sam nabaviti jedan par, pa ako neko ima iskustva.
Mogu li se držati zajedno s kokošima?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Može složit će se bez problema jedino što će mutit vodu kokošima, ja držim mošusne jer su jedine dobre kvočke među patkama i imaju meso malo drugačijeg okusa od ostalih pataka koje nama više paše,mana im je što sporo rastu pa im treba i do 6 mjeseci da budu za obradu,ruanke štancaju jaja ali rijetko sjede na njima i budu ranije za obradu s oko 4 mjeseca
 

Saska.8209

Novi član
Tu od
18 Lis 2020
Poruka
1
Pozdrav svima.Imam problem sa patkom Indijske trkacice,mladi su od ove godine.Pre 2 dana su obe patkice pocele nositi jaja,i patak je krenuo da ih gazi..danas mu se penis nije uvukao nazad i ceo dan je tako..ne jede nista,izdvaja se..ima li mu spasa?(i patak je ovogodisnji)
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Mosusne su patkice ispod 2 kg patak oko 3 kg, moja se lani izlegla 15.7. a pocela je nosit u veljači ove godine
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Patke pocinju nositi u periodu od 6 do 8 meseci. Sve zavisi u koje doba godine su izlezene.Ako su izlezene u rano prolece njihova jaja mozete ocekivati u septembru/oktobru, ali ce jaja nositi u prekidima. One koje su izlezene u kasno leto obicno pronesu u kasnu zimu ili rano prolece naredne godine.
 

Mr. Pile

Član
Tu od
31 Kol 2020
Poruka
52
Zna li netko koja je vrsta ovaj patak?
 

Prilozi

  • IMG-20201201-WA0040.jpg
    IMG-20201201-WA0040.jpg
    35 KB · Pregleda: 7
Na vrh