• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Samo da napomenem pošto nitko nije navel. Uz obavezan dodatak okvašivaća(uz Tarot ide gratis al si trgovci ponekad hoće zaslužit neku kunu) :icon_rofl:
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Znači samo usuti vodu i dodati te granule i okvasivac? koliko bi vode trebalo po 1h? ja inace idem 300l na 1h... A koliko kosta taj tarot ili trawel za 1h?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ja ne bih znao, ali evo gledao sam slike od tog repuha po internetu i ne vidim bas neke slicnosti sa ovime, jer koliko sam vidio u repuha su dosta krupniji tj. siri listovi, dok me ovi podsjecaju kao u blitve. Ali eto sacekat cemo još koji strucniji odgovor, da potvrdi da li je repuh ili nesto drugo
90% da je ščavalj,uzmi za prvu pomoć nešto za širokolisno u žitu,najjeftinija varijanta je Deherban,samo pazi na dozu,kod mene rješava ščavalj i u zobi i ječmu proljetnom
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Ok, zahvaljujem puno na odgovoru, jer potvrdio si mi sumnju :D A inače je par ljudi iz sela sumnjalo da je šćavelj, kad su vidjeli to. I ako možeš reci mi kad ti primjenjuješ to, jeli na jesen ili u proljeće? Ako se može na jesen, super bi bilo, jer tad i preoravam njivu.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Znači samo usuti vodu i dodati te granule i okvasivac? koliko bi vode trebalo po 1h? ja inace idem 300l na 1h... A koliko kosta taj tarot ili trawel za 1h?

Pakiranje je tri vrećice za ral. Direktno ih ubaciš netreba otvarat same se rastopee u vodi. Trawell košta negdi oko 160kn Tarot oko 200kn.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Dečki, ima li tko iskustva sa sljedećim preparatima: CAMBIO-bentazon 320g/l i dikmaba 90 g/l i TOMIGAN-flukosipir meptil 250 g/l

Oba dva su mi potrebna za širokolisne korove, prvenstveno štavelj koji me ove godine neugodno iznenadil da ni sam ne vjerujem koliko ga ima...

Općenito, Lumax mi je jako loše odradil, katastrofa. Imam preko 50% korekcije :(


Krunich, vidim da ti barataš informacijama. Ajd me malo prosvjetli.

Kakav je Samson za sirak?
Ima 90 g/l Nikosulfurona za razliki od Motivella,Nicosha i ostale ekipe...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Ja sam uzeo Motivell i Cambio,e sad hoce li to ubiti piriku sa kojom imam problem,ili moram jos dodati Tarot uz to sve?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Equip 1,5l/ha + Laudis 1 l/ha ....dali je to dobra kombinacija?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Predobra, samo pazi ako je za korekciju, prevelike su obe doze, ak dosad nisi s nikim šprical onda je OK.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
haha više ih ne moš odvojit, nazovi u bayer ak oćeš biti siguran 101%
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
za tih 1,5 ha bi bila puna doza sve skupa 3,75 l a mi smo zmiksali 3,5 l , tak da bude to extra kurenje korova
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Litra laudisa i litra equipa je maksimalna doza za hektar,kaže prijateljica koja radi u apoteci da iza ovog ne raste niti jedna travka.Kako mi izgleda i ja bum moral u korekciju,odkud da sam znao da budu tolike vrućine i vjetar da je sjebalo djelovanje Lumaxa,da sam počekao 7 dana bilo bi bolje:(punch)::(punch)::(punch):
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
zakaj žurite lumaxom, ja sam dodaval mu dikambe i foramsulfuron
do 3l + 0,15 +10g na hektar
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
za tih 1,5 ha bi bila puna doza sve skupa 3,75 l a mi smo zmiksali 3,5 l , tak da bude to extra kurenje korova
Da sam na tvom mjestu smanjio bi na maks. 2 l jer kukuruz je još u fazi stresa od hladnih noći i suše, neki hibridi to pokazuju ljubičastom bojom, jer nemogu usvajati fosfor u tim stresnim uvjetima.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
dobro ti branko veli ,odi s ovom dozom i ako treba u split aplikaciju
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Vidim da je lumax i kod mog kolege loše odradio,ima trave u kukurizu i dalje raste nova ,zato je meni Laudis zakon,s njime nema fulanja,jasno uzmem mu i mali dodatak još za širokolisnate,i to ispadne jeftinije nego lumax ili neki drugi preparat koj ne uspije,pa ajd u korekciju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh