• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nist posebna kemija, silikonsko ljepilo za Motivel i Banvel.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Za one koji me pitaju s ćime špricati kukuruz i da nemoraju ići u korekciju.Ja špricam sa kontaktin sretstvom,trenutno več petu godinu koristim LAUDIS,špricam kada trava nikne i nema brige poslije kultivacije ostane ćista njiva,a ne kao što mi se desilo sa LUMAXSOM,pošpricaš njivu,i dođeš kultivirati a ono niknuo novi slak,ambrozija,abutilon ili još neki drugi korov,pa ajde opet špricaj.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
I ja sam ovu godinu sa Chromosovim preparatima šprical. Koštriva i ambrozija ništa. Po svemu sudeći drugu godinu isto Laudis samo moram negdje naći rupu, jer ovi kod mene žene da nije normalno.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Za one koji me pitaju s ćime špricati kukuruz i da nemoraju ići u korekciju.Ja špricam sa kontaktin sretstvom,trenutno več petu godinu koristim LAUDIS,špricam kada trava nikne i nema brige poslije kultivacije ostane ćista njiva,a ne kao što mi se desilo sa LUMAXSOM,pošpricaš njivu,i dođeš kultivirati a ono niknuo novi slak,ambrozija,abutilon ili još neki drugi korov,pa ajde opet špricaj.
Zašto nisi Lumaxom špricao kad trava nikne?? http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=1125750&postcount=1135
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma gledam to stalno po njivama,i ja bi volio da LUMAX ili neki drugi zemljišni herbicid odradi vrhunski svoj posao,bilo bi mi jednostavnije i lijepše za viditi njivu ćišču,ali kada puno toga poslije niće,vidim slaka da ima dosta i ambrozije,i zato mi se sviđa Laudis,idem kasnije,i sve spali,poslije kultiviranja njiva bude ćista.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kod mene je bilo kritično vrijeme prskanja,da sam prskao 4-5 dana kasnije bilo bi više nego idealno,ali ona zadnja kiša je spasila situaciju i drač se počeo naknadno sušiti,pala je kiša tek 14 dan od prskanja i onaj korov što je bio vani je crknuo,problem je bio kasnije nicanje koje je eto ta kiša aktivirala i spasila moj prazni novčanik,jedino ima grmova ljulja ali zanemarivo.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Lumax je dobar na čistijim zemljama koje radim dulje vremena a novo zakupljene zemlje za koje nisam siguran koliko su zatravljene ostavljam dok krene sva botanika i onda ju počastim Motivelom i Banvelom.
Ovako to izgleda 10 dana nakon tretmana

20150611_114952_zpsflkndjmy.jpg


..bga neznam smanjit rezoluciju na photobucketu
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
@Kićo, potpuno si u pravu, ali ja si razmišljam koliko je već taj korov uzeo hranjiva iz tla dok je došao do te faze. Morao je dosta popapati NPK a i vode. Naravno sve će biti dobro ako vrijeme posluži, ali ako nastupe ekstremne vručine nikad taj kukuruz neće dostić onog kod kojeg su korovi eliminirani u početku nicanja, jer taj je već sad duplo veći i jači.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Je istina je. Sve te zemlje su pune sirka, dok se oralo bio je 30-40cm debeli sloj povaljanog starog sirka. Zemlja prepuna sjemena i korijena (starih rizoma). Tu Lumax nebi napravio posao. Dobili su danas folijarno prihranu FitoFeed 20-20-20 3kg/ha + FitoLife 1kg/ha
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Vidjeti ce mo na godinu jel bude nešto novo izašlo,dobro a povoljno,Laudisu su sada napumpali cijenu previše.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Pošto ima sirka niti jedan agronom mu nebi preporučil zemljišni preparat. A Npk se još nije niti razgradil u ovoj fazi.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Za sirak netreba preporuka agronoma, a on se ne uništava nijednim kontaktnim u kukuruzu jer rizomi ostanu, jednino totalnim. A kaj u tlu nema razgrađenog NPK i drugih hranjiva od prije, ako nema, onda korov crpi samo zrak a on je zasada besplatan.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Za sirak netreba preporuka agronoma, a on se ne uništava nijednim kontaktnim u kukuruzu jer rizomi ostanu, jednino totalnim. A kaj u tlu nema razgrađenog NPK i drugih hranjiva od prije, ako nema, onda korov crpi samo zrak a on je zasada besplatan.

Majstore kaj si sad ti tu napisal?? Hočeš reć da Lumax uništava sirak iz rizoma?:icon_mrgreen: I još jedna stvar rekel si da nijedan kontaktni herbicid ne rješava sirak iz rizoma. A kaj je totalni herbicid nego kontaktni??

Da ne duljim sa raspravom sirak će se jedino dugoročno riješit sijanjem krmne repice. P.s Za sirak trebe preporuka agronoma. :eek::
 

Najnoviji postovi

Na vrh