• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Herbicidi, insekticidi, pesticidi, fungicidi u ratarstvu

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Od 01.10. su ukinuli 16 preparata herbicida,ne znam točno koje,zaboravio(senilan i star:s:),čini mi se da sam to vidio u gospodarskom listu
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Nisu svi na bazi glifosata ukinuti,samo neki koji imaju nedozvoljene dodatke
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
Ima li novih cjenika?
Jesu li sredstva za zaštitu pojeftinila/poskupjela u odnosu na 2016.g.
Koji su novi pesticidi?
Kad ćete se ili ste se već naoružali pesticidima za sezonu??
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
izašao je novi cjenik od bayera, manji je rabat a veće cijene. sy i ostali još ništa nisu izbacili, ja sam kupio određeni dio pesticida
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Pozdrav ekipa, dugo me nije bilo , malo me posao stisnuo nisam imao baš previše vremena.

Da čujem sada, planirate li već neke kombinacije herbicida za pšenicu,ječam,kukuruz ?

Znate li možda kakve su cijene sljedećih proizvoda;
Motikan, Trawell, Harras ?

Šta vi kolege koristite od pesticida ili je to tabu tema.

Nisi definirao za koju kulturu, ili pitaš općenito?

Ja sam fan kombinacija raznoraznih, a da ne prazni novčanik previše :D
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
Jbg taj adengo netko fali neko kudi de ga vise znaj,dal treba znat i u kojoj fazi,dal ce suša,em pise da ide oko 500l vode a o cijeni da ne pricamo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Od Adenga nema skoro boljeg i jeftinijeg, još sad ovaj smanjeni pdv za nas koji nismo u sustavu, pa bude još jeftiniji.
Lani smo litru plačali 800 kn, to je 4 rali, 300l vode na ral i samo piči, nerazmišljaš uopće, može čekati kišu i aktivira se nakon svake kiše, a izađe 200 kn po rali, a djelovao je čak i na sirak iz rizoma, ne u potpunosti, ali usporio ga je. Sve ostale trave pokriva.

I ove godine za kukuruz ide Adengo, u žita ide Alister Grande, to je kaj se tiće herbicida, a o ostalom ćemo u hodu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
Mi prskamo žita sa Sekatorom, najpovoljniji je, a učinkom smo jako zadovoljni..

Kukuruz će ići Adengo, trenutno je na akciji po trgovinama. U redovnoj cijeni će biti preko 1000kn/ litra, dosta je poskupio u odnosu na prošlu godinu..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
A ja ćuo da će biti jeftini nego lani zbog manjeg pdv-a...eh...

I ja prskam žita sa Sekatorom koja ne stignem u prvoj proljetnoj fazi sa Alisterom.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
Ne bude sigurno, bar gdje sam ja pitao.. Trenutno na akciji je skuplji nego prošle godine. Al opet nek i bude tih 50kn skuplji po rali opet ćemo ići s njim jer se odlično pokazao.

Prošle godine smo prskali 80% površina sa Lumaxom i morali smo svuda raditi korekciju, dok sa Adengom samo jedno prskanje i nigdje travke u berbi nije bilo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh