• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ja trosim 200 lit/ha, 4 mm dizne i 9 km/h, pritisak oko 2,1 bara.
markach koji ti je pritisak kod spricanja i koje dizne koristis s obzirom na tak malo vode po ha ?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Adonis.. greška u zahvali...krivo kliknuo.Vidim da puno vas se.e po Lumaxu, za mene i dalje ostaje broj 1, ak on nevalja pa dajte recite koji zemljišni ove godine valja, možda Koban-T, za mene totalni promašaj. A kolega Markach troši razumnu količinu vode jer sve što se tretira preko lista treba malo vode, bilo insekticidom,fungicidom ili herbicidom. Čudi me da puno vas još uvijek nezna da postoje i druge dizne osim lepezastog mlaza, koji se koristi za zemljišne herbicide.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ja trošim 250l/ha,dizne 4,pritisak 2.5bar,brzina 7..
U žitaricama idem oko 290l/ha..

Za mene su dizne 4 sasvim ok,neke manje ne koristim uopče..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ako je vama tako dobro sve OK, još bolje ako imate vodu na parceli, ali....netko ima vodu na 10 km od parcele, pa mu nije tako dobro, da ide često punit prskalicu,a s adekvatnim diznama utroši više nego duplo manje vode,manje goriva, manje vremena, ali svatko zna kako je njemu dobro.
http://www.agritechnicom.co.rs/lechler/lechler vodic.jpg
 
Posljednje uređivanje:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Kolega bhorv nisam ja rekel da markach koristi nerazumnu količinu vode, čisto me interesira kak to funkcionira u praksi. obično vidim da na uputstvima oda herbicidima pise preporuka od 200 do 400 l vode na ha.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ma nisam uopće mislil na tebe i tvoj post, samo sam krivo kliknul na ikonu zahvale na tvoj post koji je bil zadnji, zato sam tebe spomenul-
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas sam pogledao jučer prskanu zob sa Deherbanom M ,starim 4 godine,doza je bila 1 litra na ral,ambrozija,loboda a bogme i ščavalj su se poklopili,sada poslje ove kiše što najavljuju još riješim2 rali zobi i ral proljetnog ječma ,sa nečim sličnim,mislim da se zove DICOPUR.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Ja trosim 200 lit/ha, 4 mm dizne i 9 km/h, pritisak oko 2,1 bara.
markach koji ti je pritisak kod spricanja i koje dizne koristis s obzirom na tak malo vode po ha ?

02 dizne-4bara-7km/h =160l/ha mogu i manje ak treba ali idem na to 1.šprica 650l za 4 ha ..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
To ako nisu dizne za vjetar,mora bit jako mirno vrijeme inače sve leti po polju..
Je tak ?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
ma nek se praši, nisu idk a uvijek me drzi vjetar do sad(5.g) nisam niti jednom susjedu uništio usijev kraj međe
špricam godišnje do 100ha
vec za jesen budu dizne id
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
270
Ja trosim 200 lit/ha, 4 mm dizne i 9 km/h, pritisak oko 2,1 bara.
markach koji ti je pritisak kod spricanja i koje dizne koristis s obzirom na tak malo vode po ha ?
Na starim kžk špricama 300 l manometar ima oznake 0 - preko 20 bara. Nije moguće smanjiti pritisak ispod 15 bara. Jest da pumpa lupa ali se neda poštelati. Možda netko zna u čemu je stvar, potroši se 300-400 l vode na jutro!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ja trošim 220 l/ha , idk dizna 03 , 3 bara , oko 7-8 km/h

čim manje vode to bolje

baš sam danas išao gledat njivu gdje sam prskao bogme po dobrem vjetru i odlično je sve se posušilo , tj suši se

11304555_10204250174000329_76902264_n.jpg
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa ja isto imam dizne dvojke.Bacam od 125 - 150 litara vode,zavisi šta špricam i bude uvijek dobro.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Na starim kžk špricama 300 l manometar ima oznake 0 - preko 20 bara. Nije moguće smanjiti pritisak ispod 15 bara. Jest da pumpa lupa ali se neda poštelati. Možda netko zna u čemu je stvar, potroši se 300-400 l vode na jutro!

U regulatoru pritiska, sigurno je sve "zapečeno" unutra, skinuti ga i na stolu raspraviti, razraditi i opet sklopiti i bude se opet dalo stelati garant,,,
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Očito je moja šprica jako u banani, ovakva potrošnja vode je za mene znanstvena fantastika.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,622
Ma nije šprica u banani več gazda koji ju neče složiti.Malo šale svaka šprica se da složiti uz malo volje i nešto novčeka a to se vrati jako brzo.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ma nije šprica u banani več gazda koji ju neče složiti.Malo šale svaka šprica se da složiti uz malo volje i nešto novčeka a to se vrati jako brzo.
U prošlosti se nije držalo do nje a sad ju složit da bude dobra je malo teže.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Zemljišne herbicide idem sa 300 l/ha, četvorke dize (crvene), tlak izmedju 3 i 3,5 bara dok preparate preko lista idem sa plavim trojkama 240 l/ha i tlakom 4 bara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh