• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
U mene ove godine ide provjerena kombinacija milagro+banvel na 70%povrsina a ostalo idem cambio+talisman to su sve kombinacije oko 250 do 300 kn a odlicno su mi se pokazale.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Zanima me da li se nekome ovo dogodilo. Stabljike kukuruza već poslije cvatnje jednostavno puknu pri tlu i prevrnu se. Evo slika od lani.
 

Prilozi

  • DSC_0002.jpg
    DSC_0002.jpg
    74.5 KB · Pregleda: 111
  • DSC_0003.jpg
    DSC_0003.jpg
    69.3 KB · Pregleda: 118

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
Meni se to dogodilo na jednoj parceli...taj dio parcele izgleda kao da je stampedo projurio, a dalje sve normalno...valjda je razlog isto to, a zasto se to desava ne znam :)
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,349
To je kukuruzna sovica, radi samo po noći.
Mora se i po noći prskati, fungicidom.
Kontaktiraj agronoma, ostaćeš bez kukuruza.
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Ako je kukuruz polegao onda su u pitanju licinke kukuruzne zlatice koje buse korijen i onda od tezine klipa ili jaceg vjetra polegne.

Licinke kukuruzne sovice rade stetu na liscu, cvijetovima i plodovima (klipu) jer odrasle sovice ostavljaju jaja na svili klipa.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Malo sam proguglao. Zacijelo je riječ o kukuruznoj zlatici.
Ove godina na toj parceli imam pšenicu. Nadam se da će gamad pokrepati.
 
Posljednje uređivanje:

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
To je dobar spric samo prati upute o kolicini koju stavljas..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Litra motivela kod nas je 44 marke.....Ove godine nisam prskao na crno i izgleda da sam se zezno.....bilo je kise koja bi pomogla hibricidu....Nisam prskao zato sto nije travnato,a liepo prolece pa sam konto da ce kuruz za 10 dana nic pa po potrebi prskat
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Da li je kasno tretirati pšenicu herbicidom za širokolisne korove u ovom stadiju razvoja? Danas sam bacio drugu prihranu pa sam vidio da je jako zakorovljena. Ako ne interveniram korovi će ju zagušiti.
 

Prilozi

  • PÅ¡enica.jpg
    PÅ¡enica.jpg
    15.4 KB · Pregleda: 52

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ako meni ide pitanje ako ne izbiju korovi to je to ako treba korekcija idem sa elumisom i banvelom..ili tarot mustang

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Nekad je to dobro rješavao Deherban A, samo mislim da se više ne proizvodi.
 

JEREGA

Novi član
Tu od
13 Velj 2016
Poruka
8
Dali netko od forumaša ima iskustvo sa uništavanjem bujadi i koji su herbicidi najefikasniji
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Da li je kasno tretirati pšenicu herbicidom za širokolisne korove u ovom stadiju razvoja? Danas sam bacio drugu prihranu pa sam vidio da je jako zakorovljena. Ako ne interveniram korovi će ju zagušiti.

Sekator bez problema.

je , imaju dvije flaše ..znači još samo ljapilo




Ja bih rekao da si ziceraš ^^

Pukni Trenda 0,15l-0,2/ha i nemaš brige.

Jedino što mrzim kod tog paketa je to pakiranje 1L i 0,5L. Mislim da bi bolja doza bila 1,2L + 0,7L
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljudi, kaj se može desiti sa žitom (pšenica, ječam, tritikale, zob...) ako bi se sad oprskalo sa herbicidom i fungicidom, a ovak su niske noćne temperature??
 

Najnoviji postovi

Na vrh