• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Meni je za hektar najjeftinija ta kombinacija,,najbolje bi bilo da se hektar moze pospricat za 100 kn ali nemoze jbg..[emoji12]

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
[/QUOTE]Piše ti na Motivellu:
MOTIVELL ne miješati
s herbicidima na osnovi 2,4-D i bentazona. Herbicidi na osnovi
djelatne tvari 2,4-D smiju se koristiti odvojeno najmanje 7 dana
nakon primjene herbicida MOTIVELL.
[/QUOTE]
A, zato meni lani nije uspio špric. Pomiješao sam Motivell i Deherban. Imao sam uputu na slovenskom, a u njoj piše s kojim se sredstvom može miješati, a ne s kojim se ne smije.:fiery:
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Meni je za hektar najjeftinija ta kombinacija,,najbolje bi bilo da se hektar moze pospricat za 100 kn ali nemoze jbg..[emoji12]

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk

Dadoh ti odgovor, ali ne čitaš :) Logično je gledati svaku kunu, pošto nas hebu svaki čas i sa svih strana, ali opet, svatko ima svoje razloge ;)

A, zato meni lani nije uspio špric. Pomiješao sam Motivell i Deherban. Imao sam uputu na slovenskom, a u njoj piše s kojim se sredstvom može miješati, a ne s kojim se ne smije.:fiery:

Ma uvijek možeš pitati nekog apotekara za savjet, ili terenske zastupnike zaštitarskih kuća. Bolje pitati nego bacati lovu
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ma znam da bi trebalo gledat svaku kunu..ali nekad ih utaman potrosimo pa 50 kn gore dolje nebitno..[emoji4]

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
A onda kupiš Laudis ili Equip sa 400 kn/ha kad se već keriš :tongue:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Nisu mi preporucili mozda i bih..imao sam ponudu elumis i banvel za 250 kn..tarot i mustang tata casti..vraca uslugu sa adengom..nemam ti ja previse zemlje da me brine 50 kn vise da sam veci baja onda bih gledao na svaku lipu..nesto kupis jeftinije od drugih..nesto skuplje itd..nisu ni cijene u hr svugdje iste..[emoji4]

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Hurki, koliko si siguran da Elumis+Banvel Pack ide na hektar bez problema? Isprobano?
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Meni receno da je za ral..mada sam ja lani pospricao u korekciji iza lumaxa 1ha ali nije bilo puno korova u ponavljanju..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Predlog za Hurkija posto se razumije a nama bi olakso .....valjalo bi napraviti nesto kao tabelu,koji se hibricid sa kojim moze mijesat pa kad odemo u poloprivrednu da nas ne muzu kako oce oni....
Tobi bilo nesto kao...
motivel .sa cambio,i jos koi mogu
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Meni receno da je za ral..mada sam ja lani pospricao u korekciji iza lumaxa 1ha ali nije bilo puno korova u ponavljanju..

Za 0.7ha je pakiranje predviđeno, e sad. U korekciji ok al u osnovnom tretmanu?
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Hurki, koliko si siguran da Elumis+Banvel Pack ide na hektar bez problema? Isprobano?
Nisam osobno isprobao, ali moji kooperanti jesu, na svoje oči sam vidio čiste njive.

Meni receno da je za ral..mada sam ja lani pospricao u korekciji iza lumaxa 1ha ali nije bilo puno korova u ponavljanju..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
Za korekciju pogotovo paše, poslije lumaxa u kasnijoj fazi se sa litrom Laudisa doslovce očisti njiva na golu zemlju, naravno sve ovisi u korovnoj flori.

Predlog za Hurkija posto se razumije a nama bi olakso .....valjalo bi napraviti nesto kao tabelu,koji se hibricid sa kojim moze mijesat pa kad odemo u poloprivrednu da nas ne muzu kako oce oni....
Tobi bilo nesto kao...
motivel .sa cambio,i jos koi mogu
A teško ti je tu sad slagati neke tablice, previše je sredstava u prodaji, bila bi to tablica od SB do ZG. Prvo i osnovno je pročitati šta piše na pakiranju. A kupovinu herbicida uglavnom odradiš par dana prije prskanja, pa uvijek možeš i na forum skočiti.
Ili ona opcija koju uglavnom zaštitarske kuće preporučuju: Testirati fitotoksičnost na 1m2 :) Što je naravno u praksi izvedivo ako testiramo za sljedeću godinu :icon_fU:
Za 0.7ha je pakiranje predviđeno, e sad. U korekciji ok al u osnovnom tretmanu?

Zašto ne? Naravno da neće uspjeti ako su korovi odrasli i stari, ne očekujemo čudo, zar ne!?
Zaboravio sam napomenuti da Elumis-Banvel ima i rezidualno djelovanje (preko tla), te je to ono što odrađuje pravi posao.
Elumis Peak, pakirano za 3ha, prskaju sa 4ha i imaju čiste njive. Čisto čitanje uputa nekada nije dovoljno, ipak je praksa praksa.

Ukratko, povećanje od 35% od preporučene površine sa Elumis-Banvel ili Elumis-Peak odradi isti posao kao i preporučena površina za ta škropiva

Imao sam priliku na svojoj njivi prije 2 godine vidjeti zanimljivost, naime, susjed je sijao zob sa rasipačem, i bacio je preko međe u moj kukuruz. Naravno zob luda, pa krenula obilaziti kukuruz. Zakvačim prskalicu, natočim vodice, 2,5 l/ha sprašim laudisa, dodam 0.5l cambia i poderem cijelu njivu.

Nakon 10 dana, njiva čista, a bogami i zob. U zobi ni travke korova, laudis cambio je nije ni ošamutio. Čistija zob bila te godine u mom kukuruzu, nego susjedova zob :icon_surprised:

Ali opet, ne bih baš htio pokušavati , možda jednom probam na par metara kada je budem sijao. Čisto fore radi ^^
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Hurki, naravno ako su korovi utekli nećemo čuda očekivati.
Elumis banvel sam kupio još u 2om mj, po poprilično povoljnoj cijeni, nisam do sada sa njim radio pa nemam iskustva. Čuo sam na par mjesta razne kombinacije i doze.
Sad kad se vrijeme unormali ( i utvrdim stanje na njivi) budem odlučio ću poštivati dozu ili ću pakiranje koristiti za 1ha.
U biti Mezotrion je tu taj koji djeluje rezidualno, jel ima gdje Mezmera još u ponudi ?
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Koliko si ga plaćao ako nije tajna?

Ako imaš par hektara kukuruza, probaš jedan hektar poprskat tako, a ostatak poštivati dozu pa usporedi. Još bi bilo idealno kada bi mogao na istoj površini to isprobati, lakše je primjetiti razliku pošto je svaka njiva priča za sebe.

Pa moralo bi biti, registracija mu vrijedi do 2017, a vjerojatno će i dalje. Nisam čuo kod sebe u okolici da ga ima igdje. Naši više troše Grizzly, Motikan, Trawel, Motivell, Banvel, Cambio te naravno Laudis i Equip.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Sta kazete za ovu kombinaciju i cijenu..
d44744c732190c0ee256d5c4da29e0b5.jpg


Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Piše ti na Motivellu:
MOTIVELL ne miješati
s herbicidima na osnovi 2,4-D i bentazona. Herbicidi na osnovi
djelatne tvari 2,4-D smiju se koristiti odvojeno najmanje 7 dana
nakon primjene herbicida MOTIVELL.

Kako onda ovaj duopack iznad prolazi?
A za motivell sam nasao ovo: Najčešće se rabi u kombinaciji s: bentazonom, dikambom, bromoksinilom, atrazinom, 2,4-D i drugim d.t. LD50 6000. S.O. = III.

I na srpskoj stranici ovo: U cilju proširenja delovanja na širokolisne korove može se kombinovati sa preparatima na bazi dikambe (agroDimark), bentazona (Bentamark), florasulama+2,4 D (Mustang),
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Duopak prolazi zato što je dikamba. Gdje si to našao da piše da se smije miješati? Smije se koristiti, ali u razmaku od sedam dana što se tiče 2,4-D

Kao što rekoh gore, napravi smjesu za 1m2, pa probaj. Nisam baš naj naj kemičar, ali ako proizvođač kaže nemoj miješati, ne miješam...

Gotovo sam siguran da će ta kombinacija izazvati fitotoksičnost. Možda na forumu ima netko stručniji, pa da pojasni taj tekst koji si našao.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Kako mislis dikamba?
Vidim da dobro baratas s tim pa zelim biti siguran. Nije mi se za igrat s tim tako da sigurno necu mjesat.
Samo mi ovo nije jasno. Chaman=nikosulfuron=motivell
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Koristi li iko herbicid Dost 330 ec. Dobio sam taj herbicid od prijatelja ali su uputstva za uporabu oštećena. Pa ako je neko to koristio zanima me koliko bi išlo na 10l vode za nekih 100 m2 za krompir.
 

Najnoviji postovi

Na vrh