• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Guske i patke

  • Temu pokrenuo Mister x
  • Datum prvog posta

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ako poslje toga snesu jaja vrlo vjerovatno :rolfer:
a pošto se zima otegla i još ni guske ni patke nisu počele njeti jaja ,izgledi su ti vrlo dobri...
 
S

smoki

Guest
zašto pa imaš ih i kod nas očeš bijele,očeš afričke ili kineske labudaste šta tako daleko zbog njih ???
 
H

Hrvach

Guest
Znam da ih ima i kod nas ali u mađarskoj su dosta jeftinije i za te novce koje dam kod nas za par tamo kupim 3 komada. Treba mi nešto korisno kaj je lijepo vidjeti na dvorištu,a opet se može iskoristiti za meso. Pitao sam za mlade čisto informativno jer sam čuo da imaju 2 pa čak i 3 legla godišnje, ne znam jel to istina?
 
S

smoki

Guest
moguće je da pronesu i u jesen ali u proljeće nesu do 20 jaja ovisno o guski sjedne i šta bude bude i onda ne očekuj da će ponovo sjesti jako jako rijetko se to događa,možda da joj uzimeš mlade kad se izlegu pa možda opet počne nesti tako ja radim s patkama al sa guskama je veliko pitanje.
samo pazi da ti guske u Monoru budu prstenovane jer ih možda ne bude mogao prenijet mađari će tew pustit ali naši će te zajebavat jer je stroga kontrola uvoženja...
 
H

Hrvach

Guest
Ma znam da trebaju biti prstenovane,a za mlade kaj bude-bude.. Ima vremena, ako ništa drugo idu jaja u inkubator..
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
moje malo jato na snijegu :D
da li vaše nesu? Ja za sada imam 12 jaja.
Mislim da ova tuluška još ne nese...








a evo malo i Savske idile







 
Z

zoky 285

Guest
ja ih drzim umjesto kosilice,stalno čisto nema brige.Počele su jučer nest.
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
po noći, Filipe... po danu su vani i ne mogu do gnijezda...jedan dan sam pronašao jedno jaje vani kod vode, valjda nije mogla izdržati pa je iznjela po danu kod vode...
Jutros sam našao dva jaja, jedno je duplo veće od drugih jaja, da li bi to bilo od tuluške ili se nešto drugo desilo???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Jutros sam našao dva jaja, jedno je duplo veće od drugih jaja, da li bi to bilo od tuluške ili se nešto drugo desilo???

Da povremeno se desi da snesu dvožumak , ali od toga nema ploda.
To ti je za na oko :blackeye :rolfer:
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Ljudi,jel ovo šarena guska?

DSC00828.jpg


DSC00827.jpg
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
Filipe, koliko mene oči služe, a imam i naočale :) ...ova prva je šarena, a ova druga je bijela :axe:
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
hahahah...ma ok...malo se šalio....
nisam neki stručnjak, al po mojem mišljenju je guska...
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
lijepe su japanke...
ja još svoje nisam vidio da se gaze
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

Hrvach

Guest
Možda su prepijane da se gaze, daj im litru konjaka da se nabriju na sex :D
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
hahahah.... Filipe, jel to on nas malo..... :drinkers:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

Hrvach

Guest
Miljenko kak ti nebu patku zanašalo po dvorištu kad im filip po zimi mješa rakiju u vodu da im se na smrzne. Vidiš da su na svim slikama vesele.. Neznam samo jel ovaj sin od tvojih patki isto alkić ili se on nije ugledal na starce..
 

Najnoviji postovi

Na vrh