• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Molim prijedlog za špricanje kukuruza poslije nicanja korova, Laudis ili Equip?
Obadva, jednaka doza jednog i drugog, jako dobro se nadopunjuju aktivnim tvarima za sve korove.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
270
Punu dozu svakog ili pola doze svakog od njih?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Primjetil sam lemu u psenici, a psenica je prava, dosta visoka i vise od pola je izbacilo klas.. Cisto mi ju se neda gaziti..
Koji je ono preparat za lemu?
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
270
Kakav je ovo korov i s čime ga uništiti? Iznikao u tritikaleu, vjerovatno posijan sa sjemenom. Visok preko metra, to još nisam vidio, počupao sam ga ali je krhak i obično korjen ostane u zemlji.
SANY0176.jpg

SANY0177.jpg

SANY0178.jpg

SANY0179.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Šta preporučate za lisne uši u pšenici i dali bi se mogao taj preparati miješati sa nekim sredstvom protiv bolesti?
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Kakva su iskustva sa Chromosovim herbicidima. Prvi put sam uzeo ovu godinu Cambio i Nicosh (taj je kao novi umjesto Motivela). Cijena je bila o.k. 380kn/ha. Nisam mogao nigdje kod sebe nači Laudis i Equip. Našao sam Laudis u jednom dučanu al faca oče 370 kn/l.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
270
U Karlovcu Laudis 270 kn/l a Equip par kuna jeftiniji, ima u svakoj poljoapoteci.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Sad je gotovo. Baš mi ni Karlovac nije uz put. Nema veze. Za drugu godinu se budem malo bolje pripremio.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Jel ko imao problema sa pirikom,ja unajmio livadu od 1h,išlo već jedno prskanje lumaxom,djelovalo je dosta dobro na korove osim pirike,sad mi ona preuzima redove,pa me interesuje sa čim prskati piriku u kukuruzu...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
I ja imam pirike na njivama gdje je jarak uz medu i to samo dva reda kukuruza zauzme..
Neznam s cim bi to prskal, al cini mi se da budem lednom prskalicom, jedan dan poprskam..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ako gdje nađete u trgovini Trawel ili nešto s istom aktivnom tvari, to su sitne granule pakirane po 10 grama, ostala sredstva su daleko skuplja.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
..ili Tarot ima manja pakiranja, doza 40-60g/ha
isti sam dodavao Lumax-u + 10g/ha
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Znači trawel ili tarot,pa kakve su to granule,to je znaci samo za piriku,pa to se mješa uz osnovni herbicid,znači opet moram kupit motivel i plus te granule dodat,zar nema neko sredstvo samo za piriku,a da nisu granule?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tarot ili Trawel ti je za sve uskolisne korove, znači u to spada sirak iz rizoma i sjemena, znači dodaješ komponentu samo za širokolisne korove.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Trawel ili Tarot, poptuno isto: Aktivna tvar rimsulfuron. To su vodotopive mikro granule.u malim također vodotopivim vrečicama,. što znaći da nije u prahu niti tekućini, nego se tako s vrečicom ubaci u vodu. I netreba ništa drugo za periku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh