• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Pa valjda znaš da je Tornado zabranjen od ove godine! Znači toga više nema.

Genera bude od jeseni izbacila neku kobinaciju Tornada i Tene, navaodno bude hit za prskanje ozimih u jesen i da bude prilično povoljno.

Ma ima još po dućanima Tornada čak i Tene sam se ne prodaje preko kase. :(wasntme): Po meni modus nepotreban trošak bacit manje dušičnih gnojiva. Ja ga nisam koristil nikad a sa prinosima sam prezadovoljan. Lani mi je bilo najlošija pšenica 5t/ha.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Lumax kupljen u Brazdi, 117 kn/l, od 5 litra još nemaju, a cijena je 565 kn/5l, naravno cijene su s PDV.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,622
Lani mi je bilo najlošija pšenica 5t/ha.[/QUOTE]
Je kad vi u Gračini imate papiča(papu) pa vam to posveti da bolje rodi he he he
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ma ima još po dućanima Tornada čak i Tene sam se ne prodaje preko kase. :(wasntme): Po meni modus nepotreban trošak bacit manje dušičnih gnojiva. Ja ga nisam koristil nikad a sa prinosima sam prezadovoljan. Lani mi je bilo najlošija pšenica 5t/ha.

Bil sam na danima polja prošle godine u Welsu , vele Austrijanci da stavljaju 160 kg dušika po ha, ječam i pšenica, ali regulator rasta ide dva puta obavezno , prinosi oko 8 tona.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Lumaxa ide 2 l na ral?

Ja sam ove god sprical dok je kukuruz bil 3 lista i stavljam sam 2.4 l na ral, tak mi je rekla ova u ducanu i kukuruz cist ko suza..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja još svoje nisam niakd šprical s njim, no ove godine planiram sve parcele gde nema sirka špricati s njim zato pitam.
Deda več dve godine unazad čini m ise šprica z Lumaxom i zadovoljan je, al zaboravil sam koliko stavlja na ral.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
I sa dvije litre bi bil isti ucinak i ja dok sam radil taj posel govoril sam 2.5l. Dobil sam ga 1000lit i zadatak prodat ga. :=-: Najjeftiniji bi trebal bit u Prvči i Agromaisu lani oko 105kn.

@adonise ak je stvarno tak :icon_pray: Nek Bog regulira rast ja ga necu ak je dobra godina prinos je uvijek preko 7t a ak nije niti Moddusi ni Cycocel nece puno napravit.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Je da, sirak je opasan igrac, ja ako ga bas ima puno, pospricam s necim, a ako ga ima onak na gruceve, tj mjestimicno, onda rucno cupamo..
A gde je bas jako zakorovljeno s njim, ide nekakvo zito i onda po strnjaku total..
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Gdi imas puno sirka nijedan zemljisni preparat nece puno odradit. Dapace nist. Pitaj Snježanu iz Syngente il bilo koga ko se malo vise kuzi pa vidi. Moj savijet i rijesenje ti je na strnokos bacit repicu ili rauolu i nema sirka. Cijenovno ti dođe ko da si prskal sa bilo kojim glyfosatom.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Lumaxa ide 2 l na ral?

Ma more i ovak 3,5l poslije sjetve a prije nicanja,ili ti 3l do tri lista na hektar
Ali nije samo da je najskuplje i najbolje ima jos ++herbicida mozda i bolji od lumaxa za manje novce.
Kažu kupio sam otrov a neznaju dal ce moc sa njim prskat
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma za kompletno uništenja širokog spektra uskolisnih i širokolisnih je tu kombinacija Laudis+Equip, ta kombinacija dokazano zaustavlja sve korove samo treba ju aplicirati u pravovremenom razdoblju.
Na strništa ide raola obavezno, ali badava i to kad se poklopi vlažna godina kao prošla i tada raola ne uspijeva.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Kaj se tice kombinacije Laudis+Equip si u pravu. Po meni nest najbolje sto je trenutno na tržistu. Ja nisam lani imal rauolu imal sam repicu al isto koma na mjestima je dosla do 20cm a negdje nist. Al nažalost na to nemožemo utjecati.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Bio sam nedavno na predavanju bayer crop spience i pioneera
Predstavili su novi herbicid ' ADENGO' kao ono posve nova formula bolji od laudisa,sad dal je to istina vidjet cemo dobio sam na izvlacenju adengo a stari pioneer prsluk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam bil također nedavno na Bayerovom predavanju i ne sjećam se da su spominjali taj herbicid.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Brazda je uvijek najpovoljnija. Ako kupuješ puno onda se isplati potegnuti i iz daljega. Znam da su otrovi uglavnom cjenovno i 20 % jeftiniji nego u manjim apotekama. Uglavnom su jeftiniji nego na bilo kojem cjeniku od bilo koje zaštitarske tvrtke.

I gnojivo je jeftinije nego u petrokemiji, a petrokemijino.

Na kraju nisam ništa sa njima radio.
Lumax 112kn 1l, sekator 1091kn 1l. Kod Dražena u Sesvetama.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
S kojom dozom ide Sekator na ral??

danas gledam u jednom dućanu, litra 1250 kn....uh, uh, uh.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
0.15l po ha.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh