• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
dali se smije iz slovenije prevest herbicid u hrvatsku i gdije ga kupiti ako prelazim granicu negdije kod varazdina ili cakovca a da mi netreba vinjeta?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne vidim razlog da se nebi smjelo, sad smo svi isti u EU. Nije to BiH ili Srbija.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nesmije se to raditi ako na njemu nema uputa na hrvatskom jeziku

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prije dva dana sam bio na predavanju za pesticide i rekao je predavač da se u Hr. ne smiju prodavati niti koristiti sredstva bez hr. deklaracije odnosno može se ako te ne uhvate.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zoki sve možeš ako te ne uhvate i ako si velik no mala riba uvijek strada prva .
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
Jel ko kaj zna o novom Bayerovom herbicidu u kukuruzu Adengo? Vele da je dosta dobar, pa jel ko ima kakvih saznanja o njemu? Inače litra je za 4 kj. I cijena mu je kod nas 800kn/l.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Adengo zvijer... 800kn za 4 jutra... ako si u pdvu dođe ti kao da u bosnu ideš po herbicid...
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
250
Ja sam bio na predavanju i tamo su ga preporučili da se šprica kad je kukuruz u fazi 3 lista, odnosno kad korovi niknu. Kakva su Vaša iskustva?
To bi trebala biti zamjena za Merlin.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Ja sam bio na predavanju i tamo su ga preporučili da se šprica kad je kukuruz u fazi 3 lista, odnosno kad korovi niknu. Kakva su Vaša iskustva?
To bi trebala biti zamjena za Merlin.

Ma ja mislim da mu Merlin nije ni do koljena... vjerujem da je Bayer sam sebi skočio u stomak sa tim proizvodom, definitivno će si ubiti Laudis i Equip s ovime :D


A i Axial bi mogao lagano vanka dok se ovo malo šire testira :)

Što se tiče 3 lista, može i u 4lista ... barem prijatelju nije niš bilo kukuruzu lani na pokusu :)

Neznam zašto, ali kod nas na predavanjima nijednom nisu spomenuli zemljišno-kontaktni ... već ga furaju na zemljišni ... iako je on kombinirani herbicid.. :S
P.S.
Baš sad gledam da je na stranici napisano 500l/ha vode... to je previše za njega ... 200-400 sasvim dosta...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako bi to bila zamjena za Merlin...hmmm, Merlin zna biti zajeban u kišnoj godini na lako propusnom tlu, aktivira se nakon svake kiše i ubija kukuruz u korijenu.

Inače, planiram probati taj Adengo ove godine.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Zna li netko iz iskustva koji herbicid moze u ozimi jecam i u ozimu zob?? I moze li odmah s njime primjeniti otopina ureje za folijarnu prihranu?
 

JEREGA

Novi član
Tu od
13 Velj 2016
Poruka
8
Zanima me dali netko zna kako i na koji se način riješiti pirike, jer imam velikih problema sa istom, pa bi mi svaki savijet dobro došao. Radi se o parcelama koje nisu dugo obrađivane.
UNAPRIJED HVALA
 

Najnoviji postovi

Na vrh