• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Da li je ko prskao pšenicu, tritikale sa Alister grande, koliko treba proći da ne padne kiša na usjev poslje prskanja ili nema veze o padalinama.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam poprskao i pšenicu i tritikale sa alisterom, nekih 0,4-0,5l /ral mi je ispalo sa utroškom vode do 130l/ral, za padavine neznam, ali mislim da nema opasnosti, kad padne kiša on se bude aktivirao.
 

ivan.m

Član
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
54
Lumax 112kn 1l, sekator 1091kn 1l. Kod Dražena u Sesvetama.[/QUOTE]

Gdje je to u Sesvetama Lumax 112kn/L?
 

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
Ljudi trebala bi mi pomoć oko trovanja miseva, dosad ih nikad nisam trovo al ove godine mi se cini da treba jer ima dosta rupa pa ako netko zna nesto sto ne vole bio bi jako zahvalan.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ne razumijem baš pitanje..trovao bi miševe a tražiš nešto što NE vole.. Ja koristim Faciron tekučinu koju pomiješam s pšenicom i stavljam im u rupe.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dečki, dali može preporuka herbicida za jare žitarice, odnosno jari ječam i jaru zob??

Po mogučnosti nešto kaj nebude imalo štetnog djelovanja kasnije za raolu postrno.
 

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
Ne razumijem baš pitanje..trovao bi miševe a tražiš nešto što NE vole.. Ja koristim Faciron tekučinu koju pomiješam s pšenicom i stavljam im u rupe.

Hvala puno, mislio sam na nesto sto ce ih potamaniti :(happy):
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Faciron sami više nije u prodaji ima gotov proizvod Faciron forte(mješan je sa pšenicom) košta negdi oko 20kn kila.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Neznam jel ima još u poljoapotekama ja sam uzel pred mjesec dana 10 kartona neka smiješna cijena je bila.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ljudi šta se preporuča za špricanje protiv korova u kukuruzu prije nicanja i do 3 lista?
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,348
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ljudi šta se preporuča za špricanje protiv korova u kukuruzu prije nicanja i do 3 lista?

To ti je isto kad te momak pita u društvu djevojaka da mu kažeš koju da oženi, pa poslje ako neuspije zna se ko je kriv, onaj ko je preporučio.Teško je nekom preporučiti čime prskati, jel tu postoji niz faktora, omaši njih samo par sve je badava, zato i ovo poredjenje na početku posta.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Zato ja koristim Laudis već četvrtu godinu,široka primjena,odkad nikne pa do osam listova kukurza.Nakon špricanja pola sata iza je pala kiša ali špricanje mi je uspijelo,ako nema puno korova idem sa pola doze,tu automatski radim uštedu.ima dosta prednosti i zato ga koristim tako dugo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh