• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Najefikasniji način je pustiti da poraste tj. da sva iznikne i poprskat je nekim totalom da joj sprži rizome, naravno kad na toj parceli nebude druge kulture ali obavezno sačekat još mjesec dana nakon što se osuši nadzemni dio. Ako je posijana neka kultura u kojoj može ići Fusilade, jer ona takođe prži piriku ali nije za dugoročno rješenje kao totalni herbicid.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Zna li netko iz iskustva koji herbicid moze u ozimi jecam i u ozimu zob?? I moze li odmah s njime primjeniti otopina ureje za folijarnu prihranu?

Starane 250
NUANCE
TOMIGAN 250 EC

Zanima me dali netko zna kako i na koji se način riješiti pirike, jer imam velikih problema sa istom, pa bi mi svaki savijet dobro došao. Radi se o parcelama koje nisu dugo obrađivane.
UNAPRIJED HVALA

Nisi rekao o kojem se usjevu radi?
Ovi svi rješavaju piriku bez problema, samo ovisi da li je usjev na parceli ili ne

AGIL 100 EC
OURAGAN SYSTEM 4 G
GALLUP 360
SHYFO
CIDOKOR MAX
QUICK 5 EC
CIDOKOR PLUS
ROUNDUP RAPID
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
270
Ima kakav način kupnje zaštitnih sredstava bez položenog tečaja-kartice?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jel ima negdje od Siska do Zagreba da se može samo test za ovo špricanje položiti, mislim da je samo test 100 kuna?
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
vise ne, ukinuli su to jer je bilo zloupotrebljavanja, polagalo se ko na pokretnoj traci, ulazili s fotokopijama osobih, izlazili s potvrdama...

to polaganje ispita bez predavanja je predvidjeno za ljude koji imaju neko obrazovanje tj. slusali su zaštitu bilja na fakultetima il gdje vec i upoznati su s skladištenjem, radom itd... a ne za osobe koje samo kupuju i koriste ta sredstva...
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Postovanje gdje ima najjeftinijeg adenga za kupit
900kn/l al neću ti reći gdje :D Predaleko ti je da ideš po to hehe (Do 31.12.2015 je čak bila 770) cijena s pdvom naravno


Skim sad pošpricati za uskolisne i širokolisne u ječmu

Hussar OD
Axial+Logran
Lancelot 450WG (samo širokolisni)
Dicopur E (širokolisni)
Boss (širokolisni)
Lintur 70WG (širokolisni)
Mustang (širokolisni) mislim da je i najjeftiniji
Nuance (širokolisni)
Starane 250 (širokolisni)


Neki od poznatijih
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Moguće. Javi cijenu kad kupiš :drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
A kad se s tim adengom sprica?
Jel prije ili poslije nicanja, jel mu treba kisa ili moze i po suhom i jel bolje da trava ponikne ili ?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Do 3 lista, meni su rekli da je najbolje spricati tek kad trava počne malo, znači kad se zagledas u zemlju i vidiš da kreće da je onda najbolje ići s njim..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja ću ga ove godine prvi put koristiti tako da ti govorim što su mi rekli za njega. Za zemljišne herbicide u pravilu treba kiša da se aktiviraju kako treba, ali se adengo navodno pokazao i kao dobar i bez kiše..
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
]

Nije baš da je dobar i bez kiše. Potrebna mu je kiša da ga reaktivira, ali mu je potrebna puno manja količina nego recimo Lumaxu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moram nabaviti pesticide za 1 hektar kukuruza .
kakva je sitacija oko kupnje i cjene istih u sloveniji , znači hrvat kupuje u sloveniji?

drugo pitanje je kakve su cjene i problemi na granici kupnjepesticida u BiH ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh