• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Brazda? Gdje se nalazi trgovina?
Imaju cijelu paletu pesticida?
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Imaju cijelu paletu herbicida poguglaj malo pa ces vidjet gdi ima. Ak se ne varam imaju trgovinu negdi oko Virovitice. Cjelokupni asortiman im je dosta jeftiniji od drugih, osim Agrochemov tu je Poljocentar najeftiniji.
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
I sad ti reči da nejde sve k vragu s takvim razlikama u cjenama.

Saznal sam u međuvremenu da je u Brazdi ta cjena.

Splati se otiti. Ak imaš kaj osim pšenice, Hussar ti je 100 kuna na dl jeftiniji. Znači nekih 250kn 100ml.
Ti odluči sam. Ne ti daleko. Neznam jel si možda bil na Bayerovom predavanju tu kod nas u utorak? Moglo se je dosta toga dobrog čuti.

Imaju cijelu paletu herbicida poguglaj malo pa ces vidjet gdi ima. Ak se ne varam imaju trgovinu negdi oko Virovitice. Cjelokupni asortiman im je dosta jeftiniji od drugih, osim Agrochemov tu je Poljocentar najeftiniji.

U Virovitici dvije trgovine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Splati se otiti. Ak imaš kaj osim pšenice, Hussar ti je 100 kuna na dl jeftiniji. Znači nekih 250kn 100ml.
Ti odluči sam. Ne ti daleko. Neznam jel si možda bil na Bayerovom predavanju tu kod nas u utorak? Moglo se je dosta toga dobrog čuti.

Jesi siguran u tu cijenu Hussara?? Znam da je prošle godine bil oko 450 kn 100ml.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vlasnik Brazde je poznati čovjek Švraka, mislim da se s pčelama na veliko bavi! Brazda ima 3 trgovine, 2 u Virovitici i jednu u Cabuni.

Splati se otiti. Ak imaš kaj osim pšenice, Hussar ti je 100 kuna na dl jeftiniji. Znači nekih 250kn 100ml.
Ti odluči sam. Ne ti daleko. Neznam jel si možda bil na Bayerovom predavanju tu kod nas u utorak? Moglo se je dosta toga dobrog čuti.

Ma idem definitivno na Alister Grande, ispada mi po rali najjeftinije, za 6 rali mi ispadne 100€, danas ga kupujem u VT.

Da, bil sam na Bayerovom predavanju u utorak, prvi red kolega i ja, svakako zanimljivo predavanje :)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Kakve su im cijene u odnosu na Prvčine npr?

100km imam do VT nije ni čudo što nikad nisam čuo za njih.

Lane sam trgovao sa Agrofit-om iz Sesveta neke otrove i bio je dosta povoljniji nego ovi naši lokalni u Đakovštini.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Vlasnik Brazde je poznati čovjek Švraka, mislim da se s pčelama na veliko bavi! Brazda ima 3 trgovine, 2 u Virovitici i jednu u Cabuni.
Ma idem definitivno na Alister Grande, ispada mi po rali najjeftinije, za 6 rali mi ispadne 100€, danas ga kupujem u VT.
Da, bil sam na Bayerovom predavanju u utorak, prvi red kolega i ja, svakako zanimljivo predavanje :)
Nisam čuo za taj Alistar, mislio sam da je za kukuruz, ali sad sam proguglal da je za pšenicu..
Šanana.. a kaj je s Sekatorom??? puno jeftiniji od tog Alistara, ja godinama špricam s njim i odličan je.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Brazda je uvijek najpovoljnija. Ako kupuješ puno onda se isplati potegnuti i iz daljega. Znam da su otrovi uglavnom cjenovno i 20 % jeftiniji nego u manjim apotekama. Uglavnom su jeftiniji nego na bilo kojem cjeniku od bilo koje zaštitarske tvrtke.

I gnojivo je jeftinije nego u petrokemiji, a petrokemijino.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Hvala na obavijesti!

Budem se narednih dana pozabavio sa otrovima s obzirom da nisam još ništa pribavio, a i gnojivo po jeftinijoj cijeni sam propustio ove godine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nisam čuo za taj Alistar, mislio sam da je za kukuruz, ali sad sam proguglal da je za pšenicu..
Šanana.. a kaj je s Sekatorom??? puno jeftiniji od tog Alistara, ja godinama špricam s njim i odličan je.

Sekator da je jeftiniji od Alistera? Iskreno, nisam se raspitivao.
Alister je zemljišni herbicid, znači za špricanje odmah nakon sjetve u jesen 1l/ha ili sad u rano prolječe što je prije moguče, rekli su do koje faze razvojnog stadija pšenice, ali nisam zapamtio sa 0.8l/ha i iz tog razloga sam se odlučio za njega.
Sekator ide kasnije, kad je pšenica več dosta veča i jača.

Uglavnom, Brazda je podigla cijenu Alistera sa 260 na 309 kn/l, vrlo sam neugodno bio iznenađen, to se desilo sad unazd dan-dva.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Ne nek je Hussar majka jedini preparat koji rjesava sirokolisne i uskolisne korova u žitu. Sa Sekatorom plaćete ime jer ga proizvodi Bayer a ima brdo preparata sličnih a puno jeftinijih od njega.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A hussar proizvodi netko drugi???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Su to veleprodajne cijene? Ma isti je proizvođač mislil sam drugo a napisal sam drugi. Došel sam iz birtije prije nek sam pisal taj post pa mi se valjda može oprostit. :icon_jook: Sekator od uskolisnih rjesava samo aperu a i to je nist. Nije đaba tolika razlika. Ja prskam sa tornadom il hebaflexom u jesen ili rano proljece i nemam brige. Za alister neznam nisam ga nikad imal u trgovini al koliko se sjecam identicna stvar.Nezz koja mu je cijena al ovo kosta negdi oko 200kn za ha.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa valjda znaš da je Tornado zabranjen od ove godine! Znači toga više nema.

Genera bude od jeseni izbacila neku kobinaciju Tornada i Tene, navaodno bude hit za prskanje ozimih u jesen i da bude prilično povoljno.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Sekator ne riješava aperu već samo širokolisne korove.Hussar je puno šireg spektra djelovanja i on rješava dosta širokih i uskolisnih korova ali je i znatno skuplji.Alistar grande je tu negdje kao i husar.
edit:sad pročitao uputstvo za sekator i vidi lopova ubacili i aperu pod djelovanje ali iz prakse više aperi šteti sveta voda nego sekator,možda u nicanju ali ovu koja je od jesenas u usjevu nema šanse.
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
U svezi Apere...možda zavisi vrijeme prskanja.. ja zadnjih godina prskam s Sekatorom i 100 % tvrdim da na mojoj zemlji uništava aperu...na jednoj parceli mi usfalio sredstva i naočigled je bila razlika..sama apera...a ostali dio bez ijednog korova.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Da bi sekator bio ful uspješan i za aperu i za ostale korove morao bi imati jodsulfurona 100g/l a ne 25g/l koliko ima a dodan mu je jeftiniji amidosulfuron,reklo bi se koliko novaca toliko muzike i onda ne bi koštao cca 150kn/ha nego 400kn.Piše tretirati kad je što manja apera a osjak par listova što je teško u proljeće uskladiti a onda se tu još nađe ljulja kojega uopće ne uništava i onda ajmo po duplo skuplje sredstvo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh