• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

uppo

Novi član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
8
Pozdrav,
ne znam jesam li na dobroj temi, ali zanima smije li se insekticid Sumialfa miješati sa prihranom za duhan preko lista koja je polifid? Hvala na odg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam i ja vrlo dobro kaj tu piše, ali kak da ga drugačije primjenim, složim s vodom u leđnoj šprici i pošpricam tavan, koš, silos....
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Tako i ja kolega.. Danas baš ćale pošpricao koš gdje ide 8t kukuruza, danas ću već istrpati :).
 

Amater

Novi član
Tu od
4 Stu 2015
Poruka
11
Pozdrav ,
nadam se da je post u dobrom topicu - ako nije, molim moderatora da ga premjesti.
nov sam u "poljoprivredi" pa bi trebao malo pomoći od iskusnijih forumaša.
Problem je sljedeći ; prije tjedan dana kombajnirali smo heljdu koju je prerastao sirak(barem mislim). Nadam se da je slika vidljiva..
http://i63.tinypic.com/besly9.jpg
Osim sirka , u heljdi nije bilo nikakvog drugog korova. Sirak je , doslovno , u zadnja 3 tjedna "preskočio" heljdu.Puno sjemena sirka završilo ja na zemlji pa se bojimo da sljedeće godine ne bi imali plantažu sirka:D: jer sad planiramo sjetvu ječma a u proljeće ponovo heljde.

Zanima me kako spriječiti to : dubokim oranjem , nekakvom kemijom , kombinacijom obojeg ili nečim četvrtim ...
Molim bilo kakav savjet ,prijedlog , sugestiju ...

Pozdrav !
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Nažalost ništa nemožeš sada učiniti, izori, posij ječam i kad ga skineš, trebaš izdrljat ili potanjurat da potakneš nicanje korova i sačekaš da sav sirak nikne i onda jakim totalnim herbicidom, da se sav sasuši, nakon čega još mjesec dana sačekaš da se sasuše i rizomi, jer oni su najveći problem za razmnožavanje sirka. Što znaći da slijedeće godine nemožeš sijat heljdu ako misliš riješit taj sirak.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Je li tko koristio herbicid TORNADO u pšenici? Kakva su iskustva,vrijedi li.....
 

Amater

Novi član
Tu od
4 Stu 2015
Poruka
11
Hvala na brzom odgovoru !
A postoji li varijanta da se odustane od ječma i sad tretira kemijom da bi se uništio sirak ?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ne. Samo preko lisne mase. Tj postoje neki herbicdi za rizome u tlu ali su nedostupni i jako skupi.
 

Amater

Novi član
Tu od
4 Stu 2015
Poruka
11
Zanima me još dal se taj sirak mogao spriječiti špricanjem heljde ?
Negdje sam pročitao da je heljda vrlo osjetljiva na špricanje....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh