• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Decki jedno pitanje jel se smije mjesati lontrel 300 i focus ultra...jedni vele da jedni ne...ja sam sprical odvojeno...a veli kolega da mu u sygenti rekli da bez problema
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Imal bi jedno pitanje ako mi netko može dati savjet... Imam elektricnu ogradu u dužini od nekih 600 - 700 metara i htio bi pošpricati s necim da mi trava ne raste ispod i ne spaja se na žice. Ima raznih biljaka od jednogodišnjih korova i trava, do kupina, a jedan dio ograde prolazi i kroz živicu pa ima i drvenastih biljaka.

U poljoprivrednoj apoteci sam kupio Ouragan sy 4. Imam onu malu špricu za vocke od 9 Litara kaj ju staviš na leđa.

Jel mi može netko preporuciti u kojoj dozi da razredim mješavinu za špricanje?
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
U praksi ide 1.5 dcl na 10l vode. Al sumnjam da će ti on riješit kupine, pošto si naveo da ih ima. Trebal bi ić u kombinaciji sa Tordonom ili Chikarom.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ovaj herbicid sam kupio slucajno. Pital sam u trgovini i covjek mi je dao to. Nemam baš iskustva s time. Stavil sam 1,5 dcl na 9 litara. Mjestimicno ima kupina.

kawasaki, ovaj je totalni herbicid. Jel znaš neki koji je provjereno bolji a može se dobiti ovako u prodaji? S naftom ne bi šprical.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nisam nikad čul za taj total ali nemora značiti da ne valja, naprotiv, možda je i bolji od drugih. Kod nas večinom prevladava Cidokor i Herkules tak da se ti ja držim one stare, "kud svi Turci, tud i mali Mujo"! :)
Ma naftu sam predložil kao neku alternativu, mada ako je el. ograda u pitanju bolje ne isprobavati. Jest da su to mali naponi ali nedaj bože da dođe do nekog iskrenja pa se nešt zapali.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Pa total je total. Tako bitno kako se zove. Jedino je razlika u koncentraciji glifosata. Jedni su 36, a drugi 48%
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Tako je kolega Newholland. Preparati koji su "slabiji" su i cijenovno jeftiniji a obično sadrže i okvašivać u sebi.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ali opet količina potrebnog po ha izjednačava cijenu. Jednog ide 3-4l ali je npr. 100kn/l, a drugog 6-7l s cijenom od cca 70kn/l! :)
 

Jovek95

Član
Tu od
11 Tra 2012
Poruka
49
Re: kupus

120-poljska.jpg


Iz godine u godinu imam sve više problema sa divljom rotkvom,ni stomp/dost,butisan i lontrel ne pomažu. Navodno da nju rješava Galigan 240 EC. Ima li ko iskustva sa tim korovom ili da prska prije sadnje sa Galiganom?
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Prijatelju, u kojim kulturama ti divlja rotkva radi problem?

Momci, preporuka za okvasivac?
Trebam ga za primjenu herbicida- insekticida u zobi te za primjenu herbicida u kukuruzu, za korektivni tretman...

Pucam na Dash ili Etalfix Pro?
Postoji alternativa ako ne nabavim gore navedeno?

Trend ili Tensiofil kakvi su?

Hvala!
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Trend je dobar i etalfix pro...al se pjene a imas i inex on se ne pijeni isto jako dobar...tensiofil-voda
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Jel zna ko i jel kombinirao Laudis s Deherbanom A extra ...ostalo mi od prošle godine a imam jednu manju parcelu od 3/4 jutra pa bi uz Laudis dodao mao i deherbana da pojača djelovanje s obzirom da je prethodno bila livada pa ima dosta trave ???
Također me zanima jel ko koristio Samson za kukuruz i kako se pokazao... dosta je povoljno (300 kn/ha u kobinaciji) ... ista je aktivna tvar ko i kod Motivella samo čak i u malo većem postotku ???
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Znali netko što je ovo na priloženim slikama? Da li je ovo štavelj? I kako se ovo najbolje može iskorijeniti? To pitam jer mi je niknulo gdje i jari ječam i ima ga dosta na njivi, pa bih gledao da ga bar ujesen iskorijenim nekako, ako se sada ne može
2u5g9x0.jpg

24y2xap.jpg

sopy04.jpg

2hyfmgw.jpg

2lxi23b.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Šćavelj nije. On ima manje lišće i više "travnatu" stabljiku, sa zrnastim cvjetovima.

Ak dobro vidim, to bi bil repuh (neznam kak mu je službeno ime).
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Ja ne bih znao, ali evo gledao sam slike od tog repuha po internetu i ne vidim bas neke slicnosti sa ovime, jer koliko sam vidio u repuha su dosta krupniji tj. siri listovi, dok me ovi podsjecaju kao u blitve. Ali eto sacekat cemo još koji strucniji odgovor, da potvrdi da li je repuh ili nesto drugo
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Meni liči na hren. Suzbijanje bilo koji herbicid na bazi Glifosata, sada u ječmu nemože, treba ostavit praznu njivu da on iznikne i onda poprskati listove, moglo bi i sada ako nije u velikim količinima, pažljivo ručnom prskalicom samo po njegovim listovima da nedotakne ječam.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
270
Molim prijedlog za špricanje kukuruza poslije nicanja korova, Laudis ili Equip?
 

Najnoviji postovi

Na vrh