• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
@Krunich..oprosti ja vjerojatno imam korijene iz Mađarske, pa me nerazmeš Hrvatski. Prosim lepo još jednom pročitaj moj post, nigde ne spominjem Lumax, a kontaktni spominjem u kukuruzu...ajd uzdravlje.
Kaj pri tebi već tak vručina vudira.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Ma da ne znam kak unistis sirak na svojoj njivi, kad ga obicno medas uvijek ima i malo puhne vjetar i vec je posijan kod tebe..
Ja imam tak na par njiva, gdje ga ima malo (na gruceve) ja svakog sircica cupam rucno i na godinu opet dode od medasa..
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Je kak ga ručno iščupaš ? Treba ti štihača ako hočeš da ga ne bude drugu godinu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Pa cupa se zajedno sa korjenjem, to izgleda kao da s nekakve trule grancice izraste..
Pa nesto i izade na godinu, al bar ovaj ne posije sjeme oko sebe..
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jel bi išle one dizne od 0,2 za špric kukuruza i gdje ih nabaviti na netu, kod mene u trgovini 10 kuna komad i to mi se čini previše.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
U Bjelovaru u Agromehanici su Lechlerove dize 6 ili 7 kn komad, u Trgoagenciji Kž su 5kn. Mislim da dvojke baš i nisu za kukuruz, mala je kolicina vode, za prihranu možda ali za herbicide hmm sumnjam.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Netko je pisao ovdje da bi trebalo ići s 0,2, ja imam 0,4 pa ne znam da kupim ove 0,2 ili da idem u drugoj brzini 8 km na sat s 2 bara?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Muku ti ježevu,danas dođem prskati nekih 3/4 jutra kukuruza gdje sirak vodi glavnu riječ a sirak do kotača,nadam se da ga Tarot bude zaustavio,ali problem je i taj što se kroz 2-3 dana to mora iskultivirat jer više se ne bude moglo u njih
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja mislim da za tri dana ga možeš kultivirati,jel će povući u sebe do korijena u tom periodu,nek me ispravi netko ako nisam u pravu.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Muku ti ježevu,danas dođem prskati nekih 3/4 jutra kukuruza gdje sirak vodi glavnu riječ a sirak do kotača,nadam se da ga Tarot bude zaustavio,ali problem je i taj što se kroz 2-3 dana to mora iskultivirat jer više se ne bude moglo u njih


Tarot 101 % riješava bez greške. Što više listova to bolje, ali treba 2 tjedna da pocrveni.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Erni, trebao si prvo iskultivirat, pa ona poprskati sa Tarotom, ja ga tak riješavam ako negdje zakasnim :)

Inače, 02 diza odlična za kukuruz, ali za špricanje preko lista korova, za zemljišne herbicide ne.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Zašto nije za to dobro?Ja ih imam dugo i sve prskam sa njima,i nemam zamjerke,sve odradim s njima dobro.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni baca pre malo vode za zemljišne herbicide.
Osobno volim da se zemljišni unesu u tlo sa više vode.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja bacam 125 litara na hektar vode,kada bacam fertinu dignem na 150,i nema problema,zemljišni svijedno bez kiše nama funkcije.
.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Ja bacam 300l po hektru dizna 04 i svake je godine dobro, samo malo jača doza otrova ili fungicida za 10% i ne možeš pogriješit.A ovo šta ljudi bacaju 120-150-160 litara ja se ne bi upuštao u to, inače na svakoj boci piše od 200-400l po hektru, znači sreda je 300, a za zemljišne herbicide kako je matija rekao još i više vode.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Na većini zemljišnih herbicida piše da idu uz upotrebu 200-400 litara vode na heltar. Sa 04 (crvenim) dizama mi izlazi 300 l/ha uz tlaik 3,2-3,3 bara (držim regulator između 3 i 3,5).
Dvojke dize 02 trose uz tlak 4 bara 170 l/ha i pri tomu rade maglu za sobom, to je dobro za zaštitu pšenice, ječma.. za špricanje Totalom ili Cidokorom ali za unest zemljišni u tlo bolje je bez magle, znači nešto manji tlak i više kapljica s većom količinom vode. Maglu može tek nešto malo vjetra odnest u stranu i niti ne dođe do tla.
Ajkula, neberi brigu za Tarot spalit će ga garantirano ako si dao dozu po uputama. Pricekaj 15-20 dana pa uživaj gledajuć rezultat.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni troši sa 02 (žutim) dizama 130l vode na kj uz tlak oko 3,5 bara, znači na hektar 200l vode, a mogu ju dići da potroši i do 250 litara.

Meni je važna samo dobra koncentracija škropiva, a koliko ide vode manje je bitno kod folijarnog tretiranja korova.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Več sam pisao o tome,možeš trošiti i500 litara vode na jutro za zemljišni herbicid,sve ti je badava ako nema kiše,isto kao i mojih 125 po hektaru.Ja tako radim vec godinam i meni je dobro,a radim 70 hektara zemlje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh