• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Kodnas u brodu uopće nema ništa organizirano ni ja neznam gdjeću sa svojom ambalažom.
Prije su preuzimali u prvči a sad već dosta dugo neuzimaju.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kod nas je bilo dosta skupljanja na području županije,tako je bilo i ispred opčine i CIAK-ov kamion sve odvezao,papir o predanoj ambalaži je u ladici ako se zaleti kakva šugava inspekcija
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Kod nas odmah traže taj prateći list. Ja ove godine zaboravio odnijeti i onda sva sreća bili u Sinju taj dan pa se zaletio nekih 70 km do tamo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Pa jel traze taj list za poticaj ili to treba samo zbog inspekcije?
Mene brine da bi mi to moglo trebati za poticaje, za inspekciju se ne brinem..
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
A šta ako je to nehdje uskladištito pa da nagodinu sve zajedno predam?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, nazovi CIAK, imaš njihovih poslovnica po HR, nekaj se več bude riješilo, ja mislim da se može njima direkt predati pošto oni to zbrinjavaju.

Ja sam predal jučer i prošle 2 godine, dobijem taj njihov dokument kasnije poštom doma, ali nikad me nitko to nije tražio!
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa kod nas je ljetos bilo predavanje te ambalaže.Ja sam imao prije mijesec dana kontrolu,inspektor došao vidjeti jel sam predao ambalažu i jel vodim evidenciju špricanja,i da nemam toga,ode poticaj.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Mislim da ti u Križevcima nije još bilo, pa dok bude malo potegneš na drugi kraj županije :(rofl):
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Budem nazval te iz Ciaka pa nek mi kazu gdje i kako..
A ako treba odnesem ja to i u Kž, samo da mi ne mrknu poticaja.. :D:
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
E onda sam i ja zakasnil, makar bi meni ono kaj je ranije bilo u Sv. Petru Orehovcu bolje odgovaralo.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Kojim herbicidom pospricati piriku? Ili samo da zatravim i redovito kosim pa ce posustati?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Danas nađem vani u ormaru mustang neotvoren i jedni ljepilo e sad toje mrzlo dali to sad uopće valja?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma bude to ispravno,koliko puta mi znalo ostati tih tekućih herbicida i bili su iskorišteni u sljedećoj sezoni
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Znali netko čime protiv bršljana , cidokorom sam prska 3 x (3% koncentracija) i nista se nije dogodilo (tu i tamo koji list pozutija).
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Protiv bršljana i ostalog grmlja. Najbolja kombinacija aktivnih tvari je glifosat + triclopyr, ali budući nisam čuo da kod nas ima gotova kombinacija, a niti samog triclopyra. Ima ga u Srbiji i Bosni herbicid Garlon 4, na bazi Triclopyra, a kod nas svugdje ima Glifosata u svim totalima.. Možda uspije i samim Garlonom, ali s posebnim tretmanom..odrezati grane pri dnu i ta mjesta premazat emulzijom Garlona, tj. Tryclopyra.
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Tordon 22K proizvodi ga Dow a distribuira Chromos Agro
Pakiranje je 2 dcl i djeluje na drvenasta korove i šiblje i primjenjuje se prskanjem u punoj vegetaciji. Ne radim već dugo u poljoapoteci pa nisam siguran dali toga još uvijek ima.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,348
Interesuje me dali je ko koristio BAYEROV herbicid za kukuruz "ADENGO"
Interesuje me jeli baš tako dobar kao što nam promotor za Bayer priča.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: Kukuruz 2015

Uvaženi kolega ne piši gluposti za 572. Svatko tko ga sije za klip zna kakav je.
Nego, forumaši navedite neke cijene za herbicide kojima čete prskati, konkretno mene osobno zanima Lumax.

Lumax 5l 643 kn u Poljocentru u Križevcima, KTC ga još nije dobio se nezna ni cijena. Lani je u KTC-u bio najeftiniji. Nego mješate li ga vi sa drugim sredstvima? Ja sam mješao sa Dualom i to se pokazala kao jako dobra kombinacija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh