• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Kukuruz 2015

Ja ga ne mješam s ničim ali prskam uvijek nakon nicanja kukuruza i korova.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Re: Kukuruz 2015

Kolko ja znam lumax je zabranjen od ove godine.

Bas me zanima gdi ste to culi?? Zabranjena je aktivna tvar acetoklor a nje u lumax-u nema i to je zabranjeno još lani al su se do 6mj morale prodat zalihe. U Lumax-u je metalaklor, terbutilazin i mezotrion ili po laički Radazin TZ-50, Dual Gold i Callisto kaj ima pojacano djelovanje na mračnjak: Nije loše dodati duala jer onda ima jače djelovanje na uskolisne korove.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: Kukuruz 2015

Ja sam lani dodao Dual i odlično je uspjelo. Prskano je odmah poslije sjetve, drugi da opala kišurina, sve sam se bojal da sam bezveze prskal al nasreću nije trebalo ponavljati.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Re: Kukuruz 2015

Pa dapače za aktivaciju zemljišnog i treba kiša. Mnogi se boje da ce ga isprat al to nije moguće.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Re: Kukuruz 2015

Piriku ti rješava i vruća voda. Riješava i ambroziju al nesmije prerast više od 5cm ak se suzbija do razvoja tri lista kukuruza.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Re: Kukuruz 2015

A npr koristim ga 2 puta za redom, i onda treci puta pospricam s necim drugim, jel mogu onda opet lumax-a?
Nekad su sprical s onim radazinom i po 10 godina za redom i uvijek je dobro bilo..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Re: Kukuruz 2015

Ja ću ove godine špricati dva puta kao i prošle.. Samo moram naći zamjenu za radazin jer je on bio najpovoljniji za prvo špricanje, a za drugo smo koristili faraona i još neka špriciva u kombinaciji s njim u paketu i onda nema problema sa travom :).
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Re: Kukuruz 2015

Može dapaće.. Akris je provjereno dobar po mogućnosti izbjeci koban-t. Vremena se mjenjaju. Ja nisam godinama imal problema sa sirkom a lani ga je bilo ko da je posijan. Poslije su ga eqip i laudis riješili al u split aplikaciji. Dovoljno je da kombajn vrši negdi gdi ga ima i prenese ga k tebi i gotovo. Ista stvar sa mračnjakom.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Kukuruz 2015

Ja sam kupil Motivella i sad bi još trebal nekaj za širokolisne kupiti. Ni sam ne znam kaj bi bilo pametno, vele da je Banvel dobar
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Kukuruz 2015

ja ču ić sve zemljišno , jedna kombinacija Koban T , druga kombinacija Merlin + Dual , i onda po potrebi korekcija , uvijek prskam zemljišno , i tako dugo ču tako dok se bude smijelo, jer vele da se polako bude ukidalo zemljišno prskanje
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Re: Kukuruz 2015

Ja sam kupil Motivella i sad bi još trebal nekaj za širokolisne kupiti. Ni sam ne znam kaj bi bilo pametno, vele da je Banvel dobar

Motivel sam po sebi rjesava neke sirokolisne. Možes ga kombinirat sa bilo cime na bazi dikambe tj od Agrochema se bas i zove Dicamba ista stvar ko i Banvell al je Banvel puno skuplji jer je original.Nezz zkj motivel ta kombinacija ti bude relativno skupa ima puno jeftinijih kombinacija a jednako dobrih. Osim ak si ga dobil po dobroj cijeni.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Kukuruz 2015

Motivel sam po sebi rjesava neke sirokolisne. Možes ga kombinirat sa bilo cime na bazi dikambe tj od Agrochema se bas i zove Dicamba ista stvar ko i Banvell al je Banvel puno skuplji jer je original.Nezz zkj motivel ta kombinacija ti bude relativno skupa ima puno jeftinijih kombinacija a jednako dobrih. Osim ak si ga dobil po dobroj cijeni.

Tri godine kak se malo ozbiljnije bavim ratarstvom šprical sam samo sa Motivell Turbo i ElumisPeak-om. Tu kod nas vele trgovci ( sad sam već i skužil zakaj te proizvode forsiraju ) da su to najbolje kombinacije ali nažalost i dosta skupe. S obzirom da mi to nije struka i nisam imal nekih iskustava nisam htel riskirati. A sad tu po forumu čitam da ima puno drugih i jeftinijih proizvoda sa istim djelatnim tvarima i sa istim učinkom. Budem uzel Dicambu . Bila je zastupnica iz Agrochema neki dan kod mene pa mislim da budem više sa njihovom proizvodima radil.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Adonis, a kak te ne bi nagovorila, kak lepo izgleda, dal bi joj sigurno i Samea.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Brazda - 259kn
Agronom - 360kn

I sad ti reči da nejde sve k vragu s takvim razlikama u cjenama.

Saznal sam u međuvremenu da je u Brazdi ta cjena.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Vjerovali il ne nisu trgovci krivi. Brazda puno više radi sa zastitom pa i dobije veci rabat od dobavljaca. Agronom ne toliko mozda i ne uzima direktno pa je zato ta razlika u cijeni.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Adonis, a kak te ne bi nagovorila, kak lepo izgleda, dal bi joj sigurno i Samea.

Neide Same samo tak z dvorišta :tractor: , a i ne znam kak izgleda, nisam bil doma pa je žena s njom pregovarala :(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh